Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja? Én mondtam...

Ezt miért csinálja? Én mondtam hogy ivartalanítsa vagy valami de nem hallgat rám! (dehogy rövid)

Figyelt kérdés

Már volt egy hasonló kérdés, de én is szeretné megkérdezni!!

Szóval barátnőm kutyája, 11 éves, uszkár. Állandóan akármi van, azt megdugja. Ha én oda megyek, rácuppan a lábamra. Ha elvisszük a kutyámat (kan) együtt sétáltatni, akkor állandóan a kutyámat kergeti és ha megáll akkor őt is elkezdi dugni. Ez valamivel súlyosabb mint a másik kérdezőé hiszen ez állandó a kutya részéről. Van neki egy takarója, amikor megyek akkor állandóan azt ba***a. Egy ideig oké volt, de most már elegem lett a kutyájából. És emiatt félő hogy a barátnőmet se fogom meglátogatni. Egyébként azt mondták hogy egyszer próbálták egy másik uszkárral párosítani (hogy kölykük legyen, csak nem tudtam megfogalmazni!! xd) de nem jött össze a kutyának és állítólag azóta csinálja ezt, de nem akarják kiherélni mert így öreg korára már nem akarják elvenni a "férfiasságáat" -.- xd.


2011. nov. 19. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez már neurotikus viselkedés. Több oka is lehet. Mivel viszonylag öreg, nehezen lehet kezelni.
2011. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dominanciàjàt is kifejezheti ezzel. Amùgy 11 éves kutyánál én sem kockàztatnàm az altatàst.
2011. nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jobban oda kell figyelni az altatásra, de nem lehetetlen. Én ismertem olyan huskyt, aki 14!! éves korban lett ivartalanítva és semmi gond nem volt. Egyébként meg létezik egy implantátum is (a neve most nem jut eszembe) amit úgy ültetnek be bőr alá, mint egy injekciót és olyan a hatása, mint az ivartalanításnak. Igaz, annyiba is kerül, amit ráadásul pár havonta (kutyától függ az idő) ismételni is kell. Szóval szerintem inkább szedjék össze magukat, keressenek egy jó orvost és műttessék meg. Mindenkinek jobb lenne.
2011. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem miden esetben értek egyet az ivartalanítással, ebben sem! Mindenki ezt harsogja, mint a Jehovák az ő okosságaikat!

A dominancia kifejezése miatt teszi ezt szerintem. Csupán le kell róla szoktatni, rá kell jöjjön, hogy nem ő az alfaállat és kész! Ez többnyire nevelés kérdése!

2011. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez nem olyan egyszerű... Már támadta meg az én kutyám az övét, emiatt, mert már elege lett belőle. De nem hat semmit, egy kicsi szünet és mint akit kényszerből hajtanak újra rácuppant a kutyámra!! :/ És már én rántottam rajta akkorát hogy most már k**vára elegem van a kutyából. De semmi... újra és újra. Mégis miért akarná két óra sétálás miatt kifejezni hogy ő a dominánsabb azzal hogy az enyémet folyamatosan ba**za. Akkor támadja meg, és aztán majd rájön hogy ki az alfa. Ezt én nem értem. A takarójával szemben is ő akar a vezér lenni?? xD
2011. nov. 19. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!