Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is megbolondultam,...

Szerintetek is megbolondultam, és hülyeség ennyi kutyát tartani?

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy rosszul érzem magam emberek mellett. Idegesitenek, alig van olyan akiben megbízhatok. Viszont a kutyák...ááhh a Föld legszebb teremtményei. Nekem már 7 van,de még mnidig szeretnék. Annyi szeretetet adnak,és biznak bennem. Nagyon jo érzés. Nem szaporito vagyok,az összes kutyám ivartalanitott,gyönyörűek,és egyformán foglalkozom velük. Szerintetek butaság ennyi kutyust tartani?
2011. nov. 24. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Irigyellek csupán, hogy van ennyi időd, energiád és pénzed.
2011. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
attól függ, mekkora helyen. 7-hez már kell egy hatalmas kert.
2011. nov. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek mindkét előttem szólóval. Nagyon csodállak, hogy megvannak az ehhez szükséges feltételek nálad (mert gondolom így van) :). Megkérdezhetem hány éves vagy?
2011. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
18:D
2011. nov. 24. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:

1 helyi ebtartási rendelet

2 ennyi kutya már bőven falka és falkajellegű viselkedést fognak mutatni - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 tényleg irigyellek, hogy ennyi pénzed és időd van, de mi lesz 2-5-10 év múlva, amikor családod és munkád lesz

2011. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még nem bolondultál meg, de meg fogsz! Az ugyanis nem nagy dolog, hogy az ember csalódik fajtársaiban, és az állatokhoz fordul. Csakhogy! A legtöbben veszenk pár állatot, és ezzel már kompenzálják a szeretehiányukat. Az, hogy te ész nélkül vennéd az újabb és újabb kutyákat pont azt mutatja, hogy nálad nem működik a dolog. Egyre rosszabb lesz, szóval érdemes lenne pszichológust meglátogatni saját érdekedben.
2011. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Johogy nem elég...szeretetböl és kutyákbol sosem elég:D
2011. nov. 24. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Furcsának tűnhet az utolsó hozzászólás, de lehet benne igazság.

Nekem mindig is problémás volt emberekkel kapcsolatot kialakítani.


Ugyanúgy az állatokhoz fordultam.

Nem részletezem, mert elég hosszú sztori, most pszichiáter kezel, gyógyszert szedek, a 4 kutyámmal és 4 macskámmal iszonyat nagy boldogságban élek, de amikor emberekkel kell kommunikálni, egyszerűen annyira érdektelen vagyok, annyira nem tudom, hogy kell,... nincs mit mondanom nekik.

Vagyis most kezd javulni a helyzet, de sokáig volt ez nagy probléma.

Nem utálom az embereket, de azért nem is rajongok értük...


Vigyázz, hogy ne ess abba a hibába, hogy a családot/barátokat akarod helyettesíteni az állatokkal!

Mert azzal csak elfedsz egy olyan sebet, ami egyszer fel fog szakadni... De akkor már gennyes lesz és fertőzött...

Jobb most szembenézni a dolgokkal. (Már ha van ilyen problémád, mert lehet, hogy nincs.:))


És azt is tartsd szem előtt, hogy ennyi kutyával egyszerre foglalkozni nem lehet 100%-osan.


Ez tény, nincs rajta mit szépíteni.

2 kutya osztott figyelem, 3 harmadolt, stb...


Szerintem több kutyát már ne szerezz be, max. ha menteni akarsz...

Vagy tudod mit? Mi lenne, ha ideigleneseznél???:):)


Szerintem az ilyen "a kecske is jól laki, a káposzta is megmarad" lenne...:)


Mert amíg végleges gazdira nem talál a kutya, nálad lehet, Tied lehet az öröm, hogy vadból/félénkből,... meggyógyítod a kis lelkét....:)

(És furán hangzik, de (mondom, ha szükséged van rá), ez a Te lelkedet is gyógyítani fogja.)

És ha az a kutya gazdira talált, jöhet a következő ideiglenes...

Így sokkal több kutyán tudnál segíteni!



Ráadásul ha tényleg jól működik a falkád, akkor az + nagyon jó, hogy abban a közegben rehabilitálódna a menhelyi kutya...



Hogy tetszik az ötlet?:)

2011. nov. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

A kutyák tényleg csodálatos lények, de nem pótolhatják mindazt, amit egy másik ember adhat.

Egy ideig elmegy ez az állatokhoz való ragaszkodás, de amikor majd azt veszed észre, hogy elszaladt feletted 5-10 év, és alig vannak barátaid, esetleg nincs normális párkapcsolatod, akkor fogsz elgondolkozni, hogy vajon megérte e.

Tapasztalatból beszélek.

2011. nov. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

kíváncsi lennék a kutyák véleményére is mennyire megfelelően tartják őket...nem hiszem, hogy egy átlagember pláne 18 évesen együtt sétálgat a 7 kutyával nap mint nap és minden természetes igényét kielégíti négylábú társainak...

mellesleg törvénytelen is ennyi állatot tartani...

2011. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!