Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire érdemes oda figyelni az...

Mire érdemes oda figyelni az amstaff kutyáknál?

Figyelt kérdés
Nevelési tippek, fontos tudnivalók, egyszóval minden ami ezzel a kutyával kapcsolatos érdekel.
2011. nov. 17. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindenre :) Szocializáció, engedelmesség, falkavezérség...
2011. nov. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hatványozottan érdemes arra figyelni, hogy a lehető legfiatalabb korban kezdjétek meg a szocializációt, mindenképp találkozzon más kutyákkal.

Ahova mi járunk kutyaoviba, ott van egy 4 hónapos amstaff, most csatlakoztak hozzánk, nem tudom, hogy előtte mennyit jártak vele kutyás társaságba, de a kutyus már most sem fogadja el a többi kutyát!

2011. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Érdemes esetleg vissza vinni a testvéreihez? 10 hetes most a kutyám, a testvérei pár háznyira vannak csak.
2011. nov. 17. 09:36
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.


Én úgy voltam vele, hogy az első oltása után már levittem, 2. oltása után találkozhatott ismerősök kutyájával, akikről 100% biztosra tudtuk, hogy megvannak az oltásai.

3. oltás után már nyugodt szívvel szokták azt is ajánlani, hogy amúgy is találkozhat más kutyákkal..

Hányadik oltásnál jártok?

2011. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A miénk lassan 5hónapos. Nagyon jól kijön más kutyusokkal, mert itthon sem egyedüli kutya. Szerintem jó ötlet átvinni a tesókhoz.

Amire tényleg figyelj, hogy következetes legyél vele. Amit egyszer nem szabad, azt máskor sem. Akkor sem ha aranyosan néz. Próbálja majd feszegetni a határokat, hogy mi az amit még megenged a gazdi. De ha egyszer elnézed neki, nehéz lesz utána belenevelni, hogy márpedig azt nem szabad.

Ami még fontos szerintem -és ne haragudj, nem feltételezem, hogy ilyet csinálnál, de leírom-, hogy nem veréssel fegyelmezünk! Sőt kiabálni sem kiabálunk vele folyton. Azokból a kutyákból lesz az olyan, aki megmorog másokat, akiket folyton veréssel, ordibálással próbáltak megnevelni.

Szóval sok-sok türelem, következetesség, a kellő mennyiségű szigor.


Sok boldogságot a kutyádhoz, mert ha jól neveled igazi családcentrikus "öleb" lesz, aki tűzbe menne a gazdiért. :)

2011. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4 hónapos most az enyém, az alomból Ő volt a legpörgősebb, Ő gyűrte maga alá a testvéreit, de nem én választottam Őt hanem Ő engem, Ő volt aki elsőnek odajött és ott is maradt, így Őt hoztam el. A probléma nálunk ott kezdődik, hogy nagyon domináns más kutyákkal szemben (gondolom azt hiszi Ő a kiskirály mert az alomban Ő volt..). Van amikor annyira bepörög, hogy alig lehet leszedni a másik kutyáról, erről próbálom épp lenevelni, mert míg a fajtársaival az a játék ha jól megtépik egymást, a többi kutyának nem annyira jön be. Amikor meg egy kutya rámorog, vagy odakap neki, hogy elég, úgy megindul vicsorogva morogva mint a tank...

A másik a falkavezérség, elismer annak engem de nap mint nap próbálkozik valamivel hátha ezt vagy azt megengedem hátha a kajából kaphat hátha ez meg az... hát amire egyszer azt mondom neki NEM az nem is!

Nagyon jó kutya, de ha rosszul van nevelve igazán el lehet rontani..

2011. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
1-2-szer volt, hogy kapott egy kicsit, de azóta már soha. A 3. oltásnál járunk. Ha pl. eltolom attól a dologtól, amit nem szabad rágni, akkor ért abból valamit?
2011. nov. 17. 18:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen. Bàr nekünk a kiképző azt tanàcsolta, h a nyakbőrénél fogva tegyük odébb és mondjuk, h nem! Ha makacskodik, làtom rajta, h azért csinàlja, mert feszegeti a hatàrokat, akkor bünti gyanànt 1-2 percre bezàrom a fürdőbe. Ezt 2x-3x eljàtsszuk egymás utàn, utàna egyből tud normàlisan viselkedni. Amùgy 4,5 hònapos bullmasztiffom van, ő is nagyon dominàns lehetne a jellemzése alapjàn, de a szikràja sincs meg benne :)

Azt tudom még tanàcsolni, hogy hívjatok ki házhoz egy kiképzőt, ő az alap dolgokat elmondja, megmutatja nektek, nagyon hasznos lenne szerintem. Mi is hívtunk ki anno, 7-8 hetes lehett akkor és sok hasznos infót kaptunk. Nem is volt vészes, 3000Ft-ot fizettünk.


Ha a karodba veszed és a hàtàra fordìtod, mint egy kisbabàt és simogatod a pocijàt azt tűri? Dominancia miatt érdekes ez a kérdés...

2011. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Változó. Végülis tűrni tűri, csak néha a hátsó lábaival elkezd kapálózni, mintha csikolná. :) Privátban feltudnánk venni a kapcsolatot?
2011. nov. 17. 19:58
 10/13 anonim ***** válasza:

:D


Persze, írj nyugodtan :)

2011. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!