Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a videóról...

Mit gondoltok erről a videóról? CM lágy részeken rugdossa a kutyákat, az emberek meg odavannak a "módszeréért"?

2011. nov. 22. 15:58
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
39%

Persze, egyszer lehet, hogy visszatámad, vagy kétszer, meg háromszor. CM sem akkora sztér, hogy egy mozdulattal jómodorra tanítson bármilyen kutyát. De kizökkent abból az állapotából, hogy az eredeti célpontját akarja megenni, másra kezdett el figyelni, így vagy úgy. És mivel CM nem vevő a kakaskodására, mert neki mint vezérnek, semmi szükége erre, ő csak rendre utasít, pár alkalom után leesik a kutyának, hogy itt most nem ő a nagyobb arc.

A videóból sajnos pont a lényeg maradt ki: az eredmény. Ezeket a mozzanatokat lehet önmagukban elemezni, de a teljes sztori nélkül ennek nem sok értelme van.

2011. nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Csak szerintem ha kétszer meg háromszor visszatámad, akkor már buktad a pozíciódat, ugyanis abban a pillanatban, hogy közelharcra kerül a sor, még egy 20 kilós vizsla is simán legyőz, ugyanis veled ellentétben neki vannak fogai. Kizárt dolog, hogy egy közelharcból gyóztesként, dominánsabbként tud kijönni egy ember egy nagyobb, komolyabb kutyával szemben fegyver nélkül. Innentől kezdve meg miről beszélünk?

Ezzel a rugdosással pont azt kockáztatjuk, hogy bebizonyítjuk a kutyának, hogy valóban ő az erősebb. Onnantól meg már veszett ügy.

2011. nov. 24. 10:48
 23/39 anonim ***** válasza:
81%

Visszatámad, persze - tessék-lássék. Ha komolyan harcolni akarna a kutya, azt észrevennéd, mert nem állna le egy látszatharapás után, hanem teljes testsúlyával, figyelmével, és az összes fogával rátámadna az emberre, és addig nem hagyná abba, amíg a földre nem kényszeríti és pár helyen meg nem rágja, vagy vele nem teszik ugyanezt. Próbálkozik a kutya kimutatni a dominanciáját, hátha bejön, de nem akarja mindenáron megtartani a pozícióját. Akkor buktad, ha belenyugszol abba, hogy a kutya hülye, vagy ha szó szerint a földbe döngöl, nem akkor, ha lebeszéled a további agressziózársól.

Meg hát látod (látod?) az eredményeket, CM megoldja a kutyák problémáit, innentől kezdve lehet hisztizni a módszerein, meg lehet jobban csinálni, ha tetszik, de a végeredmény az, hogy ő segít a kutyákon és a gazdáikon, ebbe pedig nem nagyon lehet belekötni.

2011. nov. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Én azért megnézném, hogy azok a kutyák hogyan működnek a gazdival kettesben, miután Cesar hazamegy...
2011. nov. 24. 12:30
 25/39 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, CM műsora a 7. évadát éli. Az internet korában nem örvendhetne töretlen népszerűségnek, ha csak a kamerák előtt működne, amit csinál.


Egyébként meg aki azt hiszi, hogy odab*szás nélkül is meg lehet nevelni bármilyen kutyát, az nem látott még elég problémás ebet. A kutyák életének szerves része, hogy néha fizikai "erőszakkal" kommunikálnak. Nézz meg egy farkasfalkát, egy kutyafalkát, ők sem azzal utasítják rendre egymást, hogy "na, légyszi, hagyd már abba", hanem igenis odavágnak. Ez neki természetes. Aki ezt nem tudja elfogadni, az nagyon keveset tud a kutyákról, és semmi joga belepofázni senkinek a módszereibe.

2011. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Kedve utolsó. Sajnos nem tudom ki vagy, de a hozzászólásaidból az jön le, hogy itt azon kevesek közé tartozol akik VALÓBAN értenek a kutyákhoz!!!
2011. nov. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Bocs, de szerintem aki nagyon ért a kutyákhoz, az tud odacsapás nélkül is egyértelműen kommunikálni velük. Van egy saját kutyám, aki régen igen problémás volt, ráadásul olyan felépítéssel, és olyan fájdalomtűréssel van felszerelve, hogy szerintem szívlapáttal is verhetnéd, legalábbis mikor 5 hónapos korában úgy megtépte egy pitbull, hogy három helyen varrni kellett, akkor se nagyon izgatta, a legnagyobb problémája az volt, hogy én nem engedem vissza verekedni. A mentális erő ezerszer erősebb, mint a fizikai, és teljesen felesleges ütögetni egy kutyát, mert mondjuk egy ilyen alárúgásba ha belemozdul simán felreped a lépe.


Láttad Korom Gábort a corsóval? Na az erőt sugároz, meg dominanciát. Láttam néhány száz problémás kutyát már pályán, közelről, egyiket se kellett lépen rúgni ahhoz, hogy a helyére kerüljön.

2011. nov. 24. 17:56
 28/39 Akiteki ***** válasza:

Pont ezt a példát akartam én is felhozni. Nagyon jó volt az a rész, tényleg lehetett tanulni belőle.

CM dolgain máskor is kiakadtam már. Pl. mikor úgy etet, hogy az kap, aki nyugton van. Na az én kutyáim akkor éhen halnának. Nálunk még a sorrend sem mindegy, hogy teszem le nekik. Ha előbb kap az, aki a névsor végén van, csak bámulja a tányért és nem mer enni.

2011. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Nálam meg akkor kap az eb ha nyugisan leül és vár. Akkor is lerakom a tálat, még aok neki vizet, ő meg vár. Akár még ülhetne ott fél órát, akkor se nyúlna hozzá addig, míg nem mondom, h tiéd. És ez a normális, mivel tiéd a kaja, te döntöd el h mikor ehet. Attól h ott hagyod, még nem adtad át a terepet az evéshez. A falkában ezt fizikai gesztusokkal jelezné az előte álló h ehet, én szóval.


Kérdező, akármit mondazs, egy agresszív kutyát nem könnyű kibillenteni a koncentrációból. Gábor módszere IS hatásos, de nem ez az egyetlen. Mint ahogy egyesek esküsznek a klikkerre, mások nem, egyesek jutifalatoznak, mások nem, egyesek esküsznek a fojtóra, mások nem.

2011. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

A klikkert ne keverjük már ide, annak semmi köze semmilyen olyan dologhoz, ami tekintélyelven működik. A klikker az új feladatok megtanulására való, nem másra. Szerintem nem láttál még élő embert, aki szerint egy örjöngő kutyát klikkerrel jobb belátásra lehet bírni.


És mondjuk Akitekinél is tök jogos, hogy annyi kutya bizony a saját rangsorunkban kialakult sorrendben eszik, mert ellenkező esetben ő maga generálná a balhékat azzal, hogy belenyúlkál a falkája életébe. Én nem tudom, hogy CM hogy eteti a kutyáit, de ha azok a kutyák olyan szintű fegyelemben élnek, hogy a nagy közös futásnál egyik se előzheti le a kutyasebességben mérve nevetségesen lassú "vezetőt", és etetésnél hol az utolsó utáni omega eszik először, hol valamelyik éppen renitens egyed, és ennek nincs negatív következménye a falkája természetes dinamikájára nézve, akkor itt nem tekintélyről beszélünk, hanem diktátumról és ott van egy pici különbség.

2011. nov. 24. 20:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!