Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyát...

Szerintetek milyen kutyát vegyek? Legyen viszonylag jó családi kutya, bírja a hideget és a sok mozgást.

Figyelt kérdés
Nah szóval itt a lényeg: Van egy 6 hónapos kis kutyám és annyira megtetszett ez a kutyatartás hogy a közeljövőben be akarok szerezni még egyet.És ebben a témában viszont elég tanácstalan vagyok.Igazándiból valami közepes / nagy termetűre gondoltam.A lényeg hogy legyen neki kiállása,bírja a hideget,és a sok mozgást.És lehetőleg jól kijöjjön a családdal.Én személy szerint a német juhászra vagy hovawart-ra gondoltam,de kíváncsi vagyok mások véleményére is.
2011. nov. 23. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem jó választás lenne egy golden retriever vagy egy labrador retriever!
2011. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A hovawart jó kutya, de mivel munkakutya, ezért ennek megfelelő mennyiségű és minőségű foglalkozást igényel. A szőkéket meg gyakran óriás goldennek nézik.
2011. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Németjuhász detto, munkakutya, szóval csak sok és megfelelő foglalkozás mellett lesz nektek való kutya. Ha elrontjátok, könnyen veszélyessé is válhat, mert elég domináns fajta. A hovi egy fokkal jobbnak tűnik, de azzal sem ússzátok meg a tanítgatást, feladatok kellenek neki, különben unatkozni fog, ami viselkedési problémákhoz vezethet.

Sok mozgás alatt mire gondoltok? Mert ha csak kirándulásokra, azt bármelyik kutya bírja. Mindenesetre én berni pásztort javasolnék, imádni fogja a gyerekeket, jól elvan a hidegben, bár szeret sokat a családdal lenni, úgyhogy mindennapos foglalkozást igényel. Persze ez bármelyik fajtára elmondható :) De amúgy szerintem megfelel a követelményeknek.

Nagytestű fajtát mindenesetre tényleg csak jó helyről vegyetek (nem lesz olcsó), ahol a szülőknek megvannak a megfelelő egészségügyi szűréseik - egy diszpláziás kiselefánt nem vicces, tényleg -, és minőségi táppal etetik a kölyköket, hogy megfelelő tempóban, minden tápanyaghoz optimális arányban hozzájutva fejlődjenek.

2011. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel, ha fajtatisztát szeretnél, nem lesz olcsó mulatság, pláne, ha nagy test is társul mellé. Ha családbarát kutyát szeretnél, annyira nem ajánlom a német juhászt, inkább valami Berni Pásztor, Golden Retriever, esetleg Kuvaszt, hogy egy magyar fajtát is ajánljak. Ráadásul a magyar fajták egyáltalán nincsenek túlárazva, mint néhány "felkapottabb" fajta.

Ha pedig egy minden téren hatalmas, csupaszív kutyát szeretnél, és a pénz nem akadály (mivel sem a fajta nem olcsó, sem a kutya ellátása), akkor Bernáthegyi, esetleg a legendás Leonbergi a jó választás. Nyugodt, kiegyensúlyozott kutyák, általában mindenkivel jól kijönnek. :)

2011. nov. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Szia!:)


Mennyit szánnál a kutya vételárára?

80.000+?


Nem tudom, miért csak a hovawart számít munkakutyának?:O

A német juhász talán nem elég munkab.zi???


Ráadásul ne felejtsük el, hogy a felsorolt fajtákat nem elég fizikailag lefárasztani, nagyon ki tudnak készülni, ha nem kapnak szellemi feladatot...


Ha nincs konkrét fajta, amiért rajongsz, és nem tudsz olyan kutya nélkül élni, akkor szerintem felesleges ennyi pénzt kiadni egy olyan kutyáért, akinek az adottságait lehet, hogy ki sem tudod használni rendesen.

(És itt a kihasználást nyilván nem negatív értelemben értem.)


Ilyen kutyák menhelyen is vannak dögivel, nem kell ahhoz pedigré.


(Nekem 4 kutyám van, 2 mentett keverék, 1 menhelyi keverék, egy fajtatiszta.)

A két keverék ügyesebb agilityben, mint a régebben ugyanoda járó goldenek és borderek együtt véve.:)


A menhelyi pedig jobban szeret futni, mint egy agár:D

(Múltkor egy orosz agarat lefutott. + a kiállása olyan jó, hogy szakasztott holland juhász.)


Azt meg már meg se említsem, hogy hány keverék kutya dolgozik drogkeresőként, tűzszerészként, elfogó- és járőrkutyaként... (Olaszországban máig 2 keverék a legjobb drogkereső. Egy menhelyen botlottak beléjük.)



Szóval csak azért írtam ezt a kisregényt, hogy alátámasszam az állításomat:

Nem szabad lebecsülni a menhelyi kutyákat!

Csiszolatlan gyémánt mind, csak megfelelő kezekbe kell, hogy kerüljön!


A menhelyre besétálva pedig egy kicsit is értő szem (és bocsi a nyálzuhatagért, de érző lélek) 3 perc után megmondja, melyik az a kutya, amelyiket keresi.:)



Egy próbát csak megér!?:)



Noé állatotthont ajánlom nagyon, ők (is) nagyon lelkiismeretesen mentik a kutyákat, akit csak lehet, ideigleneshez helyeznek el, hogy a kutya ne legyen kitéve a "kennelsokknak".

(Mondjuk az én kutyám speciel kennelből került hozzám egy életmentő műtét után, de a kezdeti sokk után nagyon hamar kinyílt, és 2 hónap alatt teljesen "normális" kutya lett.:))

2011. nov. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja és bocsánat fajtát azért nem írtam, mert szerintem így felesleges.

Mármint ne érts félre, kérdező, nem úgy értem, hogy jaj úgy sincs pénzed, meg időd, stb, de előttem jókat írtak, őket nem akarom ismételni, nameg erre kb. minden kutya alkalmas.


Meg nekem például egy percig nem volt kérdés, hogy ha fajtatiszta, akkor csakis közép-ázsiai juhász lehet, mert egyszerűen ez a fajta a szerelmem.

(Csak azért nem tenyésztem, mert szerintem ebbe az országba felesleges, már van elég tenyésztő, és nem akarom, hogy olyan elcsépelt divatkutya legyen, mint az agyonszaporított fajták...)



Ja igen, arra számíts, hogy egy nagytestű növendék kutya etetése jóval drágább (kb. 10x-ese a béna tápoknak).

Én Happy Doggal etetek, a gatyámat is ráfizetem.:) Pedig ez még csak a közép kategória. (De nekem a doki ajánlotta.)


Nem beszélve az orvosi látogatásokról... (kennelköhögés, szemsérülés, szemfertőzés, szaporított kutyáknál diszplázia, öröklött betegségek, sérv,... no meg oltások, chip, ivartalaníttatás,...)

És még elég hosszú a lista...

Nekem szerencsére sikerült találni egy nagyon jó orvost, aki anyagárért látja el a kis állatkertemet, de egy korábbi dokinál csak a vizit 5.000 volt...

(És ez nem egy budapesti drága izé, csak egy isten háta mögötti tök falu.)



Na szóval burkoltan még mindig a menhelyiek mellett kampányolok, kövezzetek meg.:D


Persze ilyen költségeik a menhelyieknek is lesznek, de talán számít, hogy 90.000 + ezek a költségek (és esküszöm, mire felnő a kutya, 100.000-nél bőven többet fogsz költeni rá, és mondjuk a rágókorszak alatt okozott károkra:D), vagy csak ezek az amúgy is velejáró költségek...



Na de amúgy nagyon jó, hogy ennyire megtetszett a kutyázás!!!:)

Meg az is, hogy sokat mozogsz vele, és nem annyiban merül ki, hogy "decukivagyhozdvisszaokosmenjahelyedre"


Megkérdezhetem, milyen a meglévő kutyus?:)


(Vigyázz, hogy az új kutyát csak akkor hozd a házhoz, ha a meglévőnek tutira te vagy a falkavezére! Nálam pl. nagyon jól ment a kutyák összeszoktatása, de hallottam már elég sok gáz történetet, amikor a régi, vagy akár az új nekiment a másiknak!)


U.i.:

Legyen már menhelyiiii...:):)


(Bocsánat:D)

2011. nov. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, miért csak a hovawart számít munkakutyának?:O "


Nem azt írtam, hogy csak az a munkakutya. A németjuhásznál elég egyértelmű, azt mindenki tudja. A hovit kevesen ismereik és lehet, hogy a kérdező sem gondolt erre, azért hívtam fel rá a figyelmét. Amúgy tényleg jó választás lenne a leonbergi is, de nem tudjuk mennyit szánna a kérdező a kutyatartásra.

2011. nov. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Menj el egy menhelyre basszus.
2011. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm az eddigi válaszokat.Át fogom még dondolni a dolgot.Vissza térve a pénzre,én úgy vagyok vele hogy ha akármit veszel/csinálsz annak mindig meg kell adni az árát.Tisztában vagyok ez mit jelent hiszen a mostani kutyusunk is egy "aranykoszorús" mestertenyészetböl van.

Sokan írták a berni pásztort.Ők is nagyon szépek,okosak de félek hogy iszonyatosan hullik a szőrük.

2011. nov. 24. 19:29
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem vészes a szőrhullása a berni pásztornak, nyáron vedlik, de télen hetente egyszer megfésülöd, nem lesz vészes. Bár ha kifejezetten bentalvó kutyust szeretnél, akkor nem ajánlom valóban.

De a német juhász is hullajtja a szőrét.. ha bírnia kell a hideget, akkor kell a nagy bunda. :)

Mondanám, hogy ha családcentrikus kutyit szeretnél, akkor német boxer. :) De nem bírja a hideget, állandóan remeg! Vegyél neki pár kutyaruhát, és a legjobb kutyát választod, ebben biztos vagyok!

2011. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!