Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ír vagy angol szetter?

Ír vagy angol szetter?

Figyelt kérdés

Többen ajánlották(többek között egy szetter tenyésztő),hogy lehet lakásban tartani(panellakásban élünk),ha nem egy órára viszem le..szóval napi 5-6 órát lenne szabadon a kutya illetve kertes házba is vinném,ahol berni pásztorok vannak.meg van nővéreméknek egy hatalmas telke,ahol szabadon rohangálhatna.Tenyésztőtől fogom venni ez 100%. A lakóknak nincs baja a kutyatartással.Kutyasuli hetente 2-szer,illetve kiállításra is hordanám!

Melyik lenne a jobb ilyen körülmények közé?


2011. nov. 18. 18:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám. :) (az kimaradt)
2011. nov. 18. 18:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag ugyanazok az igényeik, természetükben sem sokban különböznek, szóval azt válaszd amelyik jobban tetszik. Nekem személy szerint az angol a kedvenc szetterem.
2011. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy megzavarjam a döntésed, még ott a gordon szetter is, aki szintén csodaszép kutyus. :)))

S ő még valamivel "kisebb" típus is, alacsonyabb a fajtaleírás alapján nézve. Nekem személy szerint mindegyik nagyon tetszik, de emiatt a gordon mellett döntenék a helyedben. :)

Kan vagy szuka lesz? Neve mi lesz?

2011. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, gondoltam belinkelem, milyen a gordon. :)


[link]

2011. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Kant szeretnék mindenképpen.Neve kérdéses.:) a gordon is tetszik,csak nem tudom, mennyire tudnám kezelni,állítólag ők kevésbé kezelhetőek mint az angol vagy az ír.De cáfoljatok meg ha enm így van én nem vagyok ebben biztos :)
2011. nov. 18. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A linkelő vagyok ismét. Nem volt még szetterem, de a wikipédiát olvasva a gordonra írja leginkább hogy tanulékony, engedelmes. Az hogy néha-néha makacs, az minden szetter, spániel vérében megvan szerintem. :)

Vicces lenne ha gordont választanál és a neve is Gordon lenne. :D

Majd írd meg, kiváncsi vagyok mit választasz és mi lesz a neve. :)

Én ha nagy kutyám lenne és kan Shadow nevet adnék, azaz árnyék. Ez régóta tetszik. Brandon se rossz...

2011. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gordon szetter tulajdonságai

Ez a fajta egy kiegyensúlyozott, nyugodt kutya, aki egyben nagyon szeleburdi is, ami viszont óriási előnye, hogy soha nem agresszív. Híres jó alkalmazkodóképességéről, és rendkívül szociális. Egy értelmes és engedelmes kutyáról van szó, aki csendes is egyben. Ami miatt viszont nem szerencsés lakásban tartani, az az óriási mozgásigénye. Mivel eredeti rendeltetése szerint mezei és vízi vadászkutya, szüksége van a rengeteg mozgásra.


Még mindig a gordon mellet szavazok. :)))

2011. nov. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem az angol tetszik jobban (cuki kis pettyes), bár az ír szetterek is szépek ott a Garden Star kennel nagyon jó!
2011. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja angolból pedig ezt a kennelt ajánlom: [link]
2011. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából,azért szeretnék szettert,mert első meghatározó kutyás élményem egy szetterrel volt pontosabban egy angol szetterrel.Úgy 3 éves lehettem,mikor megismerkedtem Bayronnal(angol szetter) és felültem a hátára fogtam a fülét és vitt a hátán :)) Sajnos 1 éve 17 évesen meghalt.:(

A linket is nagyon köszönöm! :)

2011. nov. 19. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!