Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kutya...

Mennyibe kerül egy kutya féregtelenítése és hányszor kell ismételni?

Figyelt kérdés
6 kiskutyáról lenne szó és sajnos nem vagyok milliomos...
2011. nov. 26. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
pár száz forint,és kölyökkorban 2 hetente ajánlott,felnőtt korban pedig negyedévente.
2011. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 tabletta 100ft attól függ hány kiló de ha kiskutya akkor 1db kell 6 kiskutyának 600ft.
2011. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Az oltásokról se feledkezz meg. Olcsóbb lett volna az ivartalanítás.
2011. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 hét alatt a paszta ajánlott 10 kilóra kb 800 ft és 2 hetente kell (2-4-6 hetes korba) Ha férges akkor általában az orvos azt szokta mondani ,hogy 1 hét múlva ismételjék meg a féregtelenítést. 6 hetes kortól mehet a tabletta aminek az ára pár 100 forint. Ja és az anyukat sem árt féregteleníteni. 12 hetes korig 2 hetente kell a kicsiket féregteleníteni utána meg 3 havonta.
2011. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


bocsi, félig off!


én úgy tudtam/úgy vettem észre, hogy elég 1x kölyök korban, csak akkor kell ismételni, ha volt is féreg!


ezek szerint nem jól tudom?


vagy a többi féreghajtás ilyen biztonsági? vagy miért kell?


most mindjárt megnézem az oltásikat, abba bele van ragasztva a féreghajtás is, ugye?


(már nagyok a kutyáim, csak szeretném tisztázni, hogy ez most hogy is van.)


köszönöm, akik az én kérdésemre is válaszolnak!:)


- bocsi, kérdező!

2011. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a kutya aki egyszer férges volt az is marad tehát ha a szuka kutya férgese volt a peték elrakódhatnak az emlőbe és a tejjel a kiskutyába kerülhet. A féregtelenítés csak a kifejlet férgeket öli meg a petéket nem tehát ha te egyszer féregtelenítetted ott marad a pete ami ha ki kell újra petéket rak. 2 hét alatt kifejlődik és le is petézik. Nekünk az orvos azt mondta ,hogy hetente féregtelenítsük mert a miénkbe rengeteg volt. De ha nem lett volna akkor is 2 hetente kell mert másik kutya is megfertőzheti a kicsiket.
2011. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

:O Köszönöm a választ!:)


Megnéztem, és én vagyok a hülye, mindenki 3x volt hajtva kölyökként is...:) (kivéve a menhelyi, meg a felnőttként talált...)

2011. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém most 6 hetes és már 3 -zor volt, hozzáteszem 2 naposan találtam és nem ivott sok anyatejet így nem is annyira erős az immunrendszere.De 12 hetes korig szinte javasolt a féregtelenítés 2 hetente:)
2011. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minimum 3 alkalommal kell féreghajtani speciális kölyköknek való féreghajtó szerrel,pl. Drontal Puppy. 6 hetes kor után már tudtommal adható a Drontal Plus tabletta is. A Drontal Puppy 50 ml 4500-5000 ft körül van, 1ml/tttkg adagban kell alkalmazni. A tabletta darabja 450-500 ft, 1 tabletta 10 kilogrammra elég. 6 hetes korban meg kell, hogy kapják az első oltást is, ami a parvó elleni, annak 3000 ft körül szokott lenni darabja, 8 hetes korban az első kombinált, annak 4-5 ezer darabja. Utána mehetnek a kicsik csak gazdihoz, már ha nálad született kölykökről van szó. Így van? Mert ha igen, akkor most ki fog derülni, hogy nem az ivartalanítás a drága....
2011. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!