Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyámnak a...

Mit adjak a kutyámnak a féreghajtó mellé?

Figyelt kérdés
Tegnap a kutyámnak ment a hasa és férgeket kakilt 5-10 cm hosszúakat kihívtam a dokit adtunk neki féreghajtót a mennyiségen ő is meglepődött mert elég sok volt benne pedig másfél hete volt féregtelenítve. azt mondta hogy most pár napon belül ismételjem meg a féregtelenítést. a kérdésem az hogy úgy tudom hogy megviseli ez a beleket mit adjak neki élőflórás kefirt esetleg kecsketejet vagy nem kell semmi?
2011. nov. 20. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem a baktériumflórával van gond, hanem a kiürülő férgek jelentenek valami terhelést, azellen nem tudsz semmit csinálni. Legközelebb gyakrabban féregteleníts, mert úgy néz ki kell.
2011. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
5 hetes és 2szer volt féregtelenítve ez a javasolt most 2 naponta kell majd. Remélem nem lesz semmi baja.
2011. nov. 20. 11:24
 3/5 Akiteki ***** válasza:

Nem két naponta, hanem 2 HETENTE!!!!

A féreghajtó a kifejlett férgeket pusztítja el, a lárvákat és a petéket nem. Azok 2 hét alatt fejlődnek ki, és mielőtt szaporodni kezdenének, akkor kell az újabb féreghajtót beadni neki. Ennél sűrűbb féreghajtás felesleges és káros is, mert nagyon megterheli a kutya szervezetét az erős gyógyszer. Ismerősöm kölyökkutyája kiszáradt és elpusztult a túl gyakori féreghajtás miatt.

Viszont a két hetet pontosan be kell tartani, mielőtt szaporodni kezdenek az élősködők.

Erős gyógyszer, egy kis hasmenés természetes dolog a féreghajtáskor. Ha 3 napnál tovább tart, főzz neki egy kis rizst sovány husival. Az élőflórás joghurt is hasznos.

2011. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy 2 hetente kell és be is tartottam ennek ellenére 20-nál több 10 centis férget kakilt ki.
2011. nov. 20. 14:52
 5/5 Akiteki ***** válasza:
Hatásos a féreghajtó. Van ilyen, nem kell kétségbeesni. Én is megijedtem az első kutyámnál, mert a tabletta után gyakorlatilag csak férgek jöttek belőle egész nap.
2011. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!