Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy négy éves agaram....

Van egy négy éves agaram. Idomítás? . Többi lent

Figyelt kérdés
Imád szökdösni sajna, pedig nagy kertünk van, meg szoktam magammal vinni futni (5-8 km). Ha megtanítom neki, hogy a "lábhoz" vezényszóra jönnie kell és már ezt feltétel nélkül teljesíti, akkor egy esetleges szökési kísérleten rajtakapva a vezényszó hallatán visszajön azonnal?
2011. nov. 21. 16:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kan kutyád van, ivaros?
2011. nov. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
kan
2011. nov. 21. 16:16
 3/16 anonim ***** válasza:

Úgy látom a leírásod alapján, hogy le van mozgatva a kutyus, úgyhogy ez az ok kizárva.

Marad a csajozás.. Ivartalaníttasd!

2011. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát,nem biztos.

Az agarak elég önfejűek,tanitani se túl könnyű,legalábbis az én tudomásom szerint.

Nekem a lány dobermannom is szeretett szökdösni,pedig ő már idős volt és minden vezényszót ismert és teljesitett is,de amikor beleütött,hogy elindul macskát keresni és már olyan távolságra volt,hogy már nem tudtam elkapni,akkor hiába hivtam vissza,úgy csinált,mint aki nem hallja :D

Szóval ha benne van az ösztöneibe a csavargás,akkor nem fog mindig visszajönni. Lesz olyan,hogy igen,de több lesz olyan,hogy nem :)

2011. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy ez áll a háttérben.... mivel ha nyílik a kapu, már egyből azt figyeli hol tudna kisurranni, legyen reggel délelött este éjjel vagy akármikor is
2011. nov. 21. 16:25
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor neked nem a behivást kell először megtanitani,hanem azt,hogy a kapuhoz nem mehet. Menj oda a kapuhoz,ha a kutya tolakszik oda,akkor állj a kapu elé a kutyával szemben és indulj a kutya felé,és mond,hogy hátrébb! Ha hátrál és a kellő távolságban szabadon hagyta a kaput,akkor mond neki,hogy ott maradsz! Szóval az a lényeg,hogy a kaput nem közelitheti meg,igy nem tud kiszökni. Követelned kell magadnak helyet pl a kapu. Nem nézted Cesar Milan sorozatát? Rengeted ilyen problémát oldott meg.
2011. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem is szökős az Agaram, 170-es kerítést átugorja. Ivartalanított kan. Meg fogom magasítani a kerítést, akkor talán nem ugorja át. De ő is olyan, hogy ha megindul, akkor elborítja az agyát a köd, és nem lehet visszahívni. Egyébként jön lábhoz, ül, fekszik, bújik. :D

Elektromos nyakörv vagy ilyesmi talán megoldás lehetne, nem tudom.. Meg a nyakába rakni a telefonszámodat.


Képet mutatsz róla? :)

2011. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
néhányszor látom, de általában nincs ilyenekre időm... am ha ott vagyok a kapunál, így teszek mindig amit te is mondtál de sajna a család nem csak belőlem áll és mégis csak nekem fogad szót. Ha azt mondom neki hogy ottmarad , akkor bizony ő ott marad, de csak ha én mondom. szoval nem igazán tudom hogy ilyenkor mit kéne tenni. Pedig egészen biztos vagyok benne hogy pofonegyszerű az egész... vagy esetleg a többiek nem ugy viselkednek mint hogy azal kiérdemeljék a kutyus figyelmét?
2011. nov. 21. 16:51
 9/16 anonim ***** válasza:

Itt a gyiken van valami algoritmus arra, hogy problémát boncolgató kérdésekre beírja azt hogy ivartalaníts?


Mert az ivartalanítás nem egy agyi format-c.


Ez az agár vadászni jár ki, mert szeret vadászni. Ugyanígy fog szeretni töketlenül is.


Megoldás: egyrészt fáraszd le jobban, a kerítést magasítsd meg, villanypásztor vagy a láthatatlan, elektromos kerítés.

2011. nov. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

azt felejtitek el páran, hogy MIÉRT szökik ki egy agár.

megmondom: vadászni jár.


ha egyszer rákapott az ízére, feltörtek benne az ősi ösztönök, akkor tök mindegy, hogy ivartalanítják-e, vagy sem... herék nélkül is szoktak az agarak vadászni (pl. a szukák :D). sőt, az is mindegy, hogy mit tanítasz meg neki... ezek ősi ösztönök, ezek a kutyák erre lettek kitalálva. és mivel veled nem tud vadászni, ezért elintézi önállóan.

a megoldás az elektromos nyakörv (ha kinn van a mezőn), és biztonságos kerítés. ha a kapu mellett slisszol ki, akkor külön lekeríteni neki egy udvarrészt vagy kennelt.

2011. nov. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!