Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen yorkit tartani?

Milyen yorkit tartani?

Figyelt kérdés

Olyan válaszoljon, akinek van vagy volt ilyen fajta kutyája!!

Nemsokára lesz ilyen kiskutyám.

Milyen tulajdonságai vannak (jó rossz egyaránt)? Könnyen tanul? Szobatisztaságara hamar rá lehet nevelni?

Mennyire "sírós" fajta?

Milyen fésűvel lehet fésülni?


Válaszokat előre köszönöm! :)


2011. nov. 26. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk yorkink van, fiú a drágám.

Nekünk szerencsénk van vele mert nagyon kiegyensúlyozott, jó idegrendszerű kutyus. Értsd ez alatt azt hogy pl. nem ugat itt benn a lakásban, és minden szavunkra figyel, szófogadó. Simán tudom póráz nélkül sétáltatni (persze erdős területen) és azonnal megáll és megvár ha szólok neki.

Igazi kis bohóc, imád minket és mi is őt. Nem lehet mellette unatkozni mert ha játszani van kedve (bár neked nincs), akkor is kiprovokálja. Édes!


Rossz tulajdonsága most már nincs. Most 2 éves. Mikor kisebb volt akkor nehéz volt vele mert minden rágott, ledarált mint egy hód. Asztallábat,széklábat, szekrényt mindent ami fából volt. A falat kikaparta stb. De aztán elnőtte, ahogy így nőtt egyre komolyodott.

Könnyen tanulnak.

Szobatiszta háááát az nehezen lett, bár eleinte össze-vissza vittem le mert nem tudtam hogy is kell, aztán ráálltunk hogy minden nap ugyanabban az időben mentünk és egyik napról a másikra sikerült szobatisztának lennie. Kb. 3 hónap volt mire sikerült.


Egyáltalán nem sírós fajta. Max. amikor bohóckodik akkor "morog" neked hogy tessék velem is foglalkozni. :-)

Imádja a pihe-puha helyét.

Kutyakozmetikushoz majd 2 havonta vidd el, ő rendbe teszi mert ugye nem csak azért kell hogy szépek legyneke hanem azért is mert ők olyan fajták hogy a fülükben is nő szőr, amit ki kell onnan szedni mert ha nem , akkor begyullad a fülük és az nagyon fájni fog neki.

Bontófésüvel kell fésülni.

2011. nov. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez szuper lesz akkor, most fogunk új lakásba költözni és minden új lesz...

2011. nov. 26. 17:04
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Olyan, mintha hörcsögöt tartanál, csak nem kell neki terrárium...
2011. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Na erre jobb ha nem mondok semmit... ne is figyelj az ilyen retardált méretmániásokkal mint az előttem szóló... Kíváncsi vagyok az ilyenek kipróbálták e már milyen yorkival élni...

Én is büszke yorki tulajdonos vagyok, egy gyönyörű kislányom van, Bellának hívják :)

Hát a yorki tartása tény hogy nem mindig csupa móka és kacagás:) Egy percre sem unatkozik mellette az ember. Persze sok örömmel és vidámsággal is megajándékoz :)

Egyetértek az előttem szólóval, a rágás nálunk is megvolt... sőt az én kutyum megspékelte még a tapéta lerángatásával is -.- Aztán ahogy nőtt szépen kinőtte ezeket a rossz szokásokat.

A szobatisztaság is macera volt... de a jutifalat meg a türelem csodákra képes.

Könnyen tanul és nagyon értelmes! Jutalmazással és dicsérettel szinte mindent elérhetsz nála :)

Nem tudom mások hogy vannak vele, de az enyém soha nem volt sírós... ugatósnak ugatós, de csak a csengőt ugatja illetve ha szokatlan zajt hall. Az garantált hogy hangtalanul senki nem tudna éjszaka beosonni hozzánk tőle :D De rászólunk, kicsit megsimogatjuk és megnyugszik.

Fésűnek én is a bontófésűt ajánlom. Naponta kell fésülni mert különben iszonyatosan begubancosodik a szőre. Kozmetikushoz mi is kb. 2-3 havonta hordjuk, de télen általában csak a fülét, pofiját meg a körmeit nyiratjuk.

Egy nagyon élénk, értelmes kutyus, akinek minden a játék és a mozgás. Ugyanakkor egy-egy nyugodt este szeret elnyújtózni a gazdi ölébe és szunyókálni vagy a mi esetünkbe tévét nézni :)

2011. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

20:58-as!

Én voltam az 1. válaszoló, akinek fiú yorkija van.


Így visszaolvasva amit írtál egy az egyben mintha az enyémről írtál volna :-) Ő is ilyen. Unatkozni tényleg nem lehet mellette, imád bohóckodni. Van úgy hogy a könnyeim is kijönnek a nevetéstől néha amiket művel, mint egy kis kergebirka :-)

A miénk akkor ugat, ha valaki csenget de nem nyitom ki neki az ajtót hogy az illető elé futhasson a gangon. Aztán ha pl. egy részeg elmegy mellettünk akkor nagyon fel tudja magát húzni, és nem szereti a fiú kutyákat sem, ilyenkor nagyon begorombul de le tudom csitítani. Macskákat sem szívleli, de azóta csak félkörívben fut feléjük mióta egy harcias macsek szembefordult vele és ráfújtatott. Ettől a drágám úgy megilletődött hogy jobbnak látta hátrálni, és végülis én voltam a megmentő mert a macska felborzolt szőrrel villogó szemekkel ment felé, én pedig felkaptam, mert féltettem hátha belekap a szemébe. Szóval azóta macskát meglát, fut feléje de csak egy szép félkörívben, csak hogy elijessze a macskát, de ha egy is szembe áll vele akkor futás oda hozzám :-)


Kérdező, a rágástól ne ijedj meg. Csak akkor rág ha egyedül van és unatkozik. Ha egyedül hagyjátok próbáld olyan helyen tartani ahol kevés dologban tud kárt tenni.

Nekünk amikor már szinte tényleg nem volt olyan dolog előtte, akkor nekiállt az új(!) bejárati ajtónk mellett a falat és a purhabot kaparni, a párom minden nap többször csinálta újra, mert volt hogy próbaképpen hagytuk egyedül. Fenyítés, verés, szidás, minden volt a palettán, semmi nem használt. A végén máűr nagyon sajnáltam mert nem vagyunk az ilyen fegyelmezésnek a hívei, de annyira kétségbeestünk hogy tönkreteszi a szép otthonunkat. A párom már tiszta ideg volt, de én is. Mndig arra hazaérni hogy attól rettegni mi fogad majd a lakásban.... nem túl szívderítő. És igen, mindig takaríthattam a rombolás nyomait! Már úgy voltunk vele hogy nem bírjuk, elég volt, gyakorlatilag mindent tönkretett amit tudott, de egy dolgot még megpróbáltunk amit az állatorvos javasolt. Mégpedig: erőspaprikával kenjünk le mindent amit eddig rágott és mindent amit védeni akarunk tőle. Nem igazán hittem benne, de jó-gondoltam, ezt még megpróbáljuk. Láss csodát: bevált! Azóta semmihez nem nyúlt, semmit nem rágott szét a saját játékain kívül. Biztos volt egy kis kellemetlen élménye amit az erőspaprika okozott, de így a saját kárán megtanulta mit szabad és mit nem.



A 2. hozzászólónak csak annyit üzennék, hogy a kérdés feltevőjének az első mondatában szerepel hogy CSAK olyan válaszoljon akinek volt vagy van ilyen fajta kutyája. Ha te csak ekkora marhaságokra vagy képes egyáltalán minek kattintottál rá erre a kérdésre ha halvány lila fingod nincs arról ami a kérdés?????

Az effajta beszólásokra szerinetd ki kiváncsi?! Tarts hörcsögöt, jó sokat!

2011. nov. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyon nagyon jó dolog, egy kis csoda ö!

pici fiú yorkim van, mindennél jobban szeretem. ö imád mindenkit és minden ember szereti öt. nagyon boldog kiskutya, csak a kutyákat ugatja, ha messziröl látja öket. nagyon okos. és udvarias is.

2011. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!