Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lesz ebadó akkor honnét...

Ha lesz ebadó akkor honnét fogják tudni, hogy nekem hány kutyám van?

Figyelt kérdés

3 kistestű kutyám van és azon gondolkoztam,hogy hogyan fogják behajtani ezt?Mi van ha én azt mondom,hogy bocsánat,de ez nem az én kutyám most fogadtam be az utcáról holnap viszem a menhelyre.Vagy idejön valaki és megnézi?Mert akkor meg felviszem őket a padlásra vagy elviszem a rokonokhoz vagy el vitetem valamelyik családtagommal sétálni.

Vagy ez,hogy lenne?Ilyen egyszerű lenne kijátszani?Talán véletlenszerűen fognak idejönni?



2011. nov. 17. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Elvileg mivel oltatod a kutyádat így tudják h hány kutya van a neveden.
2011. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én vidéken oltatom őket, mert ott 2 kutyát tudok beoltatni az itteni árból, és ott megkapja az oltást ,egy matricát a könyvébe és viszlát.

Szerintem ennek a törvénynek tényleg semmi de semmi értelme nincs....az lesz a vége,hogy tele lesz az utca kidobott kutyákkal aztán majd megtámadnak egy embert és akkor visszavonják ezt a hülyeséget.

2011. nov. 17. 16:28
 3/16 anonim ***** válasza:
A kutyában kötelező chipnek lennie, amit állatorvos tesz be és nyilván van tartva a kutya, értelemszerűen a te neveden. Oltás detto
2011. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az n kutyáimnak nincs chipje, és gondolom nem egyedül vagyok így.

Gondoljunk csak a tanyákon élő kutyákra.

Egyre nagyobb hülyeségnek tartom ezt az egészet.

Inkább legyen politikus adó...

2011. nov. 17. 16:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Már máshol leírtam:


Hazudni ugyan lehet, de nagyon egyszerűen ki lehet deríteni, h hol van kutya és hol nincs. Ahol van kutya, ott van oltási könyv is (jó esetben). Nos, az oltási könyvön van egy kamara által kiadott egyedi szám. Az oltási könyv kiállításához meg kell adni a gazdi nevét és címét. Az bekerül az oltási könyvbe és egy központi adatbázisba. Ha becsengetnek hozzád, akkor azt mondod pl h a kutyád már elhullott. Nagyon jó, akkor bevonják az oltási könyvét, törlik az adatbázisból. Aztán mikor esedékes a következő oltása, akkor megint kiállíttatsz egy újat, azért megint fizetni kell és megint benne van az adatbázisban. Nem játszhatod el ezt minden oltásnál...

2011. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hol oltatsz... az oltási számokat lekérik és szépen mellette van a gazdi neve (a törvénybe benne is van, hogy mind a chip adatbázis, mind az állatorvosi kamara adatbázisa használható ebből a célból)
2011. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem, de ezzel annyian fognak játszani, aki meg nem szórakozik ezzel annak nem lesz kutyája mert kivágja az utcára.

Én minden esetre nagy marhaságnak tartom az egészet és fel is háborít, így is alig tudom fizetni az oltást, hát még ez a sz*r is jön?!Legalább legyen úgy mint régen, hogy a veszettség elleni oltás árát tartalmazza ez a 6 ezer forint.

2011. nov. 17. 16:59
 8/16 anonim ***** válasza:

Ivartalaníts, azt' hello, nincs adó, nincs para.

Egyébiránt meg senki nem tartott puskát senki fejéhez h kutyát tartson...és ezután sem fog.

2011. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ja csak,hogy aki tartott az se fog ezután...

Nagyon sokan fogják utcára tenni a kutyájukat az biztos...

2011. nov. 17. 17:14
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld Magyarországon mi is falun laktunk ééés minden kutyánk ivartalanítva volt, oltása volt és chipje is volt. Szóval nem kell annyira mondani, hogy a tanyán nincsenek ilyenek. És tesóm még ott lakik, és tuti, hogy lesz még kutyája ezek után is, nem értem, ha szereted a kutyád, akkor alapból a chipet belerakatod, mivel, ha elveszik akkor gyorsabban megtalálnád. Nem értem, hogy miért akarja mindenki kijátszani azt a max 6000ft-t évente, mintha becsületesen befizetné mindenki. És az milyen, hogy a városban lakók befizetik a tanyasiak nem, mert, hogy ők tanyán laknak. ÉS??(csak a véleményem írtam.)
2011. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!