Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is az ivartalanítá...

Szerintetek is az ivartalanítás lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

A kérdés elsősorban beaglesekhez szólna, de természetesen bárkinek szivesen várom a véleményét.

Szóval 1 hónapja hoztunk el menhelyről egy kan beaglet(2-3 év körüli).

Lakásban tartjuk,mert ő egy nyugodtabb példánya a fajtának,sokat sétáltatjuk, viszont séta közben egyszerűen megőrül, mindent szaglászik(ez normális persze tudom),de idegen helyen sem bír magával. Tegnap voltunk vele állatorvosnál,aki azt javasolta ,hogy ivartalaníttassuk,mert úgy könnyebb lesz vele, én viszont nem szeretném, mert szerintem így jó neki.

Szerintetek meg lehet nevelni, vagy tényleg inkább az ivartalanítás lenne a legjobb megoldás?


2011. nov. 21. 15:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Melyik menhelyről adnak ki ivartalanítási kötelezettség nélkül kutyát?
2011. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

gyömrői kutyamentsvár..

nagyon rossz menhely szerintem, ráadásul 10.000ftot kértek a kutyáért, és csak a veszettség elleni oltása van meg...

2011. nov. 21. 15:34
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Mind kettő,lehet nevelni meg ivartalanitani is.Menhelyes kutyák oltva és ivartalanítva vannak.
2011. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

az enyém nincs ivartalanítva.

És tisztában vagyok vele,hogy mind2-t lehet,csak kérdezem,hogy melyik lenne jobb?

2011. nov. 21. 15:38
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő egyszerre. Légy felelős kutyatartó.
2011. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
miért érzed úgy, hogy neki így jobb? ezen gondolataidat a menhelyesekkel is megosztottad? és mégis odaadták a kutyát? gratulálok :D
2011. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

ez ne legyen kérdés hogy vagy ez, vagy az.... gondolkodj egy kicsit. esetleg nézz utána kicsit mielőtt kutyázásba kezdesz, lelkiismeretes menhely nem adta volna csak így ki.


a beagle ilyen kutya... tudni kell vele bánni, azaz tanítani. egyik barátnőm igencsak megszenvedett vele, de behívható kutyát nevelt, szófogadó, figyel rá. az ostoba biglisek meg nézik hogy hogyhogy póráz nélkül sétáltatja, amikor ez alap.... mert egyes "fajtához értők" szerint őket nem lehet elengedni, csak pórázon lehet sétáltatni

2011. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Én ivartalanítanám, de ez nem biztos, hogy segít a problémádon, mert a beagle vadászkutya, ösztönösen csinálja.
2011. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Én tanítgatom itthon,amióta hazahoztuk.

Nem vagyok hülye, és volt már kutyám,csak kifejezetten a beagle fajta miatt voltam kiváncsi.

Ha jobb neki akkor ivartalaníttatjuk, csak úgy gondolom mégis csak jobb ha megvannak a golyói, hiszen ez a természetben élő állatoknál is így van,és ott nem ivartalanítja senki őket, mégis jól megvannak.

2011. nov. 21. 15:51
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Persze .. mennek is a maguk feje után. Nagyon sánta hasonlat.
2011. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!