Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Amerikai pit...

Zx10r kérdése:

Szeretnék egy Amerikai pit bullterrier kiskutyát. És találtam egy eladó kan kutyust ami állítólag törzskönyves, chippes, meg tetovált. Ez valós dolog lehet, vagyis ilyet lehet venni Magyarországon? És ha lehet, akkor kell valami engedély hozzá?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek megnézni a kutyát, akkor mire kell figyelnem, miket kell megnéznem a kutyával kapcsolatosan.
2011. nov. 24. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Honnan veszed? , ha szaporítótól akkor felejtős hogy megvedd! mert idegbajos lesz, amúgy a viselkedésére


igen lehet Pitt..-et tartani de jövőre ebadónál évi 20E forintot fogsz fizetni úgy készülj ;)

2011. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Én nagyon meggondolnám ezt a fajtát. felénk is van vagy 4. Amig kicsit, aranyosak, szépek. A futtatón, ők a középpontok. Aztán ahogy nőnek, úgy maradnak el a kutyák, mert a gazdák, félni kezdenek tőlük. Magányos lesz a kutya is , a gazdi is.Van ellenpélda,egy ember, aki keményen megkűzdött a kutyájával, ki a főnök fronton.

Érdeklődj az állatorvosnál,mi a törvény az efféle kutyákra.

2011. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen legális dolog. Nem tiltólistás, úgy tudom nincs is olyan fajta ma az országban, ami tiltott lenne.

Jó pár éve az volt, de ez azóta változott.

2011. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

törzskönyvet itt Mo-n csak az ADBA adhat ki a piteknek, ami egy amerikai szervezet, elég bajos lekérni a papírt, ergo kevesen csináltatják meg. ha az illető valóban lekéri ezt a papírt, akkor szerintem már megbízhatsz benne.

engedély nem kell, veszélyessé pedig nem a fajtája hanem a viselkedése alapján sorolhatják csak. a pit pedig kifejezetten emberbarát fajta.


viszont keményfejű, domináns terrier, határozott, kemény kezű nevelést kíván. illetve rengeteg mozgást és foglalkozást, vérbeli munkakutyák, nem kanapékutyának való!

2011. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
24 éves férfi vagyok kertes házban lakok és mezőgazdasággal foglalkozok, tehát a kutya egész nap velem lehetne a szabadban.Volt két kutyám de az egyik tavaly a másik ebben az évben elpusztult öregségben, és most szeretnék egy kutyát, hogy legyen ami ugat ha jön valaki és őrzi az otthonunkat.
2011. nov. 24. 20:24
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem pit bull tartásához kell engedély Magyarországon. Pit bull terrier, valamint annak valamennyi egyede és keveréke,

melyet veszélyes ebnek minősítettek


De itt van a törvény: [link] A kutyaféléknél megtalálod.

2011. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

jajj már próbáljuk meg már elfelejteni azt a törvényt, amit tavaly szeptemberben már eltöröltek...


nincs feketelistás fajta, egy sem!

2011. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Abba azért gondolj bele, hogy a pit elég fázós fajta, (gondolom, tanyán lesz, és kint), és kifejezetten emberbarát (kíméletlenül kiszelektálták azokat a példányokat, amelyek emberre fordultak, ha szét akarták választani őket). A legtöbb példány boldogan csóválva fogad minden látogatót... Nekem is nagyon tetszenek amúgy, de az alapján, amit írtál, szerintem válassz másik fajtát. A kuvasz kifejezetten a mi éghajlatunkra való, hideget-meleget egyaránt jól bírja, szeret a gazdájával lenni, és bizalmatlan az idegenekkel.
2011. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen legális ,nekünk is van , ne foglalkoz a sok rémhir keltővel ,semmi gond nincs ezzel a fajtával, nálunk lakásba van ,kijön más kutyákkal is ,minden csak nevelés kérdése!

Az a baj olyan emberek irnak véleményt róluk akinek sosem volt ilyen kutyája ,ezt azért vedd figyelembe :)

2011. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 7

Nem tanyán lakok, hanem kertes házban, és a téli hónapokban lehetne a lakásban.

2011. nov. 25. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!