Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya alkalmas akadályp...

Milyen kutya alkalmas akadálypálya megoldására? Mi szükséges ehhez?

Figyelt kérdés
Nem rég halt meg a kutyám,úgy éreztem pótolni kell egy másikkal.Ezért vettem egy uszkár kutyust.Úgy hallottam nagyon okos kutyák.Alkalmasak akadálypálya megoldására?Ehhez szükséges törzskönyv?
2011. nov. 23. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

agilityre gondolsz? a nagyobb versenyeken kérik a tk-t.

alapból ilyen célra ne vegyél törzskönyv nélküli kutyát (más célra se, ne támogasd a szaporítókat) de fontos, hogy a kutya vázrendszere rendben legyen az ugrálás miatt így mindenképpen szűrt szülőktől éri meg kutyát venni.

ezt ajánlom figyelmedbe: [link]

2011. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hovarju ***** válasza:

Amennyiben az agilityre gondolsz, mint "akadálypálya megoldására" - igen, alkalmas rá.

Ha hobbi szinten akarod vele gyakorolni, akkor nem kell törzskönyv. Én úgy tudom, hogy a hivatalos versenyekhez kell (de ezt majd biztos megírják azok akik igazán értenek hozzá)

De ezen kívül is sok mindenre meg lehet őket tanítani. Szerintem is okos kutyák.

Nem írtad mennyi idős a kutyus, de ha már az engedelmességi feladatokat végrehajtja, lehet vele dog dancingolni, frizbizni is, szerintem ezekre is alkalmas. Ja és ez útóbbi két sportot törzskönyv nélküli kutyával is lehet "űzni".

Mennyi idős kutya?

2011. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hovarju ***** válasza:

Ja, és 1 éves kora előtt nem szabad nagyon ugráltatni, hogy ne terhelődjenek az ízületei idő előtt és később ne legyen baj belőle. Ja és ha valóban rendszeresen akarsz vele sportolni érdemes diszplázia és patella szűrésre vinni.


Jó kutyázást

2011. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alkalmas, a kutyaoviban van egy uszkàr, aki azért jàr, mert később agilityzni fognak...
2011. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen, mozgékony és tanulékony fajta. Persze ahogy előttem írták, fokozatosan kell haladni, nem szabad leterhelni az ízületeit.

Szükségeltetik hozzá egy elhivatott gazda némi hozzáértéssel (olvasással könnyen beszerezhető), meg egy kutyaiskola agailitypályával, semmi más.

2011. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Nagyon sokat meg tudtam tőletek,hálás vagyok érte.3 hónapos a kutyus.Nagyon kis huncut,mindig rosszban sántikál,kis csibész.
2011. dec. 6. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!