Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyám első tüzelésén...

Szuka kutyám első tüzelésén nem tudok eligazodni, összeragadt a kan kutyámmal az első vércseppek után 1,5 hónappal. Lehetséges, hogy vemhes lett? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szuka kutyám október elején kezdte az ELSŐ tüzelését. Kb. 10 napig vérzett, minden rendben volt. A kanunktól az első naptól kezdve külön volt tartva, csak helycseréléskor találkoztak pár mp-re. Észrevettem, hogy a kant csak a tüzelés 3. hetétől érdekli a szuka, ami elvileg már a tüzelés végének számítana. De mivel féltem, hogy baj történik 1 hónapig és 1 hétig külön voltak egymástól.Ekkor kérdeztem állatorvost, hogy mit csináljak, elvileg a tüzelésnek régen vége kéne, hogy legyen, de a kan még mindig nagyon érdeklődik és ugrálna a szukára. Állatorvos válasza: a kan már csak játszik, nyugodtan összeengedhetem őket. Közben én végig nézegettem a szuka pérájának belsejét fültisztító pálcával, de a vatta végig tiszta maradt, ami kicsit megnyugtatott. Tehát a kutyák össze lettek engedve, de sokszor láttam, hogy próbálkozna a kan, de a szuka fiatal kora miatt állandóan játszóra vette a figurát. Egy erőszakosabb kan szerintem simán rámehetett volna, mert annyira nem tiltakozott, nem morgott, nem ugatott rá, stb. Lassan 2 hónapja lesz az első vércseppeknek és a kan folyamatosan be van indulva, a 3. héttől. 4 napja nagy nyüszítést hallottam a kertből a szuka részéről, kirohantam, és már össze voltak ragadva. Egyből hívtam 2 állatorvost is és "passzolták" a kérdésemet...Az összeragadás után majdnem 3 nappal a szuka ismét elkezdett cseppekben vérezni, mintha újra elkezdene tüzelni. A péráján nem tudok eligazodni, mert hol normális hol kicsit meg van duzzadva, ezért nézegettem a pálcikával is belülről.(Összeragadáskor meg volt duzzadva a pérája és a papírformai tüzelési időben is teljesen normálisan meg volt duzzadva neki). Tudom, hogy az első tüzelés nem mindig fekete és fehér, de ilyenről sehol sem olvastam még, pedig állandóan a netet és könyveket bújom. A 2 hónap alatt a szuka szerintem bármikor megállt volna a kannak, egyáltalán nem láttam viselkedésbeli változást rajta. Viszont a 3. héten a kan felől volt nagyon látványos a dolog, mert vagy 2 napig ott szobrozott a kennel előtt, ahol a szuka volt, azt gondoltam akkor van a szuka időben, ezért voltak több, mint 1 hónapig külön biztos ami biztos alapon. A kannak megvolt az időpontja az ivartalanításra, de közben volt egy kis betegsége, ami miatt csúszik az ivartalanítás...így most 4 napja ismét el vannak zárva egymástól a kutyák. Nagyon nem akarok kölyköket, nagyon fiatal a szuka...és minden óvintézkedésem ellenére ez történt :( Ha esetleg valakinek lenne hasonló tapasztalata, nagyon szívesen venném! Mennyi esélye lehet a megtermékenyülésnek ebben a szituációban? Van olyan, hogy egy szuka 2 hónapig tüzel? Nagyon furcsa nekem ez az egész, és rettenetesen félek. :(
2011. nov. 27. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
zárd külön őket amíg az egyik kutyát nem ivartalanítottátok az a biztos..én mind2 kutyát ivartalanítanám..
2011. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy én komolyan szeretnék majd tenyészteni a jövőben ezzel a szukával. Kiállításokkal, tenyésszemlével, szűrésekkel, külföldi fedezőkannal. Van kennelnevem már 4 éve, és egy másik szukám is, aki magyarország top kenneléből van, de mivel nem az általam kívánatos mérettel és fejtípussal rendelkezik, ivartalanítva lett.

Ha a kannak nem jön be a betegség, akkor már rég ivartalanítva lett volna ő is.

2011. nov. 27. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elvinném orvoshoz. Az első tüzelés, valóban nem valami kiszámítható, de azért két hónap már sok. Lehet valami ciszta, vagy gyulladás a háttérben, amit érdemes kizárni. Vagy lehet egy esetleges szervi probléma is.
2011. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!