Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi kezdeményezésről?

Figyelt kérdés
Hobbikutyások, munkakutyások, pásztorkutyások, érdekelne, mi a véleményetek. [link]
2011. nov. 23. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

már be is fejezték, mert nem volt rá igény...


amúgy az elmélet nem volt rossz, a gyakorlati megvalósítás sajnos ugyanott bukott el, mint az Ópusztaszeri pásztorkutyás szemléé... (ami egyébként ennek a tesztnek a folyománya): nem jó a segéd.

meg lehet nézni a videókat, a segéd sajnos nem azt a viselkedést mutatja, amit egy valóban megharapott, sérült ember, a megjelenésén túl (a kutyák eleve nem tudják hova tenni a michelin-babát) a viselkedése sem emberi, így nem úgy reagálnak, ahogy normálisan tennék plusz még jól meg is zavarodnak.


maga az elmélet nagyon jó és nagyon tetszik, és összességében jó, hogy valami elindult pásztorkutyás fronton is, mint "munka vonal". sajnálatos, hogy ennyire kevés embernek volt csak igénye rá.

2011. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A házi teszt azért maradt el, mert költséges.

Az ópusztaszeri pásztorkutyás találkozó pedig egyáltalán nem bukott el, idén volt a hatodik és szerintem jövőre is lesz.

Az, hogy a segéd hogy viselkedik, egy dolog. Lehet kritizálni, lehet azt mondani hogy jó, azt hogy nem jó. Ők legalább összehoztak valamit, míg mások többnyire csak a szájukat jártatják.

Szerencsére kuvasz és komondor téren is van önálló kezdeményezés.

Az ópusztaszeri gyakorlatilag egy erős stressz alatti ösztön és bátorságpróba. Annyit néznek, hogy egy váratlan, kemény támadás esetén hogy reagál a kutya. Egyszerűsítve: fél vagy nem fél.

A kuvaszos az inkább őrző-védő jellegű, szerintem nem pásztorkutyás.

A komondoros pedig valahol a kettő között helyezkedik el.

Mindegyikről találni videókat a youtube-on.

2011. nov. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

rosszul fogalmaztam valóban, nem bukott el, hiszen megy még most is. akkor úgy mondom: ugyanott van a bibi


sajnos elég sok múlik a segéden, így neki muszáj lenne kifogástalannak lennie. de nem az. ahogy írtam is, az elmélet, és a kezdeményezés nagyon jó, és nagyon kell!


lehet jobb infóid vannak, én úgy tudom, hogy azért hagyták abba a házi teszteket, mert nem volt rá igény... mivel a tesztelt kutya gazdájának kellett állni a cechet (ami mondjuk evidens). az meg nem kevés pénz. én sem fizettem volna ki egyébként, inkább majd elmegyünk Ópusztára.

2011. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezt írtam, csak más szavakkal: költséges volt. :-)


Milyen fajta kutyád van?


És szerinted miben rossz a segéd?

2011. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kaum van. még fiatal, nem jövőre lesz aktuális a teszt, talán két év múlva.


a segédet akárhány videón nézem, mindig ugyanúgy viselkedik sajnos... vagyis az nem baj, ha minden kutya ugyanazt a szitut kapja, mert végülis úgy fair... de nem tesz eleget a teszthez meghatározott feltételnek: "Az a. pontban leírt szituációkban a segédnek egy bandázs nélküli, megharapott ember viselkedését kell imitálnia !!!"

sok videót és sokszor néztem végig (tudom, ott is lehet csalóka amit látok) de nem imitálja a megharapott embert. és pont ezzel zavarja meg a kutyákat, ami látszik is, sok olyan tesztet láttam, ahol elsőre a kutya odavágott, megharapta majd mikor látta, hogy ez egy természetellenes terminátor, akkor összeomlott a világról alkotott képe, és bizonytalanná vált.


egyébként - leírom még egyszer, a megerősítés kedvéért - a teszt többi része nagyon tetszik, a kitartáspróba is, semlegesség is és a beállítás nélküli bírálat (bár azt gondolom, hogy a gyakorlott bíró látja az ügyes beállítással is a hibákat). és a bátorságpróba is fasza lenne, ha a segéd eleget tenne a honlapon vastagon szedett, ide beidézett mondatnak.

2011. nov. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt velük vitasd meg, ha nagyon akarod megszerzem az email címét mind a két szervezőnek.


Van még két másik teszt, de az kifejezetten a magyar fajtáknak.

A kuvaszosok kicsit őrző-védős stílusban csinálják, szerintem nem pásztorkutyás (itt mondjuk pont egy komondor csinálja a teszt egyik részét). Itt is van persze semlegességi és egyéb tesztek.

http://www.youtube.com/watch?v=XN1QKRrwmBQ


És van egy komondoros, ami szerintem jelenleg a legjobb ilyen típusú teszt, bár idén volt még csak az első ilyen. Itt a segéd sokkal óvatosabban közelít, pont azt csinálja, amit Te elvársz. Nézi, hogy milyen a kutya nyomás alatt, de ha megharapja, máris menekül előle.

Itt nézik pórázon a gazda jelenlétében, illetve gazda nélkül pórázon, gazdával póráz nélkül zárt területen.


http://www.youtube.com/watch?v=74ydtVXhWOg&feature=player_em..


http://www.youtube.com/watch?v=Ldsc18Nqqnc&feature=player_em..


http://www.youtube.com/watch?v=-Q9GSnZ2u8I&feature=player_em..


http://www.youtube.com/watch?v=v5SVKk9HRTQ&feature=player_em..

2011. nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!