Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám evés után ugrált aztán...

Kutyám evés után ugrált aztán hányt gyomorcsavarodás lehet?

Figyelt kérdés
4 hónapos kölyök kutya, evett ugrált, rászóltam h nem szabad ugrálni, befejezte, kicsit később hányt, undorító de megette, ivott is ugyanúgy viselkedik ahogy eddig, hívtam a dokit, azt mondta kölykökre nem jellemző, de ha bármi rendellenes lenne akkor ügyelet. Azóta nem hányt. Most hogy aludjak? Féltem a kutyust... maradjak fent éjjel?
2011. nov. 22. 23:17
 1/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Kölyökkorban nem szokott gyomorcsavarodása lenni. A kutyák habzsolnak és könnyen hánynak. És igen, utána sokszor meg is eszik. Semmi baja nincs, aludj nyugodtan.
2011. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem hívj fele gy állatorvost és kérdezd meg. Sok szar nyavalya létezhet, amiről nem tudsz.
2011. nov. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most még ilyen pici a kutyusod, nem ártana hozzászoktatnod a pihenőboxhoz, és akkor nagykorára megszokja, hogy evés után pihi van. 1 év alatt nem jellemző a gyomorcsavar. hebrencs volt azért hányt.:)
2011. nov. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy ha a túlterhelt gyomrú, gyomorcsavar-gyanús kutyát sikerült meghánytatni, akkor minden oké és megúszta a műtétet.

Pláne ha visszaeszi utána a hányást, akkor kutya baja sincs.

Ha gyomorcsavarodása van (lesz), észreveszed onnan, hogy a hasa akkora, mint egy hordó, látványosan és folyamatosan dagad, láthatóan fájdalma van a kutyának, reszket, járkál, és ha inni próbál, visszahányja anélkül, hogy rendesen lenyelné. Na akkor azonnal orvos.

2011. nov. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

bizony, az utolsó jól írja.


a gyomorcsavarodás azt jelenti, hogy fizikailag átjárhatatlanná válik a gyomor. mint mikor egy törölközőt megcsavarsz... elzáródik teljesen, és épp ezért veszélyes, az erek elhalnak és pár órán belül halált okoz.

a gyomorcsavarodásos kutya nem tud se enni se inni, se hányni, nagyon elesett, alig bír mozogni, az állatorvosom elmondása alapján (mert én is hívtam már fel őt ezzel a pánikkal) leginkább csak állnak nagy terpeszben és lihegnek. a has dobszerűen megdagad, szóval nemigen lehet más bajjal összekeverni.

2011. nov. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha gyomorcsavarodása lett volna, akkor mire választ kapsz a kérdésedre, a kutya már nem élne.


Sajnos minden perc számít, és ha a gyomorcsavarodás után azonnal a műtőasztalra kerül, szinte csak akkor van túlélési esélye...és még akkor sem biztos 100-ig, hogy felépül.


A legjobb az etetés után a kutyát a helyére küldöd. Inkább többször kapjon enni, kisebb mennyiséget. Felnőtt korban is megmaradhat a kétszeri etetés, és inkább este kapjon nagyobb mennyiséget, mert akkor úgyis pihen éjszaka.


Vannak fajták, melyek hajlamosabbak erre, rájuk különösen figyelni kell.

2011. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rögtön felhívtam az orvost amúgy egyik válaszoló. A többieknek is köszönöm.. azóta is jól van :D
2011. nov. 24. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!