Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig lehet futtatni?

Meddig lehet futtatni?

Figyelt kérdés
Elsősorban hőmérsékletre gondolok (folyamatosan kinn lévő 9 hónapos kutyáról van szó). Illetve milyen tanácsot tudnátok adni? Most kezdtünk el járni futni (pontosabban én biciklin ő meg fut mellettem.) Lassan kezdjük, aztán pedig vágta és a végén levezetésként lassan fejezzük be. Szerintetek jó lemozgatásnak? (rengeteg energiája van, egy 1 órás gyors tempójú séta meg se kottyan.. bezzeg nekem)
2011. nov. 27. 10:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Közben azt olvastam, hogy 1 éves koráig nem is lehet futtatni, de attól még várom a válaszokat! Akkor addig csak séta tempóban megyünk :)
2011. nov. 27. 11:04
 2/3 anonim ***** válasza:
1 éves koráig még tényleg ne futtasd! Ezt próbáljátok ki: fogsz egy hosszú botot a végére kötsz egy madzagot és arra egy plüssjátékot, bőr vagy szőrdarabot. Ezt a játékot pecázásnak hívják, ha szeret labdázni akkor ezt is nagyon szeretni fogja. Húzogasd előtte, lényeg hogy soha ne felé, hanem el előle mozgasd, így "bekapcsol" a zsákmányösztöne és még jobban akarni fogja a játékot. Nagy előnye, hogy neked nem kell sokat mozognod, ő viszont az ugrásokkal a gyors fordulásokkal hamar le fog fáradni. Sok izomcsoportot megmozgat :-) De amíg nincs 1 éves ne ugráltasd magasra, nem tesz jót a csontjainak meg az ízületeinek.
2011. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A másik meg hogy vidd sokat más kutyák közé, ott is ahogy játszik a többi kutyával, jól lefárasztják egymást :-)))
2011. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!