Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet felvazas volt a kutyaimn...

Lehet felvazas volt a kutyaimnal? Vagy bacilus feertozes?

Figyelt kérdés

Van 2 szuka kutyam,egyikuk ivartalanitott,masikuk meg nem.Az ivartalanitott kutyam 3 napig tobbszor elofordult hogy bepisilt,ugy hogy nem tudott rola,felallt es csorgott neki.Akkor az orvos azt mondta lehet csak felvazas,de ha nem mulik,akkor inkontinencia es kezeljuk.Vegulis a 3 nap utan nem volt tobbszor ilyen,azota egyszer sem.Mas tunet sincs,teljesen jol van.

De a masik szuka kutyam egy ejszaka kihuzta a hazabol a takarot,majd valahogy raboritotta a vizet a taljabol,akkor irto hideg volt kint,es kint aludt a vizes takarojan.(ok kinti-benti kutyak,tehat a hazban is vannak,de ejjel kint alusznak a sajat hazukban,mert nem akarnak bent)Masnaptol minimalis atlatszo valadek jott a nemiszervebol.Hivtam az orvost,elmeseltem mi es hogy volt,azt mondta valoszinu csak felvazott,de ha nem mulik vigyem.Par nap utan elmult,nezem neki mindig,de mar folyast nem latok,es mar nyalogatni se sokszor nyalogatja magat.Ami viszont feltunt hogy par napja sokat eszik fuvet,pedig nem kapott eros kajat.Mindket kutya jokedelyu,laztalan,normalis a vizetetuk,semmi tunet nincs,viszont a sok internetes olvasasom eredmenye az lett hogy megijjedtem nem e van bacilus fertozese a ket kutyanak?ha az lenne,elmultak volna a tunetek?van okom aggodni?mert ha igen,es nem csak felfazas lehetett,rohanok veluk az orvoshoz!olvastam errol az E-colirol,az ijjesztett meg.Lehet az,vagy komolyabb,vagy csak felvazas volt mindkettojuknek?legyszi irjatok!!


2011. nov. 22. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mi a fészkes fekete fene az a felvazas??????????????????????????????????

FelFÁZÁS, na olyan van. használd már azt, ami a fejedben van, könyörgöm!

2011. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első, ne bántsad! az 5ből egyszer sikerült jól leírnia :D Egész "jó" arány, nem? XD


E coli összefoglaló!

[link]

2011. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és az E-coli baktérium és nem bacilus!
2011. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Velemenyeket kertem,de latom ezen az oldalon inkabb csak belekotnek az emberbe,mintsem normalis dolgot irjanak...na mindegy!!Kulonben meg a felfazast elirtam,mert siettem,es mi van akkor??olyan nagy baj???Bacilus,vagy bakterium,..hat igen,ebbe is inkabb a belekotni kellett mint rendesen valaszolni.Azert koszonom a tartalmas valaszokat!!
2011. nov. 22. 11:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,felvazast irtam tobbszor is,lattam utolag en is,mint irtam,nagyon siettem...ha olyan nagy baj,akkor ELNEZEST!!!!
2011. nov. 22. 11:49
 6/8 anonim ***** válasza:
tulajdonképpen semmi okod az elégedetlenkedésre, mert a kapott válaszok alapján máris megtanultál két dolgot
2011. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nps, amit linkeltem, nem véletlenül linkeltem. ŰKépzeld, marhára nem mindegy, h baci vagy baktérium.


És annál a résznél amit linkeltem, ott van h milyen tünetet okoz...DE ha lusta vagy olvasni:


A kólibaktérium az állatoknál is képes betegséget okozni. Specifikus kórképei:


a szopós és az elválasztott malacok hasmenése

a kecskegidák és bárányok szeptikémiája

a szárnyasok szeptikémiája

a tehenek masztitisze, tőgygyulladása

Leggyakrabban éppen a kólibaktérium tehető felelőssé a kutyák és a macskák garatában és környékén lezajló kóros folyamatokért.

2011. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Tisztázzuk: A hidegtől senki nem lesz beteg.

Megfázás, felfázás, meg az összes jelzőt hozzáírhatjuk, csak akkor következik be, ha valamilyen kórokozó is jelen van. Steril környezetben lehet akármilyen hideg, nem leszel beteg. De ha támadnak a bacik vagy a vírusok, azt kánikulában is elkaphatod. Tehát ilyen betegség, hogy fel (be ki le meg el át rá) fázás nem létezik. Ha beteg lesz valaki, azt kórokozó okozza. Magától nem múlik el, ha az eddigi orvosod nem képes rá, akkor egy olyat kell keresni,aki meg is tudja állapítani, mi baja van.

2011. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!