Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavasszal-nyáron szeretnénk venni 1 kutyát.

Nagyon sok fajtát nézegetek,és mindegyik tetszik valamiért,nem tudom eldönteni,hogy milyet vegyek.

úgy tudatosan vásárolnánk azért

20,de inkább 25 kgnál nagyobbat,de 50 kgnál kisebbet.

2 gyermekem gondozná főleg 15 és 12 évesek,mindkettő fiú,én is segítek nekik és én etetem reggel a kutyát,csak nekik több idejük van rá. olyan napi 1,5 órát foglalkoznánk a kutyával.

szeretnénk ha nem fázna a kutya,vagy esetleg olyat,hogy infrafűtéses házban bírja kinnt a telet.


2011. nov. 20. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekunk is kb. egy ilyan kutya kene !! :) Golden Retriever ,Labrdor , Bernathegyi , Husky , Chow Chow
2011. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Napi másfél óra foglalkozáshoz nem igazán ajánlok egy labradort, goldent.. Esetleg akkor, ha egyékbént napközben bent lehet a családdal és emellett még 1.5 órát foglalkoztok is vele. Különben egy-két év múlva lesz egy végtelenül szomorú és kezelhetetlen kutyátok..


A husky, malamut már inkább okos ötlet, nálunk viszont korán kell elkezdeni a nevelést, és tudatosan kell a jó irányba terelgetni kölyökkortól fogva. Nem tudom a magyar fajtákkal, hogy álltok, de a kuvasz, vagy ha nem túl kicsi méretben a puli is remek társ lehet. Roti, dobermann szintén, német juhász, belga juhászok..:)


Milyen kutyákra gondoltatok? Talán jobban tudunk segíteni, ha ismerjük a prefereciáitokat:)

2011. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát a bernáthegyi talán túl nagy, a csau meg nem éppen kezdő kutyatartóknak/gyerekeknek való, de a többi tökéletes választás. Én ide írnám még a magyar vizslát is, de jó lenne ha először egy közeli menhelyen néznétek szét.
2011. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kistermetű kell gyerek nagyok már. tacsko,mopsz,csivava,bichonok
2011. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsonak a ket gyerek 12 es 15 eves ,mar eleg nagyok egy kutyahoz ,en szerintem mar egy 11 eves meg egyedul is elboldogulna egy Goldennel peldaul !!!
2011. nov. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Anetalia ***** válasza:
Labrador retriever
2011. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!