Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem lehet kutyaiskoláb...

Tényleg nem lehet kutyaiskolába járni, amíg a kutyus el nem múlt 7-8 hónapos?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésnél valaki azt írta, hogy 7-8 hónapos kor elött max. kutyaoviba lehet menni, hiszen túl kajla a normál sulihoz még a kiskutya.

Pedig az én kutyusom 6 hónapos és kutyasuliba járunk és gyönyörűen teljesít... Lehet, hogy túl nagy elvárásokat támasztok a sulival a kutyusomnak?


2011. nov. 26. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

miért ne lehetne?

2 éves kora után lehet fizikai terhelésnek alávetni örző-védőzni is.....

2011. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
De lehet. Mi 10 hetes kora óta visszük a kutyusomat.
2011. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Annál jobb, minél előbb viszed!

Az sem baj, ha az elején még tényleg nagyon kicsi, és egy ideig csak nézi a többit. Majd aztán magától csinálni is akarja. (A kutyák elég okosak ahhoz, hogy ha nézi, azzal is tanul.)

2011. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező, én írtam azt, hogy kutyaiskolába bizonyos kor alatt nem lehet járatni a kutyát.

Mi a Népszigeti kutyasuliba jártunk, és a honlapon is fel van tüntetve a korhatár:

"Jelentkezési feltétel: minimum 7 hónapos kor a tanfolyam kezdetekor"

A kutyaovinál pedig ez:

"Jelentkezési feltétel: A kiskutya betöltötte a 3 hónapos kort, de 7 hónaposnál fiatalabb és rendelkezik a megfelelő oltásokkal. Az első alkalomra kérjük, hozzák el a kutya oltási könyvét is!"


Nyilván ez nincs kőbe vésve, de azt gondolom, hogy az egyik legjobb kutyaiskola a népszigeti, tehát valamit csak tudnak erről.

2011. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Egyetértek Krisztivel, bár mi nem a népszigetibe jártunk, de az én kutyámat is csak 7 hónapos kora után lehetett vinni suliba.

Ez kb. olyan, mintha egy 3 éves gyereket betennél az iskolapadba. Neki még nem az a dolga, hogy ilyen szigorú keretek között tanuljon, hanem hogy játékos formában tanuljon meg 1-2 alap dolgot, és erősödjön a kapcsolata a gazdival. Aztán jöhet a suli.

2011. nov. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi oviba járunk, most lesz 5 hónapos a bullmacim. A jelentkezési korhatár 4-8 hónap volt. Vagyis pontosabban az oltási program vége..

Hívtak minket máshova kutyasuliba is, de nem mentünk, mert akkor nem tudtuk volna megoldani.. Ez igazából mindegy is.

A lényeg, hogy az óvónénink is mondja, hogy ők még nem tudnak annyi ideig koncentrálni, vigyázni kell, hogy ne legyen nekik monoton, unalmas, mert akkor elmegy a kedve stb.

Nálunk úgy néz ki egy óra, hogy kb. 15 perc tanulás, 10 perc játék, megint 15 perc tanulás, aztán megint játék és ennyi. Az óra végére sokszor így is annyira elfárad, hogy hiába hívom, szinte azt se tudja, hova nézzen, honnan szól a gazdi..

Tőlük nem várható el, hogy katonás rendben csinálják azt, amit a gazdi mond..

Játékosan kell bevezetni őket mindenbe.

És tényleg fontos, hogy nem tudnak annyi ideig koncentrálni, mint a felnőtt kutyák.

2011. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos már 3 és fél hónaposan vittem kutyaiskolába a felnőtt kutyák közé! A legrosszabb döntés volt, amit kezdő kutyatartóként hozhattam! Kutyaoviba kelltt volna járni a kutya saját korosztálya közé. Ott is hagytuk azt az iskolát 1 éves kora körül.
2011. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia, kérdező!:)


Szerintem is Krisztinek van igaza, nem értem, miért pontozták le?:O

a tanács hasznos, max. valakinek nem tetszik... de mindegy, érezze jól magát az illető.



szóval én meg az Őrmezőibe járok (u.az a stáb, mint a népszigeti), egy másik (nem akarom megnevezni) kutyasuliról váltottunk.


A régi kutyasuliban nem volt korhatár, és az 5 hónapos közép-ázsiai juhászomat berakták ŐV-re, mert ez különben kezelhetetlen kutya lesz...

egy másik kutyám agresszív lett más kutyákkal, ezért fojtóra kellett raknom, és ha morog, póráznál fogva lógatnom 3 másodpercig a levegőben, és üvöltöznöm, hogy NEM...


na most... ha az a kutyasuli annyira jó lett volna, nyilván pozitív változást kellett volna hogy észleljek a kutyáim viselkedésében...

a helyzet viszont csak rosszabb lett.

(és azóta már tudom, hogy pásztorkutyát csak egy hülye őrző-védőztet...)


na akkor elegem lett, amúgy is valami azt súgta, hogy nem létezik, hogy ez a normális módja egy kutyával való kommunikációnak.



és itt GYK-n ajánlották a tükörmódszeres kutyasulikat.

engem már első alkalommal meggyőztek...

olyan szakértelemmel bántak a feszült kan káj kölykömmel, hogy elképesztő!!! sajnos ő hamar kinőtte a kutyasulit, a januári alapképzésre viszont már megyünk!:)


biztos vagyok benne, hogy nem véletlen, hogy vannak korhatárok.


A Kiképzők kézikönyvében pedig azt olvastam, hogy pl. apportra se kezdjük nagyon korán tanítani a kutyánkat, mert vigyázni kell, hogy a kölyök élvezetből, játékból csinálja - játéknak fogja fel a dolgot -, különben hamar megunja, és később alig lehet rávenni a munkára...



szerintem EZÉRT (is) van korhatár.


a kutyaoviban is tanulnak ülni, feküdni, pórázon menni, behívni, stb... de az egész sokkal játékosabb, és inkább minket, gazdákat készítenek fel a gazdiságra...


nem beszélve a klikkerképzésről, ami szó szerint megváltást hozott az én falkámnak...


azóta egészen kiegyensúlyozott mindenki, a 4 kutya már 98%-osan behívható (mindig bejönnek, csak nagy izgalmi állapotban - pl. lovas - eltelik pár másodperc.)

az agresszív kutyámra soha többet az életben nem tettem fojtót, és nem üvöltöztem vele.

klikkerrel elértem, hogy felfogja, mit akarok. (ha kifordult egy stresszes helyzetből, rögtön jutalmaztam, stb...)



A legkisebb kutyám, aki most kutyaovis Őrmezőn, velem jár be az egyetemre, póráz nélkül tudom vinni a folyosón, klikkerrel irányítom.

(pl. ne kukázzon, ne menjen be előadásra:D,...)


de nem fárasztom agyon...

ha azt látom, hogy kezd elege lenni a dologból, kimegyek vele labdázni, sétálgatni,...



szóval, hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak a kisregényem után, IGEN, túl nagy elvárásokat támasztasz vele szemben.

nem azért teljesít jól, mert olyan húdekutya.

az én kutyám is "zseni".

de minden kutya az.



csakhogy tényleg olyan, mintha egy bölcsist beültetnél az iskolapadba...

(oké, nem egészen, de érted... a bölcsisnek is hamar elmegy a kedve ha látja, hogy ez nem olyan szórakoztató...)



Ne akard siettetni a kutyád a felnövésben - én a saját - illetve a kájom - kárán tanultam meg...


(rá már szögest akartak tetetni, mert egyszer nekiment egy kutyának.

csak azt nem veszik figyelembe, hogy lesz.rom, hogy a másik kutya csak 10 kiló volt, ő kezdte!!! az már más, hogy nyilván "sokkolóbb" egy 40 kilós kutyát látni egy 10 kilós ellen...)



Ja, és a kájom szájából is kivehetem a szaftos húst, akkor sem morog meg...



Hol laksz?

Nem jössz át az egyik ilyen tükörmódszeres suliba?

(Pesten és Budán is van.)


www.kutyasuli.hu - ha érdekel:)


Szerintem nagyon jó a társaság, vérprofik a kiképzők, és póráz nélkül töltik a kutyák az órák 90%-át...


youtube-on vannak bemutató videóik is!:)

2011. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Néztem már a népszigeti/őrmezői kutyasulit, viszont most hallok elöször gazdiktól véleményt,akik odajárnak. Szóval akkor ti meg vagytok vele elégedve.

Kérdeznék még kettőt, ha nem bánjátok.


Hogyan viszonyulnak a népszigetis kutyasulisok az agresszív kutyákhoz? Mert nekem az a bajom, hogy a mostani sulinkba szájkosár nélkül jár olyan roti, aki komolyan megsebesített már egy másik kutyust és nagyon féltem tőle a sajátomat.


A másik kérdésem meg az lenne, hogy mennyi ideig tart egy foglalkozás? És mennyit foglalkoznak egyenként a kutyákkal? Mert ha mondjuk egyszer jön oda fél percre az oktató, akkor azért nagyon drága lenne ez a kurzus..

Megéri szerintetek az árát?

2011. nov. 26. 19:25
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!:)


megint én...


mivel még ovis lesz a kutyád, ott így megy egy óra (az első óra amúgy ingyenes.):


bemegyünk kutyákkal pórázon a pályára, és ha nyugodt a kutya, nem feszül a póráz, akkor elengeded egy mehetsz,... vezényszóval.


innentől a kutyák játszanak...


a gazdik körbeállják a "fő oktatót", aki beszél velünk, problémákat beszélünk át, megmondja, milyen a helyes behívás, hogy ültesd le erőszak nélkül a kutyát, hogyan használd a klikkert,...

közben körülöttünk 2-5, vagy akár több segítő (neon színű mellényben) figyel a kutyákra.

nekem annyi dolgod van, hogy ha a kutyád odajön a lábadhoz, kilépj mellőle, hogy ne kezdjen bevédeni.


Ha két kölyök összekap, neked semmi dolgod, a segítők szétszedik őket.


Ha egy kutya kezd befeszülni, te vagy a segítő kicsit sétáltok a pálya szélén pórázon...


durva esetben külön foglalkoznak az agresszív kutyával.


de én még soha nem láttam ott ilyen problémásat...


egyszer egy 1. órás komondor nekiment az én kájomnak, utána az oktatóra ágaskodott, de az oktató visszaordított rá és nekiindult, utána a komondor gazdájával sokat beszéltek...



velem is rengeteget beszéltek, beszélnek...


a káj kapcsán többet, mert ő kicsit már nagy volt az oviban, meg hát amúgy sem egy nagy játékos...:)


a kiskutyám kapcsán is sokat beszélgetünk, ő elég lassan nyílt meg, hiszen az órákon csak én vagyok vele a falkából...


az óra végén kb. 5 kérdést mindig kitárgyalunk...


van falkavonulás, szélrózsa, mittudomén,... múltkor kis "agility" is volt kúszóval meg akadállyal,...


de ha pl. a kutya nem akar bemenni a kúszóba, akkor nem beletuszkolják, hanem oké. akkor megszagolja, megdicséred, és mentek tovább.


semmit nem erőltetnek...



amikor a kájjal voltam, és egy emelvényre kellett volna, hogy felálljon (amit az előző kutyasuliban már megcsinált), és nem akart rálépni, sajnos reflexből pórázzal rántottam rajta kicsit. de tényleg csak minikét, csak biztatásnak szántam.


erre rám szólt a kiképző - nagyon helyesen -, hogy a-aaa, ilyen itt nincs.:D


megszagolta, dicséret, mehet.:)



szerintem menj el egy ingyenes órára, semmit nem veszíthetsz...

és akkor majd meglátod, hogy megéri-e a pénzt;)



ja, és az oktatók az óra után is hosszú perceket szoktak beszélgetni azokkal, akiknek kérdésük van, vagy problémásnak látták a dolgot...

2011. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!