Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha valaki az én...

Mit tegyek, ha valaki az én kutyámat szeretné az övének a "párjának"?

Figyelt kérdés

Kan kutyám van és már kaptam rá célzásokat, hogy szeretnének tőle kiskutyákat.

Igazából nem tudom, hogy ivartalanítsam a kutyusom vagy sem, rengeteg különböző véleményt kaptam már a témában, bizonytalan vagyok. Ha nem ivartalanítom a kutyusom, akkor viszont nem fog hiányozni a fedezés az életéből?

Erről is sokféle álláspontot hallottam, van aki azt mondja, ha sose fedez, akkor nem is hiányzik neki, van aki az ellenkezőjét.


Szerintetek belemenjek, hogy fedezzen a kutyám egy vele azonos fajtájú ebet? Pénzt nem kérnék érte, csak akkor engedném, ha erre tényleg szüksége van a kutyámnak.

(Bár én úgy tudom, hogy a párzás a kutyáknak kellemetlen)


2011. nov. 24. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

A párzás csak ösztön, köszönik, jól megvannak nélküle is.

Meg amúgy is mindenféle szukára ráengednéd, mi van ha herpesz hordozó az adott kutya? Abból kigyógyítani nem lehet, csak tünetmentessé tenni.

Az ivartalanítás mindenképpen jó ötlet, több okból is, elsősorban egészségügyi szempontok miatt.

2011. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Az h kellemetlen nekik, jelen esetben a legkevésbé mérvadó. Tk-s kutya? Szűrések, vizsgálatok megvoltak? Több versenyen is kiemelkedő? Megkapta a tenyészthető címet? És a szuka? Vannak már előre lefoglalt kiskutyák a tolongó gazdiktól? Ha bámelyik kérdésre NEM a válasz, akkor azt hiszem egyértelmű....
2011. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nincs még elég kutya Magyarországon??

Ivartalanítsd és boldog élete lesz a kutyádnak,nem fog hiányozni neki a fedezés.

2011. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen mindkét kutya tk-s és nem akárkivel engedném össze, a szuka kutyus általam ismert tenyésztőtől származik, szerintem biztos egészséges kölykeik lennének, én nem hordom kiállításra a kutyám, a másikat viszont rendszeresen viszik és vannak eredményei.
2011. nov. 24. 12:37
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Akkor olvasd el a kérdéseimet mégegyszer. Legalább kettőre eddig nemleges a válasz.
2011. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül szerintem nem fogok fedezésre adni a kutyám, de azért mert nagytestű kutyák, tehát sok kölykük lehet, én pedig nem vagyok benne biztos, hogy az ismerős család képes lenne az összes kölykök jó helyre adni. (1-et megtartanának belőle.)

Ha pedig nincs szüksége fedezésre a kutyámnak, akkor szóba se jön.

2011. nov. 24. 12:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Nincs szükége rá, bár tény, hogy jobban érezné magát, ha ivartalanítva lenne, nem kínoznák az ösztönk. Ha fedezteted egyszer, azzal még semmit nem oldasz meg, azzal nem lenne jobb neki. A legjobb, ha ivartalanítatod.
2011. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De az ivartalanítástól nem fog megváltozni a jelleme, személyisége?
2011. nov. 24. 12:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem hiányzik neki, amiről nem tud.

Az állatok nem csinálnak spirituális problémát a szaporodásból, mint az ember. Falnak megyek, amikor valaki azt magyarázza, hogy azért fialtatta le a nem is törzskönyves szukáját, hogy "hadd legyen része az anyaság örömében". Naná, aztán majd öreg korában meghatva, de büszkén gondol vissza a szülés gyönyörű élményére...

Kanoknál dettó.

Ivartalaníttasd, hormonok nélkül egyszerűbb az élet! :)

2011. nov. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
A személyisége? Hát az bizony megváltozhat. Nyugodtabb lesz, kezelhetőbb, kevésbé csavargásra hajlamos, kevésbé agresszív.
2011. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!