Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózik?

Miért vakarózik?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja hoztunk egy tündér kutyust a gyömrői menhelyről.

Azt mondták,valószínüleg bolhás,hiszen a menhelyen bármikor összeszedhet ilyesmit. Hazamenet az első dolgunk az volt,hogy megfürdessük, azóta még 1x megfürdettük már.

Tényleg folyton vakarózik, de szerintem nem bolhás.(ha átfésülöm a szőrét nem ugrál benne semmi,és nem látok kis pici fekete bolhaszarokat sem,amit elvileg kéne látnom)

3napja vettem neki bolhanyakörvet,amire az volt írva,hogy 2 napon belül garantáltan meghalnak benne a bolhák, azonban a vakarózás nem maradt abba. Már több helyen kivakarta a szőrét,és nagy sebek vannak rajta.

Lent az egyik kutyás nő azt mondta, lehet,hogy rühes,de szerintem az sem, hiszen akkor valószínüleg mi is elkaptuk volna. Van ötletetek esetleg mitől lehetne még? Vagy,hogy mi az ami 100%ra beválik a vakarózás ellen?


2011. nov. 19. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, van erre egy tuti recept..

ÁLLATORVOS!

Mire vártok, miért nem viszitek el???

2011. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltunk már,de van egy csomó másik baja és azt mondta az orvos,hogy addig evvel nem foglalkozik.
2011. nov. 19. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi baja van még neki?

Másik állatorvos esetleg?

2011. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dermanorm olaj kúra. Nálunk bejött. Esetleg ha sok csirkét kap lehet allergia is.
2011. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Fülgyulladás, ínygyulladás..

Holnap elmegyünk másik állatorvoshoz, dehát én úgy gondoltam nem lehet rossz, mivel egy vizsgálatért 5700 forintot kértek el..

Utolsó válaszolónak köszönöm, kipróbáljuk, és nem kap sok csirkét.

2011. nov. 19. 19:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Szegénykém :(

Merre laktok amúgy?

Hát igen, 5700Ft az nem olcsó..

2011. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Jó kis orvos lehet. Vidd másikhoz gyorsan.

Ne nyakörvet, hanem Advocate spot-ont tegyél rá. Az bolha és atka ellen is jó. Ilyen helyen legnagyobb eséllyel rühatkát szedett össze.

2011. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Holnap elmegyünk egy másik dokihoz!
2011. nov. 19. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!