Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes kutyánk van, aranyos...

Menhelyes kutyánk van, aranyos és barátságos de hogyan tanítsak meg neki bizonyos dolgokat?

Figyelt kérdés

3. hónapja van nálunk egy törpe snaci. Aranyos és barátságos kutya, jól kijön az emberekkel és más kutyákkal is. Otthon egész jól hallgat a páromra és rám is. Viszont az utcán mintha nem is hallana meg minket. A pórázt is folyton húzza, pedig azért minden nap legalább egyszer elmegyünk a megszokott útvonalon. Az addig oké, hogy még másfél éves múlt és izgága, ráadásul fiú és menne minden szag után de attól még hallgatnia kéne ránk.

Van valami tippetek a jutifalaton kívül? Ugyanis pl. a járda szélén van, hogy leül magától (juti nélkül) de van, hogy le kell nyomnom a hátsóját.. és van, hogy elég ha csak egy ujjammal hozzáérek. A jutifalatot megeszi ha adok neki mert megcsinált valamit de nem nagyon érinti meg a dolog. Segítsetek légyszíves! Nem volt még menhelyes kutyusom és szeretném/szeretnénk a lehető legjobban nevelni.


2011. nov. 23. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk is van egy menhelyes kutyusunk, kb 4-5 éves keverék. :) Nálunk is ez a baj, folyton húz, meg minden, ő ivartalanított szuka. Csak azt tudom mondani, hogy próbáld utcán (parkban, ilyen helyeken) is tanítgatni, hogy szokja a különböző ingereket, szagokat, hangokat. :) Hajrá! :)
2011. nov. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amikor húz, akkor próbálj meg elékerülni és mondogatod a nevét közben meg elállod az útját.
2011. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyenge a köződés köztetek. Az utcai ingerek sokkal érdekesebbek számára és kötődés híján inkább azokra figyel, mintsem rátok. Nagyon sok gazdinak van ilyen problémája, akár bevallja, akár nem! Mi például éppen emiatt tudatosan dolgozunk a kötődés erősítésen és nem csak otthon meg a kutyaiskolában gyakorolunk, hanem az utcán séta közben is, sőt a többiekkel összejárunk városi ingerkörnyezetben gyakorolni bemutatóra és vizsgára is.
2011. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
köződés=köTődés
2011. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémám van :S Az én kuytusom is menhelyi, ha sétálunk akkor oda se figyel ránk...
2011. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, amiket írtatok az így van. Ezzel tisztában voltam eddig is. Az elé állós módszert próbálgatni fogom, csak akkor meg csórót rövid pórázra kell fogni. :D Azt nem tudom, hogy mit tehetnék MÉG azért, hogy pl a kötődés erősebb legyen. Mert hiába adok neki 1-2 falat valamit, hogy rám figyeljen vagy legalábbis ne a másik kutyára... vagy megeszi és menne is a kutya után, vagy egyszerűen otthagyja a falatokat. Lehet az bármilyen nasi.
2011. nov. 27. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:
A kötődés erősítés kemény munka és nem megy egyik napról a másikra. Fontos, hogy határozott, következetes vezetőt ismerjen fel benned a kutya! Szabályokat kell felállítani neki, amit következetesen be kell tartani vele. Sok gyakorlásra, engedelmes feladatokra van szükség. Az elvárásokat pedig csak fokozatosan növeld! Erősebb ingerkörnyezetben csak olyanokat várj el tőle, amit biztosan meg is csinál, mert a sok hibázással csak távolabb kerülsz a célodtól.
2011. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!