Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya gazdik ti is ennyire...

Kutya gazdik ti is ennyire féltitek a kutyusotokat az idegenektől?

Figyelt kérdés
Pár napja sétáltunk hazafelé a párommal és jött szembe velünk egy nő és már elhagyott minket, mikor a kutyája mellénk ért és odajött megszagolgatni minket, mi pedig köszöntünk a kutyusnak és kicsit lehajoltunk hozzá, de nem nyúltunk felé, de nagyon cuki volt. Amint meglátta a nő, rögtön magához hívta a kutyáját. Furcsa volt, mintha féltené tőlünk a kutyát, de pár perc múlva megint mögötte kullogott a kutyus a nő pedig kedvtelenül ment előtte. Nekem nincs kutyám, ezért kérdezem, hogy ki mennyire félti a kutyusát? Hozzáteszem, nem vagyunk ijesztő emberek.:)
2011. nov. 24. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Emberektől nem féltem a kutyát, de más kutyáktól nagyon. Amúgy nagyon féltem őt, mintha a gyerekem lenne.
2011. nov. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen próbálok vigyázni a kutyámra, nem szeretem ha idegenek megy oda, egyrészt mert még kis neveletlen és felugrál, másrészt azt se akarom, hogy minden idegen össze-vissza simogassa a kutyámat. Persze ha valaki úgy kezdi, hogy elöször megkérdezi, hogy megsimogathatom-e, akkor semmi akadálya, kedves, normális emberektől nem féltem.
2011. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát igen, én is óvatos próbálok lenni, ha idegen kutyákkal találkozunk..
2011. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Én az idegeneket féltem a kutyusomtól! :D de én nem sétáltatom el van a házam udvarán.
2011. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig elhívom a kutyámat,ha valakihez oda akar menni,vagy esetleg odamegy. Nem azért,mert féltem, sok más oka van.

Az egyik az, hogy rengeteg ember nem szereti a kutyákat.Én nem tudhatom,hogy akihez odament,az éppen szereti,esetleg nem,vagy netalán fél tőlük. Márpedig én úgy gondolom,hogyha kutyát tartok,azt tegyem úgy, hogy közben másoknak ne okozzak ezzel kellemetlenséget.És ugye ha valaki fél tőlük,akkor annak kellemetln,ha odamegy egy vadidegen állat.

A másik ok pedig az, hogy az én kutyám roppant szemtelen tud lenni. Él hal a simogatásért, őt mindig kéne valaki,aki simogatja. És képes lenne vadidegenekhez ezért odasomfordálni.

Eddig ha valaki megkérdezte,hogy megsimogathatja-e,akkor mindig megengedtem. Viszont lehet,hogy erről is le kell majd szoknunk,mert amikor rövidebb időn belül többen is simogatják,akkor utána úgy gondolja,hogy ez neki jár,és kiszemel embereket,akikhez odamegy nagy boldogan csóválva.

2011. nov. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma reggel történt velünk, h a kutyáim épp ültek le az út szélén, mert nekik azt úgy kell. Mire a szembejövő ember elkezdte hívni őket, meg cuppogott nekik. Erre föl a fiatalabb és emberközpontúbb, játékosabb kutyám egyből fölugrott ls már ment is volna oda hozzá. Mire visszaparancsoltam, a csávó meg nézett értetlenül. Hát de komolyan, miért kell idegeneknek más kutyáját hivaogatni....??


Ha megkérdezi az teljesen más. Nem féltem én, csak a pofátlanságot nem díjazom.

2011. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Néha megindul a kutya idegenek után, olyankor visszahívom, de nem azért, mert őt féltem, hanem mert én sem örülnék, ha egy akármilyen kutya ki tudja milyen céllal koslatna utánam. Azon viszont nem is gondolkodtam még, hogy mit tennék, ha meg akarnák simogatni az utcán, mert vagy nem akarják, vagy a kutya nem akarja, és nem megy oda. De kétlem, hogy elhívnám normális jól szituált emberektől :)
2011. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem féltem, hanem: én akarom eldönteni kivel mikor barátkozok, kivel mikor barátkozik a kutyám, nem dolgom tudni, hogy a másik ember milyen, nem-e veszélyes, fóbiás, kutyautáló stb, a másik ember nem tudhatja hogy milyen az én kutyám. Lehet hogy harapós, félős, beteg stb. Tehát gyakorlatilag senki nem tud semmit, senkiről. Tehát ha a féltés azt jelenti, hogy nem akarok barátkozni túlzottan és nem veszem jó néven ha kérdés nélkül barátkoznak a kutyámmal, akkor igen, féltem. Mondjuk én eleve nem hagyom, hogy a kutyám odamenjen csak úgy bárkihez is. Ez szerintem alapvető dolog, a kutya és az idegen ember miatt is.
2011. nov. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem nincs kutyám még, jövőre azonban boldog Mudi tulajdonos leszek. :) Szeretek odamenni minden kutyához, és gazdihoz, mert imádom az állatokat, illetve szeretek beszélgetni a kutyákról.

Sajnos én is tapasztalom, hogy sokan ellenségesek az idegenekkel szemben, pedig szerintem fontos az is, hogy a kutya mást is megismerjen. Ettől még nem fogja jobban szeretni az idegent, de ez is hozzá tartozik a szocializáláshoz.

2011. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én az első vagyok. Miért lettem lepontozva?
2011. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!