Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff, Rottweiler,...

Bullmasztiff, Rottweiler, Dobermann, Beaucei juhászkutya, Német juhász, Alaszkai Malamut, Belga juhászok (tervueren, groendael), Flandriai pásztor, Német boxer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

egy 15 éves fiú melyik kutyákkal tudna bánni?

szeretnék egy nagytestű társat,akivel rendszeresen járnék kutyaiskolába és mindig lemozgatnám,ezzel nem lenne baj.

De szerintetek nekem melyik kutya való?

15 évesen vagyok 172 cm,60 kg.

apám tudna segíteni a nevelésében.

szeretném,ha nem fázna (de infrafűtéses házat tudunk neki venni,de sajnos nem tudjuk behozni a házba vagyis nem hozhatom be)


2011. nov. 26. 12:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk német juhászunk van, hűséges, könnyen nevelhető, csak az idegeneket nem szereti. Sétáltatás közben sem mindig húz. De ha igen hűséges kutyát szeretnél, javaslom, nézz körbe egy menhelyen. Nekünk is onnan van a kutyánk :) 14/L
2011. nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
8%
Akkor a hosszabb szőrű tipusok közül válogass, és én azt mondanám, hogy ha első kutya lenne, akkor mindenképp szukát. Talán a Boci, vagy a Némejuhász.
2011. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
mindenképpen tenyésztőtől szeretném venni,hogy egészséges kutya legyen.
2011. nov. 26. 12:18
 4/26 anonim ***** válasza:
6%
Menhelyen is beoltják, féregtelenítik, van, hogy ivartalanítják is. Nekünk teljesen egészséges a kutyánk, semmilyen betegsége nem volt/van. Van, hogy a tenyésztőtől vett kutyák betegesebbek, mint a menhelyiek.
2011. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

persze tudom,én,

ez sem garancia semmire,de egy kicsit nyugodtabb vagyok,ha szűrve vannak a szülők :D

még ekkor sem garancia semmi,sőt a menhelyi kutyák a legegészségesebbek ,legtovább élnek,és legszívósabbak.

de én szeretnék fajta kutyát venni,biztos lesz még keverék vagy menhelyi kutyám,meg lehet menhelyen is fajtiszta kutyát kapni.....

2011. nov. 26. 12:29
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

a felsoroltak közül bocim volt már (pontosabban most is van), kissé elfogult vagyok talán, de szerintem a legtökéletesebb fajta a világon :)

a paraméterek megfelelnek neki, kérdés az, hogy mit vársz tőle?

mert bármibe is fogsz a bocival, azt élvezni fogja, és maximalistaként teljesít, de pl. agility vb-t nem fogtok tudni nyerni :) hobbi szinten univerzális fajta, verseny szinten már kicsit korlátozottabb, de SAR, IPO, RING, terelő, stb. sportokban szép teljesítményt szoktak elérni.


mindenképpen szüksége van valami elfoglaltságra. a harapós munka és a terelés állnak hozzá ösztönileg a legközelebb, de frizbi, bringázás, flyball, obedience, agility, keresőmunka, tényleg minden jöhet.


nagyon alkalmazkodó fajta, bár én vagyok a kutyám egyetlen istene, de ha arról van szó szót fogad másoknak is, a labdát annak a kezébe adja, aki kéri tőle, ha épp olyanja van, akkor megsimogatni is hagyja magát :D (nem hízelgős fajta amúgy, csak nekünk szokott), szal a jelenlegi divatszóval élve nem kifejezetten "egygazdás". bár ellopni senki nem tudná tőlem :P házat sárkányként őrzi (de az autót, kutyaketrecet is), ha viszont buli van, akkor nagy partiarc :) csoportos összejöveteleken szinte sziporkázik, jön-megy, nézelődik. szóval mindig az alkalomhoz illően viselkedik.

2011. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
értem,de nem is fázik,kertben is tarthatom télen,nem?
2011. nov. 26. 15:06
 8/26 anonim ***** válasza:
61%

viccelsz? bocik ilyenkor kezdenek felébredni a nyári hőkómából! :D


megfordítva a dolgot: a bocigazdik a nyár kezdetével lélegezhetnek fel, olyankor nyugodnak le picit a kutyáik :)

most van nekik a tuti időjárás. egész nap futhatnak, nem forrnak fel a napon, télen hempergés van a hóban, szánkóhúzás, kirándulás a hegyekben... legyen egy jó kutyaház, ami fedett, nem ázik fel, be van szalmázva, nem baj ha nem szigetelt, csak ne fújjon át a huzat. ez már bőven elég neki. és legyen soooook víz, állandóan isznak.

amúgy ilyen enyhe időben még a kutyaházba se megy be. ellenben nagy konformisták, ha akad valami puha a mancsuk ügyében, akkor azon fekszenek :) jelenleg pl a kutyaházból kicibált pokrócon az udvar közepén :D

2011. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én 14 éves vagyok és van egy német juhászunk, egy Dobermannunk és egy bullmasztiff. Német juhászt vagy dobermannt vegyél, ha könnyen idomítható,okos és nagyon engedelmes kutyát és jó házőrzőt akarsz.A dobermannak nem kell fésülni a szőrét és a miénk meglepően jól bírja a hideget. A bullmasztiff okos,bohókás kutya és azért nem javaslom mert nagyon sokat nyáladzik.Ezen kívül sokkal többet eszik,mint a dobermann vagy német juhász.
2011. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
A német juhász a legjobb munkakutya,ezen kívül nagyon jól alkalmaszkodik mindenféle időjáráshoz.
2011. nov. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!