Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni kutyatámadás...

Mit kell tenni kutyatámadás esetén?

Figyelt kérdés
olyan környékre költöztünk ahol rengeteg kóborkutya van meg szeretném előzni a kutyákkal való konfliktusokat ami igencsak nehéz ha szembe jön velem illetve a hátam mögött jön és ha esetleges támadás lenne meg is szeretném magam védeni hogy a kutyával szemben úgy hogy nekem se legyen sérülésem és az ebnek sem a válaszokat előre is köszönöm :)
2011. nov. 21. 01:23
 1/7 anonim ***** válasza:

HA nem hergeled fel, akkor általában csak megugatnak, de nem támadnak meg. Ne fuss el. Ha mégis jönne harapni, akkor határozottan zavard el. Ha falkában jönnek, akkor már nehezebb a helyzet. Itt se fuss el. Ha támadnának, akkor szintén határozottnak kell lenned. Nem árt, ha van nálad egy bot, amit azért ha nem piszkálnak, akkor ne nagyon fitogtass, hanem szorosan magad mellett hord. Ha kell, akkor azzal tudod elriasztani őket. Vagy petárda is jó megoldás lehet. Attól megijednek a kutyák. Legyen mindig 1-2 a zsebedben

öngyújtó. Ezek az én bevált módszereim. Már gyerekkorom óta 8-10 kutyám van. Nem volt velük semmi baj, pedig nagytestű is akad köztük, és... macskabarátok mind (nevelés kérdése). De, ha valaki tud jobb megoldást, akkor majd úgyis leírják.

2011. nov. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerezz be egy ultrahangos kutyariasztót.
2011. nov. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az első válaszhoz annyit tennék hozzá, hogy hatékony fegyver még a paprikaspray is, engedély nélkül beszerezhető military boltokban, vagy webshopokból.


egyébként én a helyedben pozitívan nyitnék és próbálnék "új barátokat szerezni" :) vagyis keksszel teli zsebbel indulnék arra a környékre, és szépen kiszórnám nekik a földre. hamar rájönnek, hogy ki a cukrosbácsi, igaz mondjuk, hogy akkor tutira eléd fognak jönni, viszont nem fognak még ugatni sem.

2011. nov. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutya nem támad emberre, max a szájuk jár.


Amíg lehet, ignoráld őket. Soha ne fuss. Úgyis utolér, még egy tacskó is, és a futással csak felkelted a vadászösztönét. A legjobb szerintem, ha mondjuk egy udvarból előront egy méregzsák házőrző és körbeacsarog, hogy változatlan tempóval sétálsz tovább, rá se nézel. A legtöbb ettől úgy meghökken, hogy hazamegy.


Az is lehet, ha ez nem használ, hogy kitárod a karod, hogy nagyobbnak tűnj és üvöltve elkezdesz rohanni a kutya felé.


De legbiztosabb módszer szerintem a paprikaspray, én vadászboltban vettem, még hál'istennek nem kellett használnom. Csak végső esetben folyamodnék hozzá, ha a támadó kutya tényleg veszélyesnek tűnik, vagy ha mondjuk nagyon nagy testű, akit nem tudok egy oldalbarúgással elzavarni. A legtöbb kóbor kutya egyébként félénk, de igazad van, jobb az óvatosság.

2011. nov. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és én szeretem a kutyákat de ott az eggyik utcába éjszakára a ci...nyok kiendetik a félrenevelt kutyáikat és már volt olyan hogy bringával menekültünk el a kutya elöl.és a gyalogosan vagyok fegyver nélkül egy nagytestű kutya ellen nincs sok esélyem. budapesten hol van vadászbolt? mennyibe van a paprikaspray?
2011. nov. 21. 13:02
 6/7 A kérdező kommentje:
nameg az a rengeteg kóborkutya is előjön estére.
2011. nov. 21. 13:03
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem ha megtámad a kutya ne törődj az ő testi épségével
2012. nov. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!