Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Naponta mennyi ételt kell...

Naponta mennyi ételt kell adni egy felnőtt szálkás szőrű tacskónak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Felnőtt kutyának naponta egyszer, de attól függ milyen tápot adsz neki, az adagolás általában fel van tüntetve a csomágoláson.
2011. nov. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konzerv tápokat kap (400 g-osakat) csak arra lettem figyelmes, hogy az utóbbi időben ez már kevés neki mert miután evett még nagyon könyörög a kajáért. Az is lehet, hogy teljesen más a baja. De én félek hogy esetleg tényleg túl keveset adok neki.
2011. nov. 23. 16:06
 3/6 anonim ***** válasza:
azt tudd azért, hogy a konzerv 80%-a víz, szal nem annyit kap enni, amit ténylegesen megeszik, legalábbis a minőséget tekintve
2011. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Elviekben naponta 1szer kellene etetni, de én inkább napi 2-3 alkalommal etetem a kutyusomat,persze így kisebb adagokat kap. Attól is függ, hogy hány kiló a kutyus, úgyhogy szerintem ne adj neki egyszerre egy doboz konzervet, hanem inkább felezd meg, és még valami mást is adj neki hozzá pár falatot kiegészítésként. Az én kutyusom sokkal jobban érzi magát, ha nem egyszerre kajálja magát fullra, hanem többször eszik kevesebbet.
2011. nov. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A minden konzervnek a 80% víz, 4%-a állati hulladék (bőr, csont, karom, szőr, belsőségek), 16% liszt meg színezék.

Tulajdonképpen az egész csak átmegy a kutyán, de belőle semmiféle tápanyaghoz nem jut. Így nem csoda, ha éhes. A konzervek a székletét is felpuhítják, ami előbb utóbb bűzmirigy problémákhoz is fog vezetni, és nagyobb az esélye a bélférgeknek is.


Egy jobb minőségű tápra kellene inkább átszoktatni, mert a konzervezés nem vezet jó útra. Ha megengedheted magadnak, ajánlom a Josera tápokat (kb. 400Ft/kg). De vannak más jobb minőségek is, pl.: ACC, Brit, Happy Dog.

Kevésbé jó, de a konzervnél ezerszer jobb: Purina Dog Chow (bár ez drágább a Joseránál), Friskies. A leggyatrább a pedigree, a chappi és a darling.

Egy jobb minőségű tápból egy nagyobb méretű tacskó adagja kb: 200 gramm (1 kiló 5 napra elegendő).

Ha a tacsi kaninchen, akkor 150 gramm is elég.

Olcsóbban is jönnél ki, mint a konzervekkel.


A kutyák persze imádják a konzervet, mert puha, nem kell a falatért megdolgozni, rágni, meg tele van nyomva ízfokozókkal.

Így ajánlatos fokozatosan rászoktatni a tápra (elejében negyed konzervet hozzárakni).

De ha drasztikus akarsz lenni, csak simán elé rakod, és ha nem eszi meg, elveszed 10 perc után. Ezt megcsinálod reggel-este, ha nem hajlandó enni, a 2.-3. napon már jó ízzel fogja fogyasztani (nem lesz semmi baja, ha addig semmit nem eszik). De tulajdonképpen ez a legcélravezetőbb.

2011. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a 40 dekás macskakonzerveket veszem. Sokkal gusztusosabbak, mint a kutyakajaként kaphatók. De ezen kívül kap az ebédmaradékból, s rántott levest is főzök neki. Azt nagyon szereti. 2 merőkanállal kap egyszerre. Különben egy bélpoklos, amíg kaját lát, addig eszik. Ne essen meg a szíved rajta, mert még mindig kér. Az lesz a vége, hogy úgy elhízik, hogy gurulni fog.
2012. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!