Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan közép ázsiai...

Tudnátok olyan közép ázsiai juhász kennelt ahol rövid szőrűeket tenyésztenek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A KÁJ-nak van többféle szőrváltozata? Tudtommal nincs.
2011. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hosszú szőrű káj nincs is..egyébként nagyon jó kennel a Dzsel Aladdin kennel :-)

[link]

2011. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hupsz a kennel nevét rosszul írtam Dzselal ad-Din :)
2011. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Isten bizony nem kötöszködni akarok, de annyira érdekelne, hogy minek kell az embereknek ilyen kutya? KÁJ, KAU tökmindegy. Milyen körülmények között tartanátok? Kert, tanya, birtok? Hogyan biztosítanátok neki az ösztönszintű kielégülést? Csak azért érdekel, mert sokan kervárosi környezetben tartják őket.
2011. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudtommal van rövidzsörű változata is:

[link]

[link]


Hosszabszőrű:

[link]



Lovardába lenne, tehát a mozgásigényének eleget tudunk tenni.

2011. nov. 26. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:
a linkelő vagyok a törzskönyvébe nem kerül bele hogy rövid szőrű káj vagy hosszú szőrű káj mert nincs megkülönböztetve..:-)
2011. nov. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

és az az egyetlen és legfőbb választási szempont egy közép-ázsiainál, hogy milyen a szőrhossza? ez most komoly...?!


az esetleg nem érdekel, hogy a szülőknek milyen az idegrendszere, hogy tesztelték-e őket éles helyzetben, hogy működnek-e az ösztöneik, hogy egészségesek-e?


lehet én vagyok elfuserált, de amikor megtehettem, hogy komolyan nézelődjek nomád pásztorkutya kenneleket, akkor a legfőbb szempontom az agilitás és az egészség volt... utána jött az, hogy milyen színű a kölök, vagy milyen a fejformája... meg úgy egyébként, minden más.


egyébként pedig, mennyit tudtok erről a fajtáról? a nomád pásztorkutyák sajátosságairól? csak azért kérdem, mert nagyon mások, mint a többi kutyafajta... és szokott lenni nagy meglepődés, sajnos. sokszor.

2011. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Nekem van kájom, és volt is.


Miért pont ezt a fajtát szeretnéd?


A Dzselal nagyon jó tenyészet, de nem ajánlom.

Túl jók a kutyái.


Elárulom, hogy ha ilyen kutyával őrizteted a lovardát, a lovaglóktól is meg fogja védeni.


Nem viccelek.

Romániában már próbálták használni, de túl vad, az embernek is azonnal nekimegy.

Még a tejért járó asszonyokat is megtámadták.



Ajánlhatok esetleg más fajtát?:)

2011. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha már itt tartunk, a kájnak nem hogy hosszabb/rövidebb szőrváltozata van, annyira változatos tud lenni a megjelenésük, hogy épp megy a vita, hogy nem kellene-e külön fajtákra sorolni őket...


Az én első törzskönyves szukám például alacsonyabb, robosztus kutya volt medve fejjel, rövidebb lábakkal, széles mellkassal.


a mostani kájomnak sokkal hosszabb a lába, kicsit nyúltabb a pofája, leheletnyit szűkebb a mellkasa, magasabban van a hasa. (még növendék, tehát nyilván szélesedni fog, de magasabb és kicsit szikárabb...

2011. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Lehet ajánlani más fajtát is ha ennyire vad.

Nem bunkó hozzászólásokat kértem, rengeteget olvastam a kutyáról.

2011. nov. 26. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!