Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan Golden retrivernek név?

Kan Golden retrivernek név?

Figyelt kérdés
Azt olvastam neten különböző cikkekben, hogy két szótagnyi hangsornál hosszabb ne legyen hosszabb a kutyus neve, mert nehezen (esetleg nem is) tudja majd megjegyezni. Én Baltazárnak szeretném elnevezni a kiskutyámat, most akkor válasszak neki másik nevet? Vagy ez nem törvényszerű és csak idő kérdése hogy megjegyzi-e? Meg azt szeretném még kérdezni hogy Magyarországon milyen gyakoriak a fekete színű Golden retriverek (Flat coated retriverek)?
2011. nov. 18. 18:48
1 2
 1/14 anonim válasza:
Goldi legyen a neve!!!!!!!!!!!!!!Ha lány lenne,akkor Lizi lehetne a neve,de ha fiú,akkor mindenképpen Goldi!
2011. nov. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A goldi okos kutya meg tudja jegyezni ,de ahhoz kicsit tobb idokell ,meg te nem tudhatod ,h a goldened okosabb egyen lesz vagy butabb

En azt tanacsolnam ,h hivjad Baltazarnak is es Balinak is v Baltinak es akkor ha latod ,h

jegyezi meg a Baltazart ,hasnzlod a becenevet !!!!

Magyarorszagon ritkan lehet talalni fekete Goldit,de ha ragaszkodsz a feketehez vegyel labradort !!!!!


Sok szerencset !!!!!

2011. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jujj! A flat coated nem fekete golden, hanem egy másik fajta.:) És van belőle csoki is egyébként. Szerintem 4-5-nél nincs több az országban. A Hunter's Hope kennelben van kettő, és Flaco az apjuk egy Perfect Peace kutya ő is Magyarországon él.


Az eredeti kérdéshez kanyarodva, nyugodtan nevezd a kutyádat Baltazárnak, ha eleget foglalkozol vele, már a kutya szóból is tudni fogja, hogy róla van szó.. Biztos megjegyzi, ezzel nem lesz baj, de célszerű -a kényelem kedvéért is, és azért is, hogy jobban értse- egy becenevet kitalálni mellé.. Balti, Balta (ez poén:D), Zazu, Baltó satöbbi.

Ne aggódj, okos kutyák, nem okoz ez gondot nekik. Tény, hogy az e és i hangzós nevek egyszerűbbek számukra, olyat még nem láttam, hogy egy következetesen tanított retriever nem tudta volna a saját nevét..

2011. nov. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja és könyööörgöm, ne legyen Goldi! Ennél sablonosabb nevet ki sem lehetne találni!!!
2011. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Goldninak, Lizinek(Bocsi első!), Lillának, Lucy-nak, Zsemlének, Pamacsnak, Szimatnak és stb elcsépelt gyakori unalmas jellegtelen névvel nem nevezném el a kutyusom. Egy könyvet olvastam, abban volt egy karakter aki megtetszett és Baltazár volt a neve, ezért gondoltam erre. Köszönöm hogy megnyugtattatok! A Baltira gondoltam becenévnek! :)Köszönöm szépen mégegyszer!
2011. nov. 18. 19:40
 6/14 A kérdező kommentje:
Amúgy bocsi, úgy olvastam egy másik golden retriveres kérdésben hogy a flat coated retriver az a fekete (golden) retriver csak más a neve. ezek szerint az a hozzászóló rosszul tudja.
2011. nov. 18. 19:41
 7/14 anonim ***** válasza:
A Flat Coated Retriever NEM FEKETE GOLDEN!!! Az magyarra lefordítva sima szőrű retriever NEM fekete Golden. Ez egy nagy tévhit. Két külön fajta! Úgy ahogy a Labrador sem rövid szőrű golden :)) És ezt nem rosszul tudom hanem ez így van ;) Én retrieverben "élek" és nagyon sokat tudok ezekről az állatokról, magam is tartok közülük!
2011. nov. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként én Griff-nek hívnám a kanomat :P
2011. nov. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Levi
2011. nov. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :) Kitartok a Baltazár mellett, nem igen hallottam volna hogy egy kutyát így hívnának! Ha nem a Flat Coated retriver a fekete színű golden retriver akkor mi a melyik az? Mi a neve a fekete golden retrivernek? Csak kíváncsiságból ha már itt tartunk :D
2011. nov. 19. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!