Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya a legjobb...

Melyik fajta kutya a legjobb házőrző?

Figyelt kérdés

Amelyik nem csak ugat, hanem ha idegen bejön akkor azt szét is tépi ?


Mindemellett egy barátságos kutya, aki ha vendég jön és ott vagyunk akkor nem harap.


2011. nov. 20. 11:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Attól függ! Be kell tanítani! Magától egyik sem lesz ilyen. Foglalkozni kell velük. Nekünk vizslánk van és komondor. A vizsla annyira nem de a komondor kifejezetten erre alkalmas. De tanítani kell. Esetleg még németjuhász, bár ő elég önfejű, makacs kutya (vannak kivételek) (ha valamire még kiváncsi vagy irj privit)
2011. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Rengeteg ÖV-re alkalmas kutyafajta van. Mennyit sétàltatnàd naponta? Első kutya lenne?
2011. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
20%
Rottweiler kutya a megfelelő választás mert azt arra tanítod amire szeretnéd mivel nagyon türelmes kutya. Ez a kutya arról híres,hogy csendes de ha be megy valaki akkor annak annyi ;D Persze arra is meg lehet tanítani,hogy a barátaitokat és más ismerősötöket szeressen ;) A miénk is pont ilyen...sőt imád játszani és imádja a gyerekeket,embereket! A kan még jobb házőrző...csak arra figyelj,hogy vidd naponta sétálni minimum 1-szer!! Hosszú sétát tegyél vele pl a töltésen mert ott jobban lehet arra is figyelni,hogy ne támadjon rá senkire ;) Mi mindíg oda visszük!! :P
2011. nov. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Kuvasz, Kaukázusi, Közép-Ázsiai juhász. Bár ez se 100 százalék garancia, előfordulhatnak egyedek, akik barátságosak mindenkivel:) Én személy szerint a kuvaszt ajánlom, nekünk is olyan van:))
2011. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nagy kertben lenne (1400m2), természetesen napi szinten minnél többet foglalkozva vele, heti min. 2x sétáltatva.

Elhunyt szuka Német juhász után jönne, aki még az ellenséget is játszópajtásnak tekintette :) mindemellett nagyon hűséges és ragaszkodó volt és nagyon okos.

2011. nov. 20. 12:08
 6/31 anonim ***** válasza:
23%
Rottweilert azért nem ajánlom mert egyedül hagyni nem lehet kisgyerekkel. Nagyon kiszámíthatatlan kutya. (van kivétel)
2011. nov. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok...utolsó: jól mondod van sok kivétel ;)

Én mindig egyedül voltam kicsi koromba a kutyával nyáron :D

És mindig tiszta nyálasan mentem be anyáék meg csak nevettek ;) xd

2011. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 dizus ***** válasza:
49%
Szerintem egy nagytestűt sem lehet egyedül hagyni kisgyerekkel.Felelőtlen magatartás.Hiába okos a kutya,ha a kisgyerek butaságot csinál.
2011. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

a pásztor kutyákat nem kell ŐV-re sem hordani.


nekem közép-ázsiai juhászom van (meg volt is), én erre a fajtára esküszöm.:)


a gazdájával szemben kenyérre kenhető plüssmaci, idegeneket gondolkodás nélkül tépné szét.


annyi a hátránya, hogy nem lehet vele önfeledten sétálgatni a réten...

vagy mindig pórázon kell, hogy vidd, vagy nem tudom...

és természetesen mindenképpen te kell, hogy legyél a falkavezér... ütni tilos. (úgy sem érzi meg, de megjegyzi. egy életre.)



a többi nagytestű pásztorkutya is hasonló a kájhoz...:)

2011. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Moszkvai őrkutya garantált! A szomszédban olyan van, és nem nagyon mer senki bemenni, nagyon bátor, és nagyon ijesztő ugatása van! Jó nagy kutya, hasonlit a bernáthegyire, de más természete, ez kifejezetten őr kutyának lett kitenyésztve,éberebb és bátrabb és csak külőleg hasonlit a bernáthegyire,.


Kaukázusi 100% ! Nem fél semmitől! Nagyon bátor éber!


Kuvasz, komondor - bennük sem fogsz csalóni.


közép ázsiai juhász kutya


Óriás snaucerről is hallottam...


Roti, dobermann.


És a kangal. Óriási kutya, én nem láttam még iylen faját , csak neten olvastam róla, és ő is óriási, szerintem aki meglátja az nem menne be arra a területre.

2011. nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!