Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy néz ki nálatok egy...

Hogy néz ki nálatok egy otthoni gyakorlás?

Figyelt kérdés
Természetesen olyanokra vagyok kíváncsi, akik rendszeresen tanítják a kutyájukat, nem csak az alapvető dolgokra, neadjisten iskolába is járnak...
2011. nov. 19. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha új trükköt tanítok neki először otthon kezdem, klikkerrel jutalmazással, aztán nagyobb ingerkörnyezetbe megyünk és ott gyakoroljuk. Néha a kutyafuttatón, néha csak a parkban. Ott ahol egyre több és több inger éri. Ha a legingergazdagabb környezetben is megcsinálja a trükköt 10ből 8x-9x, akkor már tudja. Nem tudom pontosan mire gondoltál, de remélem kielégítő a válasz.
2011. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

én sem értem teljesen, mire gondolsz?...


4 kutyám van, ebből az egyik még kutyaovis, ő már tudja, hogy ül, fekszik, nem, hozzám, tovább, fúj, vár,...


a többiek kicsit bonyolultabb dolgokat is tudnak, jobb, bal (rolleres sétánál pl.), agility akadályok közül jobb/bal akadály, akadály hopp, akadály fel, karika, kukac, ilyenek.


nem akarok belőlük cirkuszi kutyát csinálni, azért agilityzek velük, mert 4-ből 3 imádja (a 4. egy káj, vele nem csinálom.).


A behívás legyen stabil, meg ami a sétákhoz kell, és kész.


Múltkor voltam olyan peches, hogy a mezőn 1 percre vettem le a pórázt a kájról, hogy ihasson a patakból, és mire felnéztem, a nagy büdös semmiből előkerült egy lovas.


naná, hogy a kutyáim rohantak felé (nem is ugattak, valószínűleg csak szaglásztak volna, csak hát ugye nyilván a lovas ezt nem tudja, + ha a ló ágaskodik és eltalálja a kutyám, akkor az 52 kilós káj kölyköt igen nehezen juttatom el a rét közepéről a dokihoz... na hát értitek, gáz volt.)


és hála a jó égnek akkor is behívtam őket, de kicsit rá kellett segíteni, és rohantam tőlük elfele...


na nekem ennyi tökéletesen elég.


klikkerezünk amúgy.


otthon ugyanúgy gyakorlunk, ahogy a kutyasuliban...

2011. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
52%

Kimegyek a kertbe, kiválasztom az alanyt, akivel bármit gyakorolni akarok. Kezemben a jutalomfalat és azonnal legalább 8 kutya ott tolong mellettem.

Szóval itthon sehogy. Berámolom a kocsiba a nebulót és kimegyünk a rétre jutalomfalattal, 10 méteres pórázzal felszerelkezve.

2011. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen problémám nincs, addig a többi kutya helyben marad. De be is lehet őket zárni.

Arra vagyok kiváncsi, hogy pontosan hogy megy egy gyakorlás. Pl: kimegyek reggel nyolckor, bemelegítünk aztán kézenállás következik... (ez csak egy kitalált példa). Egyszerre gyakoroljátok a régi dolgokat és az újakat? Hány új dolgot gyakoroltok egy alkalommal... Ilyesmik.

2011. nov. 19. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1 alkalommal mindig csak 1 uj dolgot. és azt addig, amig nem megy. ha jó a menetelés, akkor azt minimálisan, ha szépek, gyorsak a pózosok, akkor azt ritkábban. Ha happy tréninget csinálunk, akkor nincs uj dolog, de nagyon sűrű jutalmazás. És mindig mindenhol, ahol éppen vagyunk van egy kis ül, fekszik, lábhoz. Igy fog rögzülni benne.
2011. nov. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Én egyszerre csak egyfélét gyakorlok. Mondjuk nem is készülök senkivel munkavizsgára, nekem csak a behívás és a ringdresszura fontos. De a kettőt nem keverem. Vagy ezt gyakorlom, vagy azt.
2011. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Kiviszem a két kutyát a kertbe, egyiket kikötöm (jó hatással van rá, ha látja, hogy a másiknak jó, lelkesebbnek lesz tőle, és "büntetésnek" is remek, ha lecserélem az akaratoskodót a másikra), a másikkal meg elkezdek először ismételni, alap dolgokkal, ül-fekszik-lábhoz, bemelegítésképpen. Aztán ha újat akarok tanítani, elkezdem a megfelelő pozícióba irányítani, klikkerrel megerősítek, szóval semmi komoly. Néha lecserélem a két ebet, amíg el nem fogy a jutalomfalat, vagy nem lankad a lelkesedésük (bár klikkerrel sosem jutottunk még el odáig. Néha a szobában is tanítgatom őket, olyankor szigorúan elszeparálva.

Egyszerre több dolgot szoktam nekik tanítgatni, újakat vagy még formálásra szorulókat 1-2 percig gyakoroltatom, aztán váltok másra, a már ismerteket meg teljesen random módon egyszer-egyszer csináltatom velük. Eddig bejött, a saját kutyám (a másik nem az enyém) csomó hasznos marhaságot tud, az integetéstől kezdve odáig, hogy bármit megkeres és behoz nekem (pl. eldugott labda, vagy akár séta előtt cipő, utána papucs :)).

Néha közben ilyen kis "hangulatfokozókat" is be szoktam vetni, rövid futás (lehetőleg együtt a két kutyával), együtt ugrálás, de bármi jó, amitől "bepörög" a kutya.

Meg persze egy idő után mindent kiviszek az utcára, séta közben gyakoroltatom velük, amit lehet, hogy ott is menjen. Külön csak gyakorolni nem szoktunk kijárni, én vegyítem a sétát a tanulással, és nálam bevált, a kutya pontosan jól tudja, hogy akármilyen helyzetben kell és/vagy megéri nekem engedelmeskedni.

2011. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!