Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem? Van egy francia...

Gürmáó kérdése:

Mivel etessem? Van egy francia bulldogom. Most múlott 2 éves, szuka. Nagyon jó kondiban szokott lenni, jó minőségű táppal etetem /Friskies, utoljára Darling/. Nyár óta nem akar hízni és eléggé le van poszkolva a régebbi alakjához képest.

Figyelt kérdés
Az elevenségével nincs gond, az oltásai megvannak és évente többször is féregtelenítem. Kap emelett házikosztot is. Mit tegyek, hogy szedjen magára egy kicsit? Még valami, egy éve folyamatosan hullik a szőre, nem foltokban, csak úgy mindenhonnan. Atkaírtót már többször is használtam, nem ért nála semmit. Van valami ötlet erre? Értelmes válaszokat várok. Köszönöm előre is!
2011. nov. 18. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a Friskies és a Darling qrva messze van a jó minőségtől..... Nem csodálkozom, hogy bőrproblémái vannak.... Vidd el orvoshoz, nézze meg,nem-e valami szervi ok áll mögötte. Te pedig kezdj el vele valami normális tápot etetni, ha lehet valami allergiás kutyáknak valót, pl. Josera bárányosa. Ezeket a kalap kakit érőket megfelejtsd el.
2011. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de ezek a tápok a tesco gazdaságosnál is egy fokkal rosszabbak (a tescosban legalább nincs színezék)

Lehet allergia (amit nem is csodálnék ilyen tápoktól)

szerintem valami normális táp (josra, pro-pal, eukanuba stb stb) lehetőleg nem csirkés valamint lazacolaj rendbe tenné.

2011. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dado lazac-rizses táppal
2011. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szőrhullás ellen nem tudsz mit tenni. Kutya, tehát hullik a szőre. Fésüld gyakrabban.

A friskies meg a darling pedig a kutyatápok legalja, nem pedig jó minőség. Ne dőlj be a reklámoknak. Ne hipermarketben vásárolj kutyatápot, hanem szaküzletben, kérdezd meg, hogy mit ajánlanak.

Ha hízlalni akarod, napi kétszer etesd, reggel és este is, alkalmanként picit többel, mint a normális adagjának a fele.

2011. nov. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké! Köszönöm a válaszokat! Megfogadom a táppal kapcsolatos javaslatokat is. Eddig azért etettem friskies-zel, mert az volt a tápok közül az egyetlen amitől nem volt hasmenése, meg szívesen meg is ette. Persze a leírt tápokat nem is próbáltam. Tényleg köszönöm!
2011. nov. 19. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!