Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kutya ezekre...

Melyik a legjobb kutya ezekre a célokra?

Figyelt kérdés

sziasztok!

szeretném,ha őrizné a házat(vinném öv-re is)

nem lenne annyira domináns

jó társ lenne (könnyen tanítható,hűséges,intelligens)?


2011. nov. 26. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szuka (később ivartalanított) német juhász, ami nem idegroncs, agyonszaporított szülőktől származik.
2011. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%
Golden Retvieve. Labrador. Bernáthegyi. Németjuhász. Pitbull
2011. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A labi meg a golden nem őrizné a házat szerintem...
2011. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

egy nem domináns, nem tökös kutyától hogy várod el, hogy megvédjen?


ha annyi a házőrzés, hogy ugasson a kapuban, akkor kb minden fajta megfelel az elképzelésednek. ha azt szeretnéd, hogy tényleg tegye oda magát, és védjen meg, akkor az már konkrétabb mérce, de együtt jár azzal, hogy a kutya komolyabb nevelést, határozottabb gazdát igényel.

2011. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Sokan nem tudják de az újfondlandi nagyon jó házörző.A vérében van ,hogy megvédje a családot ugyanakkor a családtagokkal jámbor és kedves.Nagyon intelligens kutya viszont sokat eszik és nagy a mozgásigénye. Én ezt javaslom,mert nagy szőre védi a hidegtől és melegtől egyaránt,habár vannak akik nyárra kicsit rövidebbre vágják a szőrét. Ez kutya emellett első kutyának is jó,hiszen arra tenyésztették,hogy együtt dolgozzon az emberrel. Arra figyelni kell,hogy jó tenyésztőtől vásároljuk.
2011. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Az újfundlandi szerintem is jó választás.

Viszont házörzőnek semmi esetre se vegyél labradort vagy golden retriwert mert ezeket a kutyákat jámbornak és barátságosnak tenyésztették. A pitbull terriert csak abban az esetben javaslom,ha nagyon-nagyon jól tudsz kutyát nevelni,mert könnyű elrontani a nevelését.

2011. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

kössz nem kell újfoundlani

nagyon sokat eszik és csak alszik egész nap,

és szerintem annyira nem is védi a házat.

2011. nov. 26. 15:00
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi domináns? Az én kutyám ha csúnyán nézek rá, már megadja magát és ezért sosem kellett küzdenem, mindig alap volt. Mégis többször megvédett és nem félelemből vagy idegességből támadt. Más kutyáknak vagy embereknek sem alázkodik meg.

Újfoundlandink is volt, nagyon jó kutya de semmiképpen nem komoly házőrző!

Én a pásztorkutyákat ajánlom neked. Azt tudni kell, hogy bármelyik kutyát el lehet tenni láb alól.

2011. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!:)


az, hogy mennyire domináns nem annyira fajta, mint inkább egyedfüggő...

na meg nevelés kérdése...

elcsépelt szöveg, de akkor is így van.


nekem pl. közép-ázsiaim van, az enyém volt az alomban a legnagyobb, legbuldózerebb nyomulós kis gombóc, a tenyésztő is mondta, hogy ez kemény kutya lesz a javából,...

én klikkerrel tanítom, fenyíteni sosem kellett, a kutya a legengedelmesebb az eddigi kutyáim közül.:D


intelligens, hűséges, egygazdás, és a házat is őrzi.


de így ismeretlenül nem ajánlom a fajtát senkinek, csak azért írtam, hogy lásd, egy "kemény" kutya a gazdával szemben normális nevelés esetében teljesen alárendelt, engedelmes, higgadt...



Mihez kellene társ?

valami sporthoz? csak sétákhoz?...

mert attól is függ, mit ajánlanék...:)

2011. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Fogadj örökbe menhelyről kutyus :)

Ha elmondod az igényeidet tudnak mutatni kutyusokat akik megfelelnének!

Vagy nézegess allatok.info-n

2011. nov. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!