Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam szobatisztaság...

Hogy szoktassam szobatisztaságra a kutyust?

Figyelt kérdés
Lehet nagyon amatőrnek tűnik a kérdés, de eddig még csak kertes házban volt kutyusunk.Most panelban lakunk és egy tacskót kap a fiam a nagyszüleitől.Ha bentre piszkít mi a teendő?Elég ha napi x-szer leviszem?Esetleg egyéb ötletek?Kb mennyi idő alatt tanítható meg erre egy 2-3 hónapos kölyökkutya?Köszi a válaszokat.
2011. nov. 25. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem nagyon sok idő volt sajnos :S

egy falánk másfél éves francia bulldogom van és a vizét sem tudta beosztani... ha tele raktam a tálját, rögtön megitta az összeset én meg adtam neki újat

emiatt óránként bepisilt, fél éves korában jöttem rá, hogy csak annyi a baj, hogy nem tudja beosztani ( az orvosok ivarszervi, vese, májproblémával riogattak)

szal elkezdtem neki szabályozni (félig raktam neki a tálat, így jobban beosztotta) és kb 4-5 nap alatt szobatiszta lett, igaz akkor ő már fél éves volt

2011. nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.arra tudnál mondani valamit, h kb hányszor vigyem le egy nap és mi a teendő ha bepiszkít?hogy tanítsam meg vele, h azzal rosszat csinál?
2011. nov. 25. 11:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kölyökkutyát evés, alvás után azonnal le kell vinni, mert ilyenkor általában keres magának egy helyet és elvégzi a dolgát.


Olyan helyre vidd le, ahol van neki inger, lehetőleg egy füves részre, és hagyj neki időt, hogy megfelelő szagingert találjon. Ilyenkor ne beszélj hozzá, ne tereld el játékkal a figyelmét. Legyen nyugodt a hely, ahol csak a dolgára tud koncentrálni, ne legyenek más állatok, ne legyen sok ember.


Minden séta alkalmával várd meg, míg elvégzi a dolgát...csak idő kell hozzá.


Lehetőleg mindig, ugyanabban az időben kapjon enni, és evés után irány a természet. Alvás után szinte azonnal le kell vinni.


Kezdetben napközben többször kell levinni, hiszen többször kap keveset enni, és nem tudja szabályozni a visszatartást.


Az esti etetést még viszonylag korán érdemes megejteni, hogy utána még le tudd vinni. Az utolsó egészségügyi séta minél később legyen, hogy az éjszaka minél rövidebb legyen számára.


Ha baleset történik, akkor felesleges belenyomni az orrát, nem fogja összekötni a büntetést a cselekedetével. Ilyenkor alaposan fel kell takarítani, hogy a lakásban ne legyen olyan szag, mely arra ingerli, hogy ott elvégezheti a dolgát.


Fontos: adj neki megfelelő minőségű tápot. Ha jól hasznosít, akkor megfelelő lesz az állaga (ha takarítani kell, akkor nem mindegy) és kevesebb mennyiséget is fog produkálni.


Egy ilyen pici kutyához türelem kell. Minden kutya más, valamelyik már 4-5 nap alatt hozzászokik a rendszerességhez, másokkal több hétig kell gyakorolni, de nincs reménytelen kutya.


Egy kiskutyának hosszú az éjszaka, ezért érdemes olyan helyen tartani éjszaka, ahol könnyen lehet takarítani. Az sem rossz megoldás, ha addig, míg stabilan szobatiszta nem lesz elzárod (pl. hozzászoktatod, hogy ketrecben alszik, vagy textilboxban) mert a legtöbb kutya a saját helyére nem piszkít.


Reggel az legyen az első dolgod, hogy leviszed a kiskutyát, még akkor is, ha éjszaka baleset történt, és takarítanod is kell.


Ha megszokja, hogy lent végezze el a dolgát, akkor nagyobb korában már tudatosan vissza tudja tartani még akkor is, ha várnia kell arra, hogy levidd. De egy pici kutyánál neked kell alkalmazkodni, hogy megtanulja, mi a helyes.

2011. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazán hasznos ez a válasz.Bízok benne, hogy viszonylag hamar megszokja a rendszert.Még egy kérdés.Van 2 cicánk is, tehát ha az almot nem takarítom épp minden "akciójuk" után, akkor az befolyásolja szerinted, h ott érzi a szagot?Mármint arra befolyásolja-e, h bent intézze a dolgot?Szerintetek egy-két hónap múlva mennyi esély van rá, hogy kibír kb 8 órát bepiszkítás nélkül?(Azért kérdem mert kb akkor megyek vissza dolgozni és nem vihetem majd le olyan gyakran.Vagy szerintetek szerezzek valakit aki addig is figyel rá és leviszi?Hogy oldjátok meg a panelban való kutyatartást, ha dolgoztok?
2011. nov. 25. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem bullmasztiffom van (panelban), most lesz 5 hónapos 1-én. Kakilni kb. 1-1,5 hónapja nem kakil be (ezalól kivétel, ha beteg volt és éjszaka fosizott).

Összességében most ott tartunk, hogy egy hete már pisilni se pisil be. Reggel levisszük, délben felugrik hozzá vki, akkor is leviszi, utána pedig du. 5-ig simán bírja.

Ez egyik napról a másik napra történt. A szokásos módszerrel, ahogy a többiek írták... 2-3 óránként, evés, játék után mindig levittük és nagyon megdicsértük, ha jó helyre végezte a dolgát. Ha a lakásba sikerült, nem szúrtuk le, szó nélkül összetakarítottuk.

Én amúgy eddig úgy oldottam meg, hogy hoztam magammal dolgozni..

Én úgy gondolom/tervezem, hogy amikor már 6 hónapos lesz, akkor már úgyis csak napi 2x fog kapni enni - eddig ugye 3x kell kapnia-, hogy megpróbáljuk kibírja-e, hogy napi 8-9 órát egyedül van. Ha nem, akkor továbbra is mennek hozzá anyósomék és leviszik délben.


Amúgy van lift a házatokban? Tacsinak egyáltalán nem kéne lépcsőznie!!!

2011. nov. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg jó lenne, ha napközben valaki még felugrana, legalább 1-szer levinni.


Nagyon sokan eleve macskaalomra is szoktatják a kutyát, hogy ha rátör a szükség a lakásban, akkor ott végezze el a dolgát.


Amíg naponta többször kap enni, addig jó lenne, ha meg tudnátok oldani, hogy napközben is legyen lehetősége legalább 1-szer lemenni.


Ja, és a lépcsőzés tényleg káros egy tacsinak...ha nincs lift, akkor kézben kell levinnetek és kiskora óta kapjon izületvédőt.


2. voltam

2011. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van lift, igen.Köszi a tippeket, megfogadjuk:)
2011. nov. 26. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!