Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem lehet kutyaiskoláb...

Tényleg nem lehet kutyaiskolába járni, amíg a kutyus el nem múlt 7-8 hónapos?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésnél valaki azt írta, hogy 7-8 hónapos kor elött max. kutyaoviba lehet menni, hiszen túl kajla a normál sulihoz még a kiskutya.

Pedig az én kutyusom 6 hónapos és kutyasuliba járunk és gyönyörűen teljesít... Lehet, hogy túl nagy elvárásokat támasztok a sulival a kutyusomnak?


2011. nov. 26. 14:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Fú nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad az ovi működését!:)


De tényleg oviba kell mennünk? Hiszen már elmúlt 6 hónapos és a jelentkezési feltételeknél azt írják, hogy max. 7 hónapos lehet a kutyus. Nem vagyunk mi már túlkorosak az ovihoz?

2011. nov. 26. 19:50
 12/14 anonim ***** válasza:

ja, és 1 óra egy foglalkozás.


(ez az ovi...) de ezek fent vannak a honlapon!:)



már csak egy sztori eszembe jutott, ami döntő lehet:



a régi kutyasuliban a kájomat a kutyás incidenstől elkönyvelték vérengző vadállatnak...

az egyik kiképző egy feladathoz el akarta kérni a pórázt, miközben kérdezte, hogy harap-e a kutya, már fogta.

a kutyuska naná, hogy odakapott...



az új suliban az első ovis foglalkozáson Rasidot még pórázon tartottam, amíg felmérték a kiképzők, hogy hogyan reagál az új helyzetre... egyszer csak odalépett mellém az egyik, azt mondta, látja, hogy kicsit feszült a kutyám, elviszi kicsit sétálni.

már vette is el a pórázt, nekem az állam valahol a földön, a szívem meg kb. megállt, gondoltam magamban jézusom ebből mi lesz,...

a pasi elővett egy jutalomfalatot, odaadta Rasidnak, onnantól Ráss úgy nézett rá, mint egy félistenre, a pasi gond nélkül elvitte a pálya másik sarkába, össze-vissza sétálgatott vele,... azt hittem, lehidalok.:D


nem folyt vér, senki nem sikoltozott,...:D


annyira értik, hogy kell kommunikálni a kutyával, hogy elképesztő...



amikor meg Rasid lába fájt, a régi kutyasuliban szóltam, hogy ne álljunk-e ki, "nem, majd ők figyelik, nem megyünk sehová..." Aztán a kutyám már olyan látványosan sántított, hogy kiálltam és hazamentem...



az új suliban is a 2. ovin elkezdett sántítani, és épp egy kis agility bevezető szerűség volt, mondtam, hogy fáj a kutya lába, és a doki mondta, hogy ne ugráljon...

a reakció:

jaj, hát akkor persze, hogy ne csinálja, de akkor ne is hozd inkább órára!

(aztán tisztáztuk, hogy a doki mondta, hogy órára jöhet, csak ne erőltessem,...)


de azért érezhető a különbség a két reakció közt, azt hiszem...:)



ha 10 alkalmas bérletet veszel, csak 1000 valahány forint lesz amúgy 1 alkalom!:)

2011. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
hát szerintem vedd fel velük a kapcsolatot, valószínűleg elhívnak, hogy megnézzék, milyen a szociális viselkedése, és annak függvényében jöhetsz rögtön az alapképzésre, vagy még pár ovis órára...:)
2011. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!:)
2011. nov. 26. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!