Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugodt, kisebb mozgásigényű...

Nyugodt, kisebb mozgásigényű fajták?

Figyelt kérdés

egész nap kinnt van ,nagy telken,hétköznap napi 40 percem-1 órám lenne rá plusz kicsi séta,hétvégén letudnám mozgatni hoszabb sétán plusz több időm lenne rá.

én bouvier des fandresra gondoltam,szerintetek?

esetleg más ilyen nyugodt kutyák?


2011. nov. 17. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát annyira nem nyugodt a fajta és nem mondanám kis testűnek egy munkakutya. Magyarországon nem is tudok tenyészetérűl vagy max 1-ről. Szerintem ennyi mozgás ennek a fajtának nem lenne elég. Jobban ajánlanám neked Franci bulldog, Angol bulldog, Mopsz ezek a fajták ennyi mozgással is beérik de a többi nem igazán.
2011. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok


De ha neked maga ez a küllem tetszik mint a Bouiver des fandres akkor én tdnám neked ajánlani a Lányszőrű búzaszínű terrier [link]

Ez kis testű bár ennek sem tudok igazán tenyészetét és mivel terrier napi 2-3 óra mozgás kell neki.

2011. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora kutyára gondoltál ha a méret nem számít és a telket is szeretnéd őriztetni akkor a kaukázusi juhászkutya jó választás lehet remek őrzővédő és nincs nagy mozgás igénye se.
2011. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

bouvier tenyésztő van 4.

általában nyugodt fajtának írják.

2011. nov. 17. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:
igen de a bouviernek nem elég 40 perc egy napra...
2011. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

:D:D:D


ja, ja... a kaukázusi nagyon nyugodt kutya...:D

lehet vele viháncolni a réten, labdázni az utcán,...:D:D:D:D

ráadásul a mozgásigénye is rohadt nagy, csak itthon ez senkinek nem tűnik fel, mert a legtöbb nagytestű pásztorkutya egész életére egy kertbe van zárva...


én is a mopsz/francia buldog/angol buldog közül választanék...

esetlen menhelyen kérdezz körbe, van-e ilyen jellemű kutyájuk (tuti, hogy van), mert az én egyik talált kutyám pl. pont ilyen. (de ő már foglalt;):))


ja bocsi, most olvasom, hogy kinti kutya lenne.

Error.

Fent említett kutyák társasági kutyák, nem kertbe valók.:(


esetleg a Leonbergi... egy kedves, óriási mackó... látszólag házőrzésre is jó, gyakorlatilag egy macska is hatékonyabban őrzi a házat, mint ő:D


na vele már lehet önfeledten fogócskázni...:):)

2011. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor szerintem a legjobb, ha a tenyésztőkkel beszélsz, mert ők biztos jobban tudják nálunk!:)
2011. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!