Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták ilyen...

Milyen kutyafajták ilyen tulajdonságúak?

Figyelt kérdés
Egygazdás, szeret mozogni , megvéd minden körülmények között.

2011. nov. 24. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kaukázusi juhász, például. Egyetlen vezért ismer el, és a hozzátartozókat minden körülmények között megvédi, még akkor is, ha az magába foglalja a macskát, csirkéket, bármit. Ha Te egyedül vagy a háztartásban, akkor persze csak Téged. Emellett, mivel nagytestű, nagy a mozgásigénye, sokat kell vele foglalkozni.
2011. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 wartburg353s ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, unokatesómnak ilyen fajtájú kutyája volt. Csak tőle fogadta el az ennivalót, és a strandon nem engedte úszni, mert mindig "kimentette" a vízből.
2011. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lizaa ***** válasza:

Hát sok fajta van.

Mondanod kellene a tartási körülményekről, és még pár igényt mert így nem tudok kiemelni pár fajtát. ha leírod hol hogyan stb tartanád akkor tudok segíteni ;)

2011. nov. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Random pásztorkutya.
2011. nov. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kuvaszra szavazok! Olyannak viszont, aki nem ért a kutyákhoz, annak nem való. Soha semmilyen kutyaiskolába nem vittem, de gyerekkorom óta mindig volt 6-8 kutyánk is, pulik és kuvaszok. Rengeteg kutyakiképzésről, kutyafajtákról szóló könyvet olvastam el. A kuvaszom olyan, hogy velem és a családdal nagyon barátságos, játékos, szinte agyon lehet nyaggatni, nyúzni, húzni, és sokat játszani. Aki velünk jön be a kapun, azzal barátságos, játékos, de ha egyedül jönne be az illető, akkor már más a helyzet. Este meg pláne nem enged be senkit. Persze ez az én nevelésem. Olyan "hülye" lett, mint amilyen én vagyok. Más kuvaszok viszont, akikkel nem foglalkoztak, hát azok nagyon eltudtak durvulni. Persze ez többé-kevésbé minden őrző-védő kutyára érvényes. A cig*nyokat nem szereti. Egyik kuvaszom se szerette. Nem mi tanítottuk rá, egyszerűen rasszista hajlamai vannak "feketékkel" szemben. XD Mozogni is szeret, hiszen mindig meginvitál egy kis játékra, ami nálunk rongyhúzogatásból, ugrálósdiból, csikizésből, fogd meg a kezem játékból áll. Az hozzá kell tennem, hogy nem kapja el erősen a kezem, csak megfogja. Ha meg kicsit jobban összeszorítja, ahogy megnyikkanok elengedi, és bűnbánóan néz rám. Na meg a labdázás.. hát az ki nem maradhat a sorból. Megvédeni is megvéd, ezt már bizonyította.
2011. nov. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szívből tudom ajánlani a dobermann-t. Nagyon tud szeretni, elfogadja az egész családot, de azt tekinti a gazdájának, aki enni ad neki. Szeret mozogni és szaladgáni és biztos lehetsz benni, hogy mindentől megvéd. A mi kutyánk a kerítésen sem akart kiengedni minket, tudta, utána nem tud megvédeni minket. Viszont az elején kemény kézzel kell vele bánni, mert nagyon öntörvényű lesz az ellenkező esetben. Gyorsan tanul és nagyon intelligens.

2011. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
dobermann,Amstaff,pitt,Rotweiler,De persze sztem minden kutya főként egygazdás.Nem hallgathat ugynaugy 2 emberre. Lehet h hallgat mert nálunk is ha apárom mondja h menjen ahelyére a helyére megy viszont biztos h nekem ezerszer több dolgot tenne meg mint neki.Ő a falka tagha számára n meg a vezér. Amiket flesoroltam fajták közül,mind nagyzserű kutya sztem. Könnyen tanithato,ha jo helyről veszed nem kifejezetten beteges.J
2011. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok lemaradt...:)

És jo házörző vagy személyörző. Játékos,mozgékony egyszoval jo társ.Csak arra figyelj h legyen időd lemozgatni őket,elfoglaltsáokat adni nekik. ÉS mindenesetbe kertbe tartsd. A kaukázusi,németjuhész és társai is jok lehetnek de több hátrányt tudok felrosolni mint előnyt.

2011. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Német Juhász :)
2011. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!