Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki szorulását hogyan lehet...

Yorki szorulását hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Szüleim néhány napra külföldre utaztak, addig letették nálam a kutyát. Két napja szorulása van, nagyon kemény a széklete és láthatóan erőlködik, hogy kijusson.


Mióta itt van (két napja), speciálisan kistestű kutyáknak kifejlesztett tápot kap, mellé még kapott almát, zabpelyhet, meg két főtt tojást (ezek külön-külön étkezések voltak, nem egyszerre).


Egyszer kapott egy kb 1x1 cm-es rántott hús darabot az én kajámból, de szerintem ennyi nem okozhat bajt.


Mitől lehet szorulása és mit lehet csinálni vele?


Ja, inni keveset iszik, pedig mindig van kint friss víz, naponta háromszor cserélem. Próbáltam már csapvizet, bubimentes ásványvizet, de alig látom inni.

Első nap volt kozmetikusnál, ott szétlihegte magát a stressztől, illetve rókázott néhányat, szintén a stressztől - ott nagyon sokat ivott, a kozmetikus meg is jegyezte, hogy ha mindig ennyit iszik, akkor beteg lehet. (Nem, pont ellenkezőleg, hányás és lihegés után szerintem jó, hogy sokat ivott.)


2011. nov. 20. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem iszik eleget akkor a tápot öntsd le vízzel (ne áztasd csak mikor odaadod önts rá vizet) a kajájára önthetsz olíva olajat, halolajat, natúr joghurtot
2011. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lazítani szeretném a székletét, de nem megf..satni. Társasházi lakásban vagyunk, rendszeresen leviszem, de ha rájön a szapora, nem tudok olyan gyorsan sprintelni vele három emeletet.

A nappaliban nem örülnék egy ilyen alkotásnak.


Az olaj nem hajtja meg túlságosan? Ha kert lenne, akkor kapna 1-2 csepp hashajtót, aztán futkározzon, de erre nincs lehetőség. Fél napokra meg nem tudom kivinni, mert vizsgára készülök és most luxus a szabadidő.

2011. nov. 20. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van, bár még nem volt szorulása, de ujszülött kutyáknál azt tudom, hogy bele szoktak valami pálcát dugni a fenekükbe és kicsit megforgatni, hogy meginduljon, vagy könnyebb legyen az ürítés. Almát evett és zabpelyhet? A zabpehely felfujhatta! Szerintem legbiztosabb ha elviszed orvoshoz, mert egyik barátnőmnek a kutyája igy pusztult el, hogy szorulása volt és nem tudott kakilni. Azt tudom, hogy a kutyáknak krumplit, csokit nem szabad adni, mert nem tudja rendesen megemészteni és felpuffadhat tőle. és szerintem a zabpehellyel ugyan ez a helyzet. nem hiába ember kaja... nem kutyáknak találták ki! főleg nem ilyen kistestűeknek!

(semmi gond nem lesz! Vidd el orvoshoz és neki is mond el ezeket a dolgokat!)

2011. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Holnapután már viszik is el a szüleim, nekem most annyira nem is jön jól a kutyavigyázás a vizsgakészülés miatt. (Amúgy jó fej kutya, de most a barátaimmal se kommunikálok, arra sincs időm).


A csoki mérgező a teobromin tartalma miatt, nem puffad tőle a kutya, a krumpli meg hasznosulatlanul áthalad a tápcsatornán.


A zabpelyhet pont azért adtam, hátha lazít a székletén. Korpát olvastam valahol, de az nincs itthon és ezért nem venném a nyakamba a várost.


Van széklete, csak erőlködik a kinyomásnál, tehát "felrobbanni" nem fog.

Mivel lehetne fellazítani, mivel etessem?

2011. nov. 20. 11:22
 5/10 anonim ***** válasza:
hát ha ember módra gondolkozunk akkor hashajtó (kutyáknak való)... mert ha egyszer kimegy belőle az a rossz ami most akadályozza utána nem lesz vele gond
2011. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csukamájolaj, tej, és minden, ami a normális székletből hamesnést csinál, az a szorulásból normális székletet gyárt.
2011. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Amikor az én Yorkimnak volt szorulása,0,5 dl langyos tejet adtam neki,tényleg csak nagyon keveset,mert attól túlságosan is beindulna a bélműködése,de fél deci langyos tejtől végre normálisan tudott wc-zni hasmenés és szorulás nélkül!
2011. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csukamáj olajat adj neki a tápjába, vagy simán! Az nagyon jó, de ne sokat adj neki, mert hasmenése lesz! :)
2011. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak az ivartalanítás után ment nehezen a kakilás, többen javasolták, hogy natur joghurtot, vagy kefírt adjak neki. Bevált:)
2011. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó meleg tejcsi, elkeverve egy kis dzsemmel. Kb. 2-3 deci. Ha szorulása van, akkor ne nagyon etesd, mert feltorlódik a széklete. A f..ást azt már nem igazán fogod elkerülni, de az olaj is pont megteszi, mint ahogyan fentebb írták. De elviheted állatorvoshoz is, kap egy bélmosást, de szerintem csak székletlazítót fog kapni, de ami már besült, az nem fog lazulni, csak ami utána jön.
2011. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!