Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell-e aggódnom?

Kell-e aggódnom?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kislányom. Nemrég a szomszédba költözött egy család (apa, anya, kislány, amstaff). Szimpatikusak fiatal család, elég gyorsan összebarátkoztunk velük. A kislányok nagyon szeretnek átjárni egymáshoz és együtt játszani. Legfőképpen az én kislányom szeret menni a szomszédba mert ott lehet a kutyával játszani. Én viszont borzasztóan féltem! Megmondom őszintén nagyon rossz véleménnyel voltam a harci kutyákról korábban. A szomszéd kutya viszont tényleg nyugodt, kedves állat. Én is szeretem, de akkor is féltem a lányomat. Mégiscsak egy harci kutya! A szomszéd család persze nyugtatgat, hogy semmi okom az aggodalomra mert soha nem bántaná a kutya a lányomat. Meg tartom őket annyira felelős szülőnek, hogy a saját lányukat sem veszélyeztetnék ha a kutyától akár egy kicsit is félteni kellene. Én viszont akkor is aggódom!:)


Mi ha van a lányok véletlenül egy kicsit durvábban játszanak a kutyával? Fájdalmat okoznak játék közben neki?


Mit gondoltok egy tényleg nyugodt, higgadt, kedves de mégis csak harci kutyából kitudnak olyat hozni, hogy megtámadja őket?


2011. nov. 21. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sokkal nagyobb a fájdalomköszöbe mint egy átlag kutyának, sokkal nagyobb "kínzás" kell neki, hogy odakapjon.

De ha tényleg ennyire félted a gyereket (nincs ebben semmi rossz), akkor kérd meg a szomsédot, hogy zárja addig el a kutyát amig játszanak.

Lehet egy gyengébb idegrendszerü kutya is (mondjuk a leírásodból nem ez jön le), aki megijed mondjuk a kislányok sikoltozásától és nehogy a nálabb kisebb kislányt zsákmánynak nézze.

vagy játszanak nálatok ...

2011. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódnod, ismerősömnek is harci kutyája van és képzeld el így is betörtek a házba! Pedig harci kutya! Ha jól nevelték (ebben biztos vagyok) akkor nem fog odakapni :)
2011. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az a fajta ,de minden kutya egyéniség egy csivava sokkal hamarabb tesz kárt a lányodban.

egy ismerősöm mikor még kicsi volt befeküdt a rotweiler kiskutyák mellé a szuka nem bánta sőt.. még tetszett is neki. :)

semmi okod nincs aggodalomra ha tényleg szocializált a kutya!!


NYUGAVÉR :)

2011. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Jelen esetben az lényegtelen, hogy harci kutya, ugyanis ha jól tudom, az amstaffok soha nem támadtak emberre, csak kutyaviadalokon vettek részt.


Őszintén szólva kicsit felelőtlen dolognak tartom, ha a szülők felügyelet nélkül hagyják a lányokat játszani a kutyával, pláne, mert a Te lányod a kutya szemében nem falkatag!


Most nem azt mondom, hogy a kutya nem lehet olyan jól nevelt, hogy nem fog a lányokra támadni, de egy 3 éves gyerek azért még nem szokta tudni felmérni, mi fáj a kutyának, mi nem, mit lehet, mit nem...


Az ördög sosem alszik - én hagynám a lányokat játszani, de csak felügyelettel!


(persze én meg a közép-ázsiainkkal játszottam felügyelet nélkül, soha meg sem morgott, de ha a szomszéd gyerekek jöttek át, kötelező volt megkötni a kutyát.)


Ugyanis az is megtörténhet, hogy a lányok fogócskáznak, vagy ilyesmi, ami a kutya szemében úgy tűnhet, hogy a Te lányod a szomszéd kislánynak fájdalmat okoz. És akkor a legtöbb kutya gondolkodás nélkül védi meg a falkatagot...

2011. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Én is gyakorló szülő és amstaff gazda vagyok.


A kutyámat tartom a legmegbízhatóbb babysitternek! Hozzánk is szoktak kisgyerekek járni és én abszolút nem féltem őket. A kutya soha nem tenne kárt bennük! A fogócskázástól sem kell félni. Az amstaffnak nagyon fejlett a helyzetfelismerő képessége. Pontosan tudja, hogy az játék! Pontos különbséget tudd tenni játék és valós veszély között.


Egy amstaff nem egy átlag kutya. Hiába van rossz híre ő a legtökéletesebb kutya. Sokkal okosabb az átlag kutyáknál.


Ha egy tényleg jól nevelt, jó idegrendszerű kutya akkor nagyobb biztonságban van vele a lányod mint az oviban!

2011. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Két dolgot szeretnék még hozzátenni a témához:

Az egyik, hogy az amstaff szerintem nem harci kutya. Harci kutya az, amelyiket annak "képzik ki". Más kutyákkal talán lehet agresszív, de egy jól szocializált amstaff nagy valószínűséggel nem lesz az.

A másik (és most talán népszerűtlen leszek) 3 éves gyereket semmilyen kutyával nem hagynék felügyelet nélkül. A legmegbízhatóbb kutyánál is előfordulhat valami váratlan helyzet. Tényleg jobb lenne bezárni, vagy felügyelet mellett játsszanak vele. Így talán kicsit túl van biztosítva a dolog, de még mindig jobb, mint ha egyszer baj lenne.

2011. nov. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
harci kutya az, ami harcra lett nevelve, a másik kutyának nekimenjen. A KUTYA FAJTÁJÁTÓL FÜGGETLEN HOGY HARCI-E VAGY SEM!! amúgy a harci kutyákat a másik állat ellen nevelik, emberre nem megy, amelyik emberre támad, kiszelektálják (agyonvágják.... vagy mittom) azaz ha harci kutya, a gyereknek nem igazán van félnivalója. és mielőtt ilyenekkel tömnéd a gyerek vagy bármelyik ismerősod fejét, tanítsd meg a gyereket bánni a kutyával, mert a legtöbb baj ilyenekből van. mellesleg a legtöbb támadást nagytastü német juhász keverékek, és spánielek meg hasonlók okozzák, ha jól tudom. nem "harci kutyák". azok egymásra mennek. a kutyákkal meg tudni kell bánni és meg kell nevelni őket, akkor nincs baj. gondolom a család meg csak ért hozzá
2011. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hahhóóóóó. A harci kutyák köztudottan nullák házőrzésre ugyan is úgy lettek kitenyésztve hogy csak kutyára támadnak, de arra kegyetlenül. Az ember felé viszont olyan mint egy kisbárány. Ha valóban okod lenne félni akkor a család elzárná a kutyát amég kislányod oda át játszik. Ez a félelem természetes dolog a részedről, de hidd el így hogy nekik is van egy kislányuk a kutya valószínűleg megfelelően szocializálódott, kisgyerekekre!! :)
2011. nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Eza fajta tipikusan családbarát fajta. Gyerekekkel nagyon jól kijön mert sokat eltűr. :) Külleme ellenére, elsőosztályú családi kutya! Semmi okod aggodalomra!!
2011. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

2011. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!