Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a videóról...

Mit gondoltok erről a videóról? CM lágy részeken rugdossa a kutyákat, az emberek meg odavannak a "módszeréért"?

2011. nov. 22. 15:58
1 2 3 4
 11/39 dizus ***** válasza:
48%
Soha senkinek nem rúgta meg a jól szocializált kutyáját!!!Viszont ha ez a módszere hogy egy buta kutyát jól neveltté tegyen,akkor ez egy jó cselekedet hiszen lehet hogy a kutyust a haláltól menti meg!!!
2011. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
27%
ez a rúgástól baromi messze van. És nem rugja, sarokkal érinti a lágyék részt. láttatok már olyan ö.v. tréninget, ahol a kutya nem ereszt, és le sem tudják fojtani? Hát nem klikkerrel szedik le, hanem a lágyékánál megcsipik. Teljesen normális dolog. És az ilyen kutyáknál ez működik.
2011. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
50%

Király! Még a végén nekiállok CM-t nézni :D

De komolyra fordítva a szót: nem rugdossa a kutyákat, csak megböki őket, hogy elterelje a figyelmüket. Azt a tájékot minden kutya igyekszik védeni, mert érzékeny, éppen ezért remek hely figyelemelterelésre. Ráadásul mivel lábbal csinálja, a kutyának eleinte fogalma sincs róla, hogy ki piszkálja ott, mert az emberek leginkább kézzel nyúlnak hozzá. Szóval szépen megtöri a kutyában a "most széttépem" gondolatmenetet és lendületet, anélkül, hogy fájdalmat okozna neki. Nekem tetszik, hogy ezt alkalmazza ott, ahol ezt kell.

2011. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
47%
Ja, és ha megfigyelitek, csak az oldalukat böki, nem a heréjüket meg a péniszüket. Szukákat is böködhetne ugyanott, pont így működne.
2011. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
47%
Plusz mit használ a gazdik legtöbbje? Megrántja a pórázt egy erős, határozott módszerrel. Érdekes kérdező, azt miért nem hívod fojtogatásnak vagy egyenesen gégetörésnek?
2011. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Akiteki ***** válasza:
60%

Azon kívül, hogy kezét-lábát törném annak, aki - rendben nem rúgja, mert szerintetek ez nem rúgás - lábbal illeti a kutyámat, szerintem ez a módszer nem is működik. Elképzeltem a szitut, hogy egy felborzolt idegzetű, épp támadni készülő kutyát megérintek olyan helyen, ahol nem számít rá, akkor nem lenyugodni fog, hanem egyből odakap. Látszik a videón, hogy a nagy mágus is gyorsan elkapja a lábát. Ez után a kutya ugyanúgy folytatja, amit eddig csinált, mert semmi sem történt, ami okod adna rá, hogy abbahagyja.

Megnéztem az Egyik kutya másik nem legutóbbi részét. Na az a módszer működik ugyanebben a szituban.

2011. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
58%

Egy idő után nem fogja folytatni, ha rájön, hogy mindig ez történik :) Azért nyugtatja le, mert összezavarodik tőle kicsit, nem fog tudni teljesen az őrjöngésre koncentrálni, nekiáll gondolkodni, hogy mi történt, és miért. Legalábbis ha ezt nem egy ugyanúgy őrjöngő ember teszi vele, mert akkor tényleg az történik, hogy még idegesebb lesz. Ha csak figyelmeztetéseket kap valakitől, aki nála nyugodtabb, az használ. A falkavezérségnek eleve fontos eleme az, hogy legyél hiteles a kutya szemében, azt meg idegbetegen nem lehet.

A kutyához lábbal hozzáérés meg nem tudom, miért lenne tabu, én is gyakran megteszem, odébbtolom, még néha a videón látottéhoz hasonló mozdulattal fenékbe is bököm, ha lemarad lábnál követésnél, sőt, a fektetésből ültetést is úgy gyorsítottam, hogy megböktem lábbal a mancsát, és boldog a kutya, nem retteg a lábamtól, meg egyáltalán semmimtől.

2011. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 Akiteki ***** válasza:

Ez nálam biztosan egy fétis lehet. Sosem tolom arrébb lábbal a kutyámat, legfeljebb a térdem emelem meg, ha fel akar ugrani. Meg a kapun kimenet szoktam egyet hátra rúgni, mint a lovak, ebből értik, hogy ők ott maradnak.

Talán mert rajtunk cipő van, nem érzem a súlyát a lábbal érintésnek. (pláne, ha az netalán tűsarkú) Mindig kézzel irányítom őket. Mástól meg végképp nem tűrném el, hogy ilyet tegyen a kutyámmal.

Hogy a filmbéli kutyák mennyire zökkennek ki, afelől vannak kétségeim. Szerintem csak olaj a tűzre egy ilyen mozdulat. Jártam már úgy, hogy a tüzelő szukám baromi ideges volt és morogtak egymásra a másikkal néhány lépésről. Én meg odanyúltam a derekához és meg akartam fogni. Fájt is az ujjam utána. Azt hitte talán, hogy hátulról is támadja valaki, nem látta hogy én vagyok. Szóval nekem ez a módszer nagyon nem tetszik.

2011. nov. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
47%

Az lehet, de attól még hatásos :)

Meg lehet tanulni a lábbal érintés súlyát, nem egy nagy kunszt, gyakorlat kérdése. Meg általában szó szerint csak érinteni kell, mint ahogy kézzel sem tologatni szoktam a kutyát, jóval kisebb erőkifejtés is elég, mint amennyivel ténylegesen a súlyát tudnám megmozgatni. A láb ugyanez, csak a másik végünkön van - nem mellesleg közelebb a kutyához :) Le is nyúlhatnék éppenséggel, csak az messzebb van, lassabb, és a következő cselekedetemhez még fel is kéne emelkednem előbb. Szóval például ilyen ideges helyzetekben, mikor reflexből hátrakaphat a kutya, veszélyesebb is.

2011. nov. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
2:14-nél a kutya nekitámad CM-nek a rúgás után. Ez két dolgot jelenthet: vagy nem fogadja el dominánsnak CM-et, és akkor hiába is rugdossa, vagy fáj a rugás annyira, hogy önvédelemből támad. Most nincs időm végig nézni, de van egy másik rész, ahol pont az Akiteki-féle forgatókönyv látszik. Ahogy odarúg, a kutya kitámad, tehát pont, hogy nem kizökken. Egyébként nekem is van olyan tapasztalatom, hogyha pózolós kakaskodás közben odadörrentesz egyet csak hanggal, azzal is rögtön generálod az összeugrást.
2011. nov. 23. 11:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!