Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizslás kérdés? Valaki...

Magyar vizslás kérdés? Valaki segitsen!

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves magyar vizslánk. A régi gazdája nem nagyon tudta megnevelni, és most olyan mintha lökött lenne. vagy legalábbis nagyon neveletlen! Állandóan ugrál, és összeugrál mindenkit, ha jön vendég nem haggya őket sem, be kell zárni az ajtót, mert kinyitja a kilincset.

Meg lehet nevelni? állandóan ugat hogy foglalkozzunk vele, de egyszerűen nem lehet leállitani.


2011. nov. 19. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet nevelni.

Kutyasuliba el tudjátok vinni? Mennyit mozgatjátok naponta a kutyát?

2011. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

kertes ház, de nem mindennap sétűltatjuk, de ha el is visszük és sokat fut akkor is ugrál. Kutyasuliba akartam vinni, de azt hittem késő már ilyenkor...

:)

2011. nov. 19. 17:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem késő!:) Vidd kutyasuliba, nagyon sokat fog változni a kutyád!:D
2011. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem késő :), és hidd el a kertes házban is szüksége van arra, hogy TI lemozgassátok minden nap. Mi kutyaoviba járunk, hozzánk egy 8 hónapos vizsla jár, vagyis pontosabban külön foglalkoznak vele még egy ideig... A probléma az, hogy ők nem mozgatják el a kutyát és iszonyú aktív. Úgy képzeld el, hogy pórázon úgy ugrál, mint egy betöretlen csikó!

Fontos neki a mozgás, naponta legalább 1 órát futtassátok! :)

2011. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
el=le
2011. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, meglepő hogy vannak itt még normális emberek! A legtöbb helyen ostobaságokat olvastam itt! De hasznos válaszokat kaptam! Kösszi! :))
2011. nov. 19. 17:36
 7/11 anonim ***** válasza:
furcsa...az en kutyam is pont igy viselkedik...sot lehet hogy meg rosszabbbbbbul is.....ez a kerdes engem is foglalkoztat, de az ido mulasaval szinte biztos vagyok bene, hogy meg fog "nyugodni"
2011. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Neked is vizslád van?
2011. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha egy kutyával nincs foglalkozva, nincs nevelve, akkor nem fog változni. A suli mindenképpen jó ötlet, ott kellőképp lemozogja magát, és agyban is le van fárasztva. Egy kezdő kutyás nem biztos, hogy kezdeni tud bármit is az ilyen "viselkedészavaros" kutyákkal, de szakember segítségével javulni fog.


Fárasszátok le minden nap, mind fizikailag, mind mentálisan. Ha testileg már kicsit le van fárasztva, akkor szerintem jobban tud koncentrálni rád, jobban kezelhető. A feladatok ne legyenek unalmasak, nehogy elvegye kedvét az egyhangúság, mindig élvezettel csinálja a kutya.


A fegyelmező gyakorlatokra nagy hangsúlyt kell fektetni, mert sajnos az előző gazda nemtörődömsége miatt meg tudja keseríteni a közös életet az ilyen kutya. Neki is rossz, ha ki van rekesztve a családból, ha vendég érkezik.


Egy kutyát sosem késő megnevelni, csak türelem és kitartás kell hozzá.

2011. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok az iskola hive, de elviheted, baj nem lesz tőle. Én először megmozgattam a kutyákat, majd utána néztem meg, hogy hogy viselkedik. ha hülye voltmég, megtaláltam a gyenge pontját, és ha kellett megfenyitettem, de egyszer.
2011. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!