Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász milyen kutya 2...

Német juhász milyen kutya 2 gyerek mellé?

Figyelt kérdés

sziasztok van 2 fiam(15 és 12 éves)

szeretnének tavasszal egy kiskutyát,mit szóltok német juhászhoz?

Tudom egyemberes kutya,de naggyából ők gondoznák,tudnák gondozni egy német juhászt.

És ha igen,akkor kan vagy szuka?

én kant szeretnék,mert szukák kisebbek és tüzelnek,vélemény?


2011. nov. 21. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mar nyitottal egy olyan topicot amelyekben kerdezted ,hogy mely kutyak lennenek jok. Ott voltak sokkal jobb valsztasok... Tenyelg az nagyon fontos ,hogy a nemet juhasz egygazdas... Jo lenne hozzatok egy Nemet Juhasz ,de vannak talalobb fajtak is.
2011. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szukát ivartalanítani kell és megoldódik a gond. Egyébként is praktikus minden, nem tenyésztésre tartott kutyát ivartalanítani, mert akkor jövőre nem kell adót fizetni utána. Sajnos, ezt nem eléggé domborítják ki a témánál.
2011. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ajánlott ivartalanítani őket. A kanok, ha megérzik a tüzelő nőstények szagát, képesek kiásni a kerítést is, csak hogy kijussanak. És kijutnak mindenképp, ez tapasztalat.

Szerintem menhelyről válassz. Ott is vannak kiskutyák, gyakran fajtatiszták is. Ráadásul (ha már elérik a megfelelő kort)ivartalanítva hozhatod el őket, így sem ebadót, sem ivartalanítást nem kell fizetned, ráadásul a kutya is jól jár, hiszen nem bezárva kell élnie, amíg el nem altatják (ha nem kellene senkinek).

2011. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14 vagyok és van egy kistestvérem, ő 5 éves. Németjuhászt tartunk ithon és biztosítok mindenkit,hogy egygazdás, de nem ilyen értelemben.Eegy emberre halgat a legjobban( mint minden egyes kutya, akkor az azt jelenti,hogy mindegyik egygazdás? hülyeség ..) nálunk ez az ember apukám,mivel ő az ú.n falkavezér, de viszont minket is ugyananyira szeret, mivel ő az enyém lehet,hogy engem jobban, de anyukámékat is ugyanúgy elfogadja.Ő kicsi korától velünk van így alkalmazkodott. Szerintem egy németjuhász tökéletes,ha megfelelően van idomítva..
2011. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A németjuhász marhára nem egyemberes kutya, épp azért szerették a katonaságnál, mert a vezetője áthelyezése, elhalálozása stb. esetén gond nélkül elfogadta az új vezetőjét.

Amúgy én itt nem a kutyát válogatnám meg, mert a németjuhász jó családba, meg egy rakás fajta jó ekkora gyerekek mellé, csak az a kérdés, hogy meg tudjátok-e rendesen nevelni, fogtok-e tudni vele eleget foglalkozni (és ez alatt nem a kertet, vagy a másfél óra pórázon battyogást értem, hanem kutyaiskolát, sportolást, ilyesmiket), tudtok-e falkavezérek lenni neki, mert ezek híján könnyen veszélyessé válhat. A németjuhász jó kutya, de nem játék.

2011. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, azt meg felejtsd el, hogy majd a kamaszodó gyerekeid ellátják a kutyát. Elsősorban magadnak vedd, és hagyd, hogy kialakuljon, ha valamelyik gyerek annyira rááll a kutyázásra, hogy intézi. De ha tőlük vársz mindent, annak nem lesz jó vége. Oké, hogy tanuljanak felelősséget, de ne a kutya kárára, meg ne úgy baltázzák el, hogy annak harapás legyen a vége.
2011. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
már a kisebb fiam is lazán tudna bánni a kutyával,mindig volt kutyánk,de egyébként úgy egyemberes kutya,hogy igazán csak 1 személyre hallgat és katonaságnál-rendőrségnél azért tartják,mert minden tulajdonsága jó és könnyen kiképezhető ,okos,bátor kutya.
2011. nov. 22. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!