Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a videóról...

Mit gondoltok erről a videóról? CM lágy részeken rugdossa a kutyákat, az emberek meg odavannak a "módszeréért"?

2011. nov. 22. 15:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
61%
Melyik cane corsoról beszélsz? Nahát az nem volt éppen a dominancia tetőfokán. Én inkább wesenesnek mondanám. Viszont adok a kezedbe olyan kutyát, akit megnéznék, hogy hogy milyen módon fegyelmezed le. De csak akkor, ha felvehetem videora.
2011. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 Rebce ***** válasza:
82%

Szerény véleményem, hogy CM nem rúgja fel a kutyát! Érzékeny pontján érinti meg az állatot, nyilván nem a kezével fogja, hiszen le kéne hajolnia, és az veszélyes lenne (a kutya megharaphatja az arcát/kezét/stb). Az, hogy a sarkát odaérinti, akármilyen lágy rész is az, nem okoz fájdalmat a kutyának, csak elvonja a figyelmét, és jelzi, hogy amit csinál, az rossz.

Én lovas vagyok, a lovaknál Monti Roberts az, aki a lovak testbeszédét megfigyelte, és annak segítségével kommunikál a lovakkal. Szerintem CM is eleget tanulmányozta a kutyák viselkedését, testbeszédét ahhoz, hogy tudja, mit mikor kell tennie.

2012. febr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Te nem hallod ahogy puffan? Lehet érintésnek nevezni, de valójában egy érintés aztán nem zökkent ki egy kutyát a támadó szándékából. Az én kutyámat az ÖV-n püfölheti is a segéd, akkor is fog, esze ágában nincs ereszteni ilyen ingerektől, csak akkor ereszt ha rászólok, hogy eresszen.

Persze lehet finomkodni, mondhatjuk, hogy a fojtónyakörv csak figyelmezteti, meg a szögesnyakörv csak megböki, de mindannyian tudjuk, hogy ez szépítése a dolgoknak. A csittegés böködés azért működik, mert be van kondícionálva egy kellemetlen inger (hasonrúgás, elektromosnyakörv rázás) elé. Nem varázslás, nekem is van olyan tiltószavam, amire a kutya hasra vágja magát, de azért mert előtte volt rá példa, hogy a tiltószó elhangzása után másfél két órás büntetést kapott. Nyilván ezt nem akarja átélni mégegyszer, ezért hagyja abba amit csinál. Ráadásul elég 2-3 keményet odarúgnia a lágy részre, mert a büntetést a kutya sokkal könnyebben beáltalánosítja, mint a jutalmazást. Valószínű az a néhány durvább még a forgatás előtt megtörténik, utána persze, hogy észbekap a kutya az érintéstől is.

Monty Robertset meg nem hasonlítanám CM-hez semmiképpen, akkor már sokkal inkább Jan Fennelhez, aki az ő módszerei alapján, vele egyeztetve kezdett kutyázni.


Nem kell elhinni, hogy CM a kutya nyelvén beszél, és azt sem, hogy erőszak nélkül működik a módszere. Semmi bajom nem lenne vele, ha ezeket nem állítaná.

2012. febr. 10. 09:00
 34/39 anonim ***** válasza:

Egy ÖV-t ne hasonlítsunk már egy házi engedelmességi tanításhoz.

Jó segéd meg nem üti meg a kutyát, hanem csak MELLETTE üt és esetleg hozzáér.

Ennyit a nagy ÖV-dről

2012. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Igazad van túloztam az ütéssel, de piszkálja, böködi. Az egy felaljzott ösztönállapotban látom mennyit ér. Szoktunk mi is csittegni meg odabökni ilyenkor viccből. Egyébként nem tudom láttál-e már komolyabb IPO versenyt, de én úgy látom, hogy ott a korbács az csattan a kutya hátán is. De nem az a lényeg, hanem az, hogy nekem senki ne mondja, hogy egy bökéssel/érintéssel le lehet állítani egy felfűtött ösztönállapotban levő pitet
2012. febr. 10. 09:44
 36/39 anonim ***** válasza:

Ember, te képtelen vagy felfogni, h nem csak a bökés számít?


Tegyük fel van egy néninek egy pittje, aki domináns. Ha beindul, akkor a néni aggodalmaskodik h Jajj Buksika, ne csináld, jajj istenem mi lesz, jajajajajajajaj.


Egy NORMÁLIS ember meg azt sugározza magából, h hagyd békén, majd én elintézem, én vagyok a főnök, te utánam jössz, én döntök, nem te ÉS plusz a bökés.


Te is tudod (remélem) h egy normálisan nevelt kutya simán érzi h a gazdija milyen állapotban van és milyen állapotot vár el a kutyától. Pl ha én épp felkelek és a kutyám rámveti magát, de épp nem tetszik, akkor érzi rajtam h hoppá, abba kéne hagyni, mert "anya" mérges lesz és az sose jó, mert akkor bünti van. Így megnyugszik, nem erőszakos, szépen ad puszikat és lekuporodik mellém, ahelyett, h a mellkasomon táncolna :)

2012. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

én csak annyit mondok, ha olyan kutyád van akit szívlapáttal is üthetnél akkor miért sajnálkozol egy ilyen rúgástól?

fura nem?

2012. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Pár esetben azért ettől a "kis odabökéstől" megemelkedett a kutya hátulja...


Más. Ha valaki a karon lógó kutyámat ágyékoncsípné, a következő mozdulata az lenne, hogy letépné az illető karját...

2012. febr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Le little red, neked életedbe nem volt pited.


Egy pitet ha támadni akar, te rugdoshatod, illetve böködheted lábbal, nem fogja érdekelni.


Amúgy meg gyanítom hogy akik itt a cézárt védik, ha más csinálná ugyanezt, akkor menne az acsargás hogy hogy neveli a kutyát meg nem ért hozzá meg kínozza meg minek neki.


De ha cézár csinálja, az más, meg az jó...

2012. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!