Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak szeretném megcsinált...

Kutyámnak szeretném megcsináltatni a törzskönyvet! 7 hónapos Ó. Schnauzer az anyjának van törzskönyve de az alom nem volt bejelentve. Az apja argentínában lakik de meg tudom szerezni a törzskönyvét. Körülbelül menyibe lehet megcsináltatni?

Figyelt kérdés

2011. nov. 20. 17:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Te nem tudod kiváltani, kizárólag a tenyésztő, de ennyi idő után valószínűleg már ő sem.

És a tk ára 5500 forint, ennyivel kellett volna többet fizetned a kutyáért.

2011. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 dizus ***** válasza:
Egyébként mennyi volt a kutyus és hol vetted?
2011. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha a szülőknek van tk-e (feltételezzük, hogy van) akkor 6 hónapos korig kérheti le a tenyésztő a tk-eket. 6 hónapos kor után már csak DNS vizsgálattal lehet igazolni, hogy az adott kutya valóban azoktól a szülőktől való, ez tényleg több 10 ezer forintos költség, de ezt is csak a tenyésztő kezdeményezheti.


+ ami még fontos, egy alomra csak egyszer kérhető tk. Tehát ha arra az alomra, amelyikből a te kutyád is származik, a tenyésztő már kért tk-et, akkor a te kutyádat utólag nem lehet törzskönyvezni.


Vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel...ha valóban tk-es szülőktől való a kutyád, és tudatos fedeztetés eredménye az alom, akkor kétlem, hogy nem kért volna tk-et.


Egy felelős tenyésztő nem gondolkozik rajta, hogy kérjen-e, és ha igen, akkor hány kutyára tk.-et. Ha hobbi célra veszed a kutyát, vagy rendelkezik valami tenyésztésből kizáró tulajdonsággal, akkor is köteles odaadni a tk-et, ivartalanítási kötelezettséggel. Ha valami oknál fogva, azért nem kért tk-et a te kutyádra, mert ilyen, tenyésztésből kizáró hibával született, akkor felesleges letörzskönyveztetni.


Azért egy próbát megér, keresd fel a tenyésztőt...ha nemleges a válasz, akkor nincs mit tenni.


Én elhiszem, hogy szép a kutyád, és szereted, de ebbe bele kell törődnöd, és ilyenkor az ivartalanítás a legjobb, amit csinálhatsz.

2011. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Akinél a törzskönyv csak opció, az nem tenyésztő.

Az argentin apa meg úgy igaz, ahogy az én atomfizikusi doktorátusom.

2011. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Ugyan már! Én hiszek neked! Az én kutyám meg Finnből jött....mondjuk, a törzskönyve szerint is :D
2012. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Akiteki ***** válasza:
Egy kutyát nem hoznak a világ végéről tenyésztésre törzskönyv nélkül.
2012. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!