Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamuttal elbírnák...

Alaszkai malamuttal elbírnák 15 évesen?

Figyelt kérdés

sziasztok!

15 évesen elbírnák egy malamuttal,ha rendszeresen járnék vele kutyaiskolába?

hétköznap napi 5km,hétvégén napi 7-8 km-t tudnék vele sétálni,plusz kutyasuli egy héten egyszer.

mennyire őrzi a házat?

más kutyákkal jól jön ki?


2011. nov. 26. 17:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen!


A házat egyáltalán nem őrzi. (de vannak kivételek de az nagyon nagyon ritka!)

Más kutyákkal remekül kijön! (ha jól van szocializálva)

2011. nov. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Nekem malamutom volt. Egy tündér mackó :) a macska megkergette, pedig két évesen akkora volt, mint egy borjú :) A saját másik kutyusommal jól ki jött, idegennel nem. Bár, mi nem vittük kutya suliba és pórázon nem is tudtuk sétáltatni, elhúzott, Anyu egyszer el is esett, csak a mezőn tudtam sétáltatni, póráz nélkül. (Szerencsére a mező mellett lakunk ) A kutya suliban biztos megtanítják ezekre a dolgokra, de hogy a házat őrizni fogja-e, azt nem tudom. Az enyém nem őrizte, bárki bejöhetett, annyira szerette az embereket.
2011. nov. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

értem,de ugye nem harapós?

meg annyira makacs kutyának írják,meglehet azért neki tanítani pár dolgot nem,meg tudok lenni falkavezér?

ja és ha veszek kant vagy szukát?

meg mekkorára nő?

jó sok kérdés,bocsi.

2011. nov. 26. 17:33
 4/22 anonim ***** válasza:
43%

szia!


ha fiú vagy, szukát vegyél, ha lány, kant.

így szerencsésebb, mert nem fog benned (csak kisebb eséllyel) riválist látni.


ha jó kutyasulit választasz, akkor el fogsz vele bírni.

nagyon fontos, hogy ne olyan kutyasuliba vidd, ahol fojtóra rakják, ha "rossz" a kutya, meg pórázon vannak szinte egész óra alatt...


nem harapós.


amúgy sincs harapós fajta - aki a gazdájára harapna, ha a gazda normálisan kommunikál a kutyával.


Mielőtt beszerzed, olvass sok könyvet, Jan Fennell-től az összes könyvet ajánlom!:)


Ha Budapesthez közel laksz, én mindenképpen tükörmódszeres kutyasuliba vinném.


www.kutyasuli.hu

2011. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Akiteki ***** válasza:
100%

Házat soha nem fog őrizni. Mozgásigénye nagyon nagy.

Atombiztos kerítés alapfeltétel.

Inkább szukát, azok könnyebben kezelhetőek.

A háznál lévő más kutyákkal-macskákkal jól kijön, de az idegeneket általában nem szereti. Viszont a baromfiak kaja kategóriába esnek, nem lesznek biztonságban tőle.

Kutyasuli feltétlenül kell.

2011. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A korábbi kérdéseidben az volt, hogy napi fél óra séta, fél óra tanulás, egy óra játék, vagy valami ilyesmi. Nos, az 5 km nem sok, de fél óra még arra sem elég. Mi általában 10 km-t sétálunk feszített tempóban és az nagyjából 2 óra. Ebből adódik, hogy fél óra az olyan 2,5 km. Épphogy elindulsz, már fordulhatsz is vissza. Ez egy malamutnak semmi. A sétát, tanulást és játékot akár össze is lehet vonni, így már le tudod fárasztani. Fordíts különös figyelmet a szocializációra és más kutyákkal való kapcsolatra! Természetesen 15 évesen is megtanulhatod kezelni a kutyát, de javaslom, hogy kérd a tenyésztő segítségét, hogy egy kevésbé domináns egyedet kapj!


Egy malamutos történet:

[link]

2011. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
én zöld kezet nyomtam mindegyikőtöknek
2011. nov. 26. 18:48
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is malamutom van, és étellel secc.perc alatt tanitottam.

3x mondtam el neki hogy fekszik, egy kis szalonnával és már azóta tudja, és sok mindent kajával értem el nála, később kaja nélkül is megcsinálja. Igen kicsit makacs, de én nagyon szeretem. Egyáltalán nem harapós, de nekem eddig 3 malamutom volt és a digányokat nem szerette, nem tudom miért. és sose tanitottam erre, és a részegeket sem szerti. Nem teszteltem de szerintem nem harapná meg őket se.

Szerintem elbirnál vele simán! :)

2011. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%
előző vagyok, és nekem van mellette egy másik kutyám, keverék és nagyon jól megvannak, még a macskámmal is akit néha megkerget, de nem bántja. A szomszéd macskáját nem szereti! :) És nagyon szeret enni! Bármit megcsinál egy két jó falatért! És imádom hogy mindig a sarkamban van, követ mint egy árnyék! :))) A legjobb kutyafajta a volágon ,nekem csak malamut kell! :))
2011. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

értem.

valami jó könyveket tudnátok mondani,kutya neveléssel kapcsolatban?

néztem caesar milan könyveket :) azok jók?

2011. nov. 26. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!