Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy szobakutyust....

Szeretnék egy szobakutyust. Hogyan szedjem rá apukámat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy szobakutyát,de apukám semmiképpen sem akar belegyezni..mindig talál valami kifogást rá hogy miért nem..Legutóbb például azt hozta fel,hogy mi lesz a kutyával,ha internátra megyek..mondtam neki hogy az még 6 év,addigra biztos megszereti és ha már én nemleszek itt legalább lesz kiről gondoskodniuk..anyukám szó nélkül belemenne,sőt még apját is próbálja rászedni...sajnos sikertelenül..Hogyan szedjem rá??Nagyon-nagyon szeretnék,ki is néztem a kutyust,már gondolatban nevet is adtam neki és ki is tudnám fizetni,mivel már 7 hónapja gyűjtök..Jelenleg minden vágyam az,hogy karácsonykor már a kis kutyus itt viháncoljon a szobámban.
2011. nov. 26. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hány éves volt? Volt már kisállatod? Apukád nem azért, nem akarja mert fél, hogy nem gondoznád rendesen, vagy egy idő után megunnád?


Még régebben nállunk is ez volt. Mindig valami kifogás, hogy mi lesz ha..

Mielőtt elhoztuk a kutyust az előtti éjszaka anyukám azt mondta , hogy ez utolsó nyugodt éjszakája.

Mind ennek már 7 éve, azóta nagyon megkedvelték , megszerették a szüleim. Pedig apukám se akarta, hogy a házhoz kutya kerüljön. Azt mondják , hogy nem bánták meg így utólag a döntést. Leginkáb attól féltek, hogy a ház lakó mit fognak szólni hozzá mert bérházba lakunk , de ők is hamar megszerették :)

Hál'istennek van a bérháznak egy szép füves kertje ahol a kutyus is tud szaladgálni.


Különben amikor még nem volt meg a kutyám és vagy vágyakoztam egy kutyus után , kérdezték, hogy mit kérek karácsonyra, szülinapra, névnapra és mindig azt mondtam, hogy egy kiskutyát aztán nagy nehezen beeadták a derekukat :)

2011. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak kiábrándítani,de 6 év az hat év,tehát,amit most megvesztek kutyus,ha mondjuk 2 hónaposan veszitek,akkorra 6 év két hónapos lesz,tehát eléri élete delét.Ergó,addigra kialakulnak a szokásai,életritmusa...ő etetést,sétáltatást,rendszeres törődést igényel...

nekem lassan pont ennyi idős lesz a kutyám...

2011. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És sok siker! :) (előző vagyok)
2011. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok és nem volt még kisállatom..Attól fél,hogy nem fogom tudni szobatisztaságra nevelni.Pedig TUDOM,hogy képes lennék rá..Nagyon vágyok kutyusra és már lassan két éve minden karácsonyra,szülinapra azt kérek..és csodálkozik mikor a fa alól előveszek valami drága ajándkéot és csalódott vagyok...nem érti meg hogy nekem nem valami drága cucc kell hanem EGY kutya...
2011. nov. 26. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 14 éves vagyok..az első kutyámra majdnem 7 évet vártam akit elvesztettem 2 évesen,mert megmérgezték az elmúlt 1,5 évben ha rágondolok sírok..édesanyámék úgy gondolták hogy most már a lelkem újra kész egy kiskutyára..tavasszal kapok egy magyar agarat,tenyésztőtől..végül is álmaim kutyájára 10 évet vártam az első kutyám volt a legjobba legszebb és a legokosabb az én szememben de ő egy keverék volt,és 11-12 évesen elég volt egy keveréket gondozni..egy kutyára meg kell érni..és az első kiállítási kutyám 10 év után lesz az enyém..szerintem én sokat vártam..2 év még nem olyan "sok" persze neked az..de nagy általánosságban a gyerekek 90%-a nem kap kutyát..nekem jó szüleim vannak mert megengedték mert tudják,hogy Ő lesz a társam a legjobb barátom örökké :)
2011. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó neked...én is így tekintenék a kutyusra..és lényegében ezért is szeretnék..A faluban ahol lakom szinte egy korban hozzám illő lány sincs tehát csak fiú barátaim vannak,és velük is nagyon ritkán megyek ki..minden barátom meszebb lakik és sokszor úgy szeretnék nem bent ülni a számítógép és a TV előtt,vagy olvasni hanem kint sétálni és játszani..elég hülyének néznének ha egyedül sétálgatnék,és egy kutyussal örömmel sétálnék..De hangsúlyozom..IS..nem csak ezért szeretnék kutyust,több oka van..szeretnék valakiről gondoskodni,a kedvében járni stb..
2011. nov. 26. 20:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten természetesen jó nekem,de nagyon rossz érzés volt mikor láttam a sok velem egy korú fiatalt,hogy kutyát sétáltat,hogy szeretgeti puszilgatja..és nekem nem adatott meg ez..én nagyon sokat sírtam,ültem a gép előtt és nem tudtam abbahagyni,hiszen 5 éves korom óta járok kiállításokra,és nekem ez nagyon fájt,aztán meghalt rokonunk kutyája is aki az én szerelmem volt mindenhova követett,bújt hozzám,imádtuk egymást.Meghalt,epilepsziás volt.Akkor viszont teljesen összetörtem,nem hittem el,hogy velem ez megtörténik,hiszen olyan fiatal voltam.Aztán lett egy másik kutyájuk akivel ugyanolyan a viszonyom mint az előzővel,és végre édesapámnak és a feleségének is lett egy gyönyörű kutyájuk,bele se merek gondolni mi lesz ha meghalnak,engem ettől féltenek a legjobban a szüleim.De próbálok erre nem gondolni,és minden percet kiélvezni :) Viszont most tavasszal felelős leszek valakiért,egy élőlényért,én,egymagam.Lehet,hogy édesapád félt hogy összetörsz ha valami történik a kutyussal,illetve nem biztos benne hogy felelősséget vállalsz érte..egyébként nem megvenni drága egy kutyát hanem fenntartani,gondolj bele,hogy etetni,oltatni most itt az ebadó is..előző voltam.
2011. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Az elején bevallom, kétségek merültek fel bennem, hogy nem csak egy múló szeszélyét olvasom-e épp egy elkényeztetett kislánynak, de őszinte örömömre mire végigolvastam mindent, teljesen eloszlott minden kétségem afelől, hogy Neked ne lenne való kutyus!:)


Ha apukádnak annyi a gondja, hogy szerinte nem tudnád szobatisztaságra nevelni, csak keress pár kutyakiképzésről szóló könyvet, azokban ezt is leírják, és voilá, meg van oldva a probléma.:)


Mondd meg neki, hogy ha végképp semmi sem működik, kutyaiskolában adnak csillió ötletet, hogy hogyan csináld...:)


na meg itt GYK-n is akadnak olyanok, akik tudnak pár bevált módszert...:)


Azért egy kutya tartásában nem ez a legnagyobb kihívás...:D

Elég sok embert tart lakásban szobatiszta kutyát...

Akkor nem lehet akkora kihívás...:):)



Drukkolok, hogy sikerüljön apukádat meggyőzni, szerencsés lenne az a kutyus, aki Hozzád kerül!:)

2011. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.És igen,igaz hogy a fenntartása drágább,mert azt nem csak egyszer kifizetem hanem rendszerint kell,de szerintem az nem lenne probléma.

Sajnálom ami a kutyusoddal történt,biztos én is nagoyn összetörtem volna,és nagyon sok örömöt és boldog pillanatot a következő kutyussal!!!


Az utóbbi válaszolónak pedig köszönöm,hogy leírta a gondolatait,jól esett.Most mégjobban úgy érzem,hogy gondját tudnám viselni.

2011. nov. 26. 21:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen sok boldogságom lesz a kiskutyában,de sok bosszankodni valóm is :)) Viszont én pedig szerencsét kívánok,hogy sikerüljön elérned,hogy legyen egy társad.Sok sikert! 82%-os vagyok.
2011. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!