Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatom pórázra 2,5...

Hogy szoktathatom pórázra 2,5 éves vizslámat?

Figyelt kérdés
10 hetes korában vettem a kutyust és már akkor nagyon nehéz volt sétáltatni mert az előző gazdája nem szoktatta rá a pórázra én meg már nem tudtam mert túl erős, sokkal erősebb nálam és nem tudom visszatartani sétálás közben.most már 2,5 éves és eléggé megkomolyodott szóval gondoltam hátha mostmár könnyebb lenne, csak nem tudom hogy kezdjek hozzá mert ahogy már mondtam eléggé húz.
2008. márc. 23. 20:27
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem is magyar vizslám van.Jó tudni róluk, hogy nagyon okos állatok sőt az egyik legokosabb kutyafajta.Apró cselekkel könnyen rá lehet őket venni bármire.Pl ha a pórázra szeretnéd szoktatni tegyéla zsebedbe a sétához egy kis kutya kekszet vagy amit szeret a kutyus és próbáld engedelmességre bírni.Ha sikerül jutalmazd egy kesszel.Gyakran állj meg vele és dícsérd meg.Ültesd le és addig ne engedd, hogy elinduljon amíg te nem engeded.Ha csak 10 másodpercre is de sikerül akkor kap egy keszet.Ez az idő egyre inkább ki fog tplódni és egy idő után meg fog tanulni engedelmeskedni.Aztán ha már engedelmeskedik, akkor ritkábban kapjon jutalémat és helyette a kezeddel simogasd meg és dícsérd.Okos kutyák sztem sikerülni fog csak türelem kell hozzá, mert 2,5 évesen kicsit nehezebb őket tanítani ált. azt mondják 1 éves korukig kell nekik megtanítani az alapdolgokat.Azért biztos sikerülni fog!Sok sikert!

2008. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
ha kölyöként nem szoktattad rá , elöfordulhat hogy most már meg fog morogni és kitépi a kezedböl a pórázat ha rárakod.
2008. márc. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak semmi aggódás :) nem olyan nehéz mint gondolnád!

Vizsla alapvetően nem öntörvényű, jól lehet velük bánni, lehetnek kicsit önfejűek, de elég okos kutyák ahhoz, hogy ha látják ki a "főnök", akkor engedelmeskednek.

A húzással alapvetően egy nagy probléma van: ellentartasz!

Ha egy kutya húz, és te folyamatosan (akár folytó nyakörvvel) visszahúzod, inkább megfullad (bármilyen kutya legyen) mint, hogy megálna, vagy lelassulna.


A technika:

Minden parancsot csak egyszer adj ki. (ül, fekszik, kérem/add ide/ereszd, tedd le, fogd, stb.) kivétel amikor azt akarod, hogy ne csináljon semmit (pl maradj) ilyenkor lehet nyomatékosítani kicsit.

Amint parancs elhangzott, a kutyának végre kell hajtania, ha nem teszi, akkor végrehajtatod! (ül: pórázzal nyakánál fellfelé húzod, másik kezeddel lenyomod a fenekét, áll: pórázzal hasonlóan megállítod, de közben az oldalához teszed a kezed és simogatod, a hasánál, nehogy leüljön, stb.)

Ha ez megy, akkor már jó úton vagy affelé, hogy értse, hogy ha séta van, és Gazdi parancsot oszt, azt végre is kell hajtani, méghozzá azonnal, ha megcsinálja helyesen, akkor jöhet valami jutalom (simogatás, szóbeli dícséret, esetleg jutalom falat - ezt ne vidd túlzásba, mert ha minden alkalommal csak ezért csinál meg bármit is, az sem lesz jó, a jó szó mindíg kéznél lesz), ha végre kell hajtatni, akkor nincs jutalom.

Gyorsan tanulnak, de következetsnek kell lenni, sose add fel, mert a kutya nem tudja hova tenni a kivételezést, átveszi az irányítást... Ha sokszor mondod neki, és a végén mégis meg van dícsérve, akkor tudni fogja, hogy elég, ha huszadjára csinálja meg a dolgokat, nincs megtorlás, sosem várhatod el, hogy elsőre szót fogadjon. Ezzel vigyázni kell!!


Ha már sikeresen megy a póráz végre csatolás, és pár parancs végrehajtatása, akkor jöhet a LÁBHOZ parancs. rövid póráz, jobb kezdedben a vége, kugya bal oldalról lábtól, és bal kezeddel a kutya nyaka fölött valmivel fogod a pórázt (kb közepét, harmadát)

Mondd: Lábhoz, "Buksi"! és indultok. Minden paracshoz tedd hozzá a nevét! Tudja, hogy most hozzá beszélsz! Ha nem indul kicsit húzza pórázon, hogy induljon veled.

A tempót te diktáld, minden tempó váltáskor lehet újra mondani, hogy "Buksi lábhoz", illetve, hogy gyorssabbal, lassan, stb. (igyekezz ugyanazokat a utasításokat használni ugyanazokra a dolgokra.

HA ELKEZD HÚZNI, akkor nem szabad folyamatosan visszatartani

1) vagy húzol és azonnal engedsz a pórázon - ezen meglepődik, kicsit összezavarodik, mert nem erre számítk, a hírtelen engedéstől meg is torpan talán, és addig így folytatod (húz, enged, húz, enged) amíg nem igazodik. közben modd neki, hogy "Lábhoz Buksi" és ha szépen alakul, jöhet kis jutalom!

2) ugyancsak kicsit húzol a pórázon, nem folyamatosan, de azonnal irányt váltasz, így megint csak az van amit Te akarsz, arra mentek amerre Te mondod, és nem amerre ő húz. minden alkalommal csak rövid időkre húzd meg a pórázt, és amint ő is enged, azonnal dicséret.

Mindegy melyik variáció, akár mind a kettő vegyesen, a lényeg, hogy beszélj hozzá, dicsérd, és mond mi fog történni. Ne add fel. 20 perc gyakorlás egy nap, és szerintem egy hét múlva már nem lesz gondotok.

sok sikert hozzá!

2008. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!