Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Top 5 kedvenc kutyafajta, és...

Top 5 kedvenc kutyafajta, és MIÉRT?

Figyelt kérdés
létszi az ilyen " cuki,meg ari" válaszoktol kíméljetek. Télleg érdekel hogy mi fogott meg egy adott fajtában,vagy akár többen is. Köszönöm elöre is:)
2011. nov. 19. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

1. golden retriver. - nagyon okosak, embercentrikusak, gyengédek, gyerekekkel is.

2. németjuhász. szintén nagyon értelmes, könnyen tanul, minden tulajdonság megvan benne, amit egy kutyában keresek, de sajnos a túl szaporitás hatására nagyon sok a viselkedés zavaros és a fajtára nem jellemző tulajdonságok.


3. boxer. Mert szépek, okosak, bohócok, aktivak, és egyszerűen cuki!


4. alaszkai malamut.

Mert nekem ilyen kutyám van, és beleszerettem! :)GYönyörű, okos, erős, békés! :))


5. magyar vizsla.

Mert okos,szép, gyors, játékos, és jó vadászkutya, na meg Hungarikum és büszke vagyok hogy a magyar kutyafajták ennyire népszerűek és elismertek.

Sajna ezzel is az a baj, mint a németjuhásszal, hogy túl vannak szaporitva! :(

2011. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

1. Újfullandi: hamrosan ilyet kapok, de okosak, nagyok, okosak, erősek.

2. Csau csau: Selymes szőr, erős kutyus.

3.Yorkie: Hamis, ügyes, okosak.

4.Bichon frise: Selymes szőr, ügyesek, okosak.

5.Komondor: Magyar fajta, okosak, idegenekkel hamisak

2011. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

1 : Golden Retriever -Rendkivul baratsagos kutya ,csaladszereto ,gyerekszereto ,baratsagos ,jatekos ,intelligens ,gyonyoru-szep. A szinet es a szorzetet is egyszeruen imadom !!! A viselkedese rendkivul kiemelkedo baratossaga miatt !!! Elragado kutya !!!


2: Yorkshire Terier -A kiskutyak kozul a leginteligensebb ,bator ,szeretetremelto ,jatekos ,baratsagos ,jo vadasz. Ez a kistermetu kutya rendkivul kulonleges ,olyan kiegyensulyozott ,amilyen kismeretu kutyaknal ritkan van, es tudnivalo ,hogy a Yorkie a leghipoallergenebb kutya.


3: Beagle -Ez a kutya is imadnivalo ,a lelogo fulei nagyon hamar elcsabitottak . A viselkedese tokeletes lehetne ,ha nem lenne epp olyan makacs : baratsagos ,jatekos ,jo vadasz ,intelligens ,ragaszkodo ,rengeteg jo tulajdonsaga van ... A kullemet is nagyon imadom !!! Gyonyoru a tartasa,szep ,cuki-szemu kutya.

4: Labrador -ugyan amiatt ,mint a Goldi ,csak a Goldinak sokkal jobban szeretem a szoret.

5 :Shih Tzu -Gyonyoru ,intelligens ,baratsagos ,szeretetremelto ,nagyon sok jo ulajdonsaga van ,csendes kutya es a leghipoallergenek.

2011. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

1. Dobermann: Hihetetlen gyönyörű, okos, hűséges, strapabíró, szófogadó, tekintélyt parancsoló, örök kedvenc :)

2. Labrador Retriever: Okos, szófogadó, szereti a gyerekeket, jól kijön más állatokkal, játékos és szép.

3. Német Dog: Velük nőttem fel, óriás bárányok :), együtt tanultunk járni, türelmes, okos, szófogadó, ragaszkodóak.

4. Yorkshire terrier: Míg másoknak a plázacicák jutnak az eszembe, addig nekem az, hogy mi mennyit túráztunk a yorkienkal, hihetetlen kis energiabombák akik egész nap tudnának futni, de bent is nagyon jól elvannak.

5. Cavalier King Charles Spániel: Jelenleg egy ilyen kis kutyus boldogít minket, aki a lakásban egy csöndes, nyugodt kutya, de lent mint egy kis ördög, rohangál, barátkozik mindenkivel, labdázik és minden játékra rögtön pozitivan reagál.

2011. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
upsz én a 4. vagyok a yorkie-knál *"mig másoknak a plázacicák jutnak az eszükbe" bocsánat, elírtam :)
2011. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1. közép-ázsiai juhász. gyönyörű, nagy, izmos, határozott de higgadt, nem ugat feleslegesen... amikor játszunk, egy óriási plüssmaci, akivel igazán jókat lehet birkózni... közben soha nem okoz fájdalmat, de hagyja, hogy a szájából kivegyem a legszaftosabb húst is... jámbor medvebocs... ha viszont őrizni kell úgy feszül az az izmos teste, hogy öröm nézni... na meg a hangja sem semmi...:D és imádom, hogy úgy vicsorít, hogy a felső ajkát felhúzza és az első fogait is mutogatja...

lenyűgöző, hogy egy ilyen erős és félelmetes állat a legjobb barátom! Öröm vele falkát alkotni!:):)


2. hááát utána nincs is kimondott kedvenc fajtám...


viccesnek tartom a bullterriert, a papillont, gyönyörűnek a cseh farkaskutyát, elképesztő munkab.zinak a németjuhászt, lenyűgözően bátornak a belga juhászt...

és tündérnek a holland juhászt, nála egygazdásabb, sértődékenyebb kutyát nem ismerek!:D



De nem tudom megállni, hogy ne írjam le, a legnagyobb szerelmem a saját falkám, az én kis csapatom...

Nincs annál nagyobb öröm az életemben, mint ha velük lehetek, ha együtt játszunk, barangolunk, alszunk.

Egyszerűen katasztrófa lenne az életem nélkülük, nekik köszönhetem, hogy egyenesbe jöttem, és leszoktam a drogokról.

(Az egyik kutyám máig kísérőkutya, még az egyetemre is bejöhet velem. Neki köszönhetően nem kell gyógyszert szednem, aminek elég sok a mellékhatása.:))


Az egyetlen "hátránya" a falkámnak, hogy szívesebben vagyok velük, mint az emberekkel...

De ugyanakkor nekik köszönhetően találtam meg az életutamat, végre van célom, amiért érdemes talpra állnom.

2011. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Németjuhász: rendkivül intelignes, gyerekszerető

2. labrador: gyengéd, embercentrikus

3. amstaff: családbarát

4. boxer: sportos, és egyszerűen megfogott.

5. tacskó keverék, ami a szomszédom ebe. irtozatosan szeretem

2011. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

1.Spániel: Nekem is az van okos, szép, értelmes

2.keverékeke: szintén van, okosak és kis cukik

3.német juhász :okos, szép (minden álmom)

4.Közép ázsiai juhász: okosak, nagyok

5.Border collie: okos, értelmes, szép

és mind az 5-höz: energikus (amire anyg szükség van nálam) :D

2011. nov. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Dobermann :elegáns megjelenésű,okos

2.Amerikai bulldog: Robosztus testfelépítésű,okos,félelmet nemismerő

3. Rottweiler: mert olyan mackós

4. Amstaff: apportos,szép megjelenésű,okos

5. nem jut eszembe több

2011. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Lizaa ***** válasza:
100%

1.Mudi: számomra a tökéletes kutya mind külsőleg mind belsőleg

2:Csivava: azt hinné az ember hogy buta elkényeztetett kutya pedig nem az az ember neveli olyanná, egy jól nevelt csivava tökéletes társ épp úgy mint egy mudi csak kisebb változatban :) Hosszú szőrűeket jobban szeretem

3:Dobermann: Elegancia erő intelligencia párosulása egy gyönyörű kutyában

4:Német dog:Hatalmas borjú aki védelmez ha kell de ha nem akkor a kandalló előtt elterül :)benne is meg van az erő az intelligencia a bájos boci szem ami ha kell figyelmeztető szúrós tekintetté is átalakulhat (főleg a kék,fekete színűek tetszenek)

5Aussie: gyönyörű kutya, okos sportos aktív (főleg a blue-merlék tetszenek)


Keverékek akik menhelyről származnak őket nem tudom beszámozni mert ott vannak az elsők között mégsem mondhatom azt hogy a kedvenc fajtám a keverék mert a keverékek nem egy fajta :)

2011. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!