Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 honapos kutyus, főtt csirkef...

4 honapos kutyus, főtt csirkefarháttól fulladozott! Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Prémium minőségű tápot adk neki még napi 3szor,szoktam neki májat zuzát nyuldarálékot stb belefőzni felszeletelni meg zöldségeket is.Mindent megeszik,viszont azt mondták az állateledelesnél hogy már a főtt csirkefrhát is meht neki,megfőztem és két etetés közbe odaadtam neki persze egybe lenyelte aztán visszakköhögte,nagyon féltem.de megette utána,azota adtam neki és csak ritkán csinálja,adjam tovább neki h hadd szokja a rágást,vagy ne eröltessem?Hiszen ha flenőtt lesz és akkor kap egy ilyen pici csirkefarhátat tutti h egybe lenyeli és megffullad.Igy még legalább lenne ieje megtanulni rágni.Szerintetek?
2011. nov. 18. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Mohos még, nem nagyon kell adni neki, nekem is volt ilyen esetem, hogy öklendezett
2011. nov. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi és a mohoság ellen mit tehetek?Doki azt mondta h napi 4szeri etetés,kiprobáltuk 1 hétig ugyanugy evvett meg falt mint a 3szorinál,de sajna nem is tudok többször enni adni mint 3 mert nemtudok megoldani h napi 4szer adott időben itthonlegyek. Vmi tipp hogy nyugodtan egyen?
2011. nov. 18. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:
kölyök kutyának nem szabad baromficsontot adni, csakis nagy darab sertés vagy marha csontot adj, de azt se nyersen! egyébként is a kölyökkutyák mohón esznek, szóval erre figyelj oda, hogy mit adsz neki enni, nehogy megfulladjon tőle.
2011. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nálunk bizony volt olyan, hogy falánk kutya egyben próbálta lenyelni a teljes farhátat, és megakadt a torkán...

mindig ott vagyunk etetésnél, ráadásul mindketten, de eléggé meg voltunk lőve, a kutyának szájzára lett, nem tudtunk benyúlni a torkába, és semmilyen más módon nem tudtunk segíteni rajta... végül már eszközt kerestem hogy felfeszítsük a száját, mikor elájult. ott feküdt lila nyelvvel, de elernyedtek az izmai, így ki tudtuk venni a torkából. utána nem tudom mennyi idő telt el - óráknak tűnt - mire újra érezhetően lélegezni kezdett. de addig volt minden, szívmasszás, szájból-orrba lélegeztetés... felébredt, kicsit kótyagos volt, de fél óra múlva már kutya baja sem volt. nem kívánom senkinek ezt az élményt.


és mellette a másik hat kutyánk gond nélkül megette ugyanazt a vacsorát. a kutyának alapvetően tág a nyelőcsöve, meglepően nagy dolgok is bele tudnak férni, de nyilván van egy határ, ami fölött már megakad a falat.

mi ezután az élmény után nem kockáztattunk, ha ilyen jellegű kaját kaptak, akkor mindig összevágtuk előtte (de nagyon ritkán kapnak farhátat, igyekszünk inkább húst etetni).

2011. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

4 hónaposnak már bőven elég 3x adni.

Örülj neki, hogy ilyen jó étvágya van:))

Majd rájön a kis lüke, hogy nem kell egyben lenyelni az egészet. Ha máskor ilyennel próbálkozik, fogd a kezedbe a farhátat és ne engedd azonnal lenyelni neki.

2011. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akiteki multkor probáltam a farhátat a kezemből adni,de kitépte és ugyvettem észre h ugy még falánkabb minha féltené tőlem,azóta leültetem és elédobom és a házbol figyelem és akkor vmivel nyugodtabban eszik,dehát ugye nemhisztiek hogy elvettem valaha előle a tálját és megettem a vacsiját?:)


KEdves gazdi akinek majdnem megfulladt!

Rémes lehetett,én nem is tudom mit tettem volna,iszonyat jo hogy volt ennyi lélekjelenlétetek!:S

2011. nov. 18. 21:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól főzd szét, és akkor apró darabokban tudod elé tenni.Kis mohó. De a kalcium miatt kell neki a csont.
2011. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ne engedd, hogy kitépje a kezedből. Fogd erősen, szólj rá, ha vadul, és meg fogja tanulni, hogy csak ésszel szabad a kezedben lévő kaját rágni.
2011. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet venni olyan tányért, ami gátolja/csökkenti a habzsolást vagy egyszerűen beleteszel a tányérba egy elég nagy tömör gumilabdát amit biztos nem tud lenyelni (ilyen teniszlabda méretűt)
2011. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!